Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Masarna Avesta
vs
Dacarna Malilla
Wczoraj o 19:00
LIVE
Rospiggarna Hallstavik
vs
Indianerna Kumla
Wczoraj o 19:00
LIVE
Speedway Vetlanda
vs
Lejonen Gislaved
Wczoraj o 19:00
LIVE
Speedway Vestervik
vs
Smederna Elskilstuna
Wczoraj o 19:00
Polecamy
Podsumowanie okresu transferowego w Zielonej Górze
 28.12.2012 23:21
Okres zaczynający się pod koniec października i trwający do marca kibice w sporcie żużlowym często nazywają ,,sezonem ogórkowym". Nie inaczej jest w Zielonej Górze, gdzie po czwartym miejscu w sezonie 2012 w drużynie musiało dojść do zmian.

Ważne kontrakty z klubem mieli:kapitan Piotr Protasiewicz oraz Andreas Jonsson. Aneks do umowy musiał podpisać Aleksandr Łoktajev. Co dalej? Kibice nie wyobrażali sobie składu bez Patryka Dudka, bowiem drużyna walcząca o złoto musi mieć również asa na pozycji juniorskiej. Po rozmowach odnośnie kontraktu, w których Patryka reprezentowała mama Honorata i tata Sławomir, udało się dojść do porozumienia w sprawie jazdy w Falubazie w roku 2013.KSM popularnego DuZersa to 7,47.

 

Wprowadzenie limitu KSM wymusiło u każdego z działaczy zakontraktowanie zawodników z niższym KSM, najlepiej 2,5. Z żużlowców legitymujących się taką średnią (lub lekko wyższą), jeżdżących w sezonie 2012 w Zielonej Górze, Jonas Davidsson przedłużył na kolejny rok kontrakt z Falubazem. Szwed, dla którego końcówka sezonu 2011 oraz początek 2012 roku były wyśmienite, nie ukrywał, że chciał jeździć z Myszką na plastronie. Jonas długo wracał do formy po nieszczęsnym upadku z Piotrem Pawlickim oraz problemach psychicznych w dalszej części sezonu.KSM Davidssona to 2,95.

 

Na podziękowaniu dla sponsorów obecny był również Krzysztof Jabłoński, lecz jego podpisu pod nowym kontraktem jeszcze nie było. W międzyczasie z Falubazu odeszło dwóch zawodników, prezentujących w minionym sezonie niską formę. Łukasz Jankowski obrał kurs na północ - do sąsiadów zza miedzy, ekipy Stali Gorzów oraz Rune Holta, który wrócił do Częstochowy.

 

Początek grudnia był ,,gorący", ale nie za oknem, a na transferowym rynku. Wiele ekip przedstawia swoje składy w pierwszym tygodniu grudnia i nie inaczej było w Zielonej Górze. Do drużyny dołączył Krzysztof Jabłoński z KSM 2,5. W sezonie 2012 jego ,,wrogiem" była zbytwysoka średnia, któranie dawała mu miejsca w składzie. Związał się on roczną umową z zielonogórskim klubem.

 

Pierwszą nową twarzą był Mikkel Bech Jensen – zawodnik, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy klubu z Rybnika.Podpisał dwuletni kontrakt i jako, że był zawodnikiem nieklasyfikowanym, to jego KSM wynosi 6,5. Trzeci junior świata został zakontraktowany jako melodia przyszłości, lecz jego sukcesy (złoto z Danią w DPŚ) utwierdzają, że był to znakomity ruch transferowy. Jeżeli mowa o zawodnikach młodego pokolenia, trzeba odnotować również dwa ,,ubytki" - Kacper Rogowski, który był brany pod uwagę przez kibiców do składu obok Dudka, ku ich zaskoczeniu zakończył karierę żużlową.Natomiast Adam Strzelec legitymował się za wysokim KSM (4,36) i nie pasował do składu Falubazu. Obaj mieli jednak przejść na kontrakt zawodowy, co przeważnie jest ciężkim krokiem w karierze młodego żużlowca. Popularny ,,Joker" najprawdopodobniej zostanie wypożyczony do Włókniarza Częstochowa, lecz w rozgrywkach juniorskich będzie jeździł z Myszką na plastronie. Prezes Stowarzyszenia ZKŻ Robert Dowhan z chęcią widziałby Strzelca w sezonie 2014.

 

Falubaz musiał się wzmocnić, a w sondażach kibiców ,,brylował" Grzegorz Zengota.On mógłby startować w parze wspólnie z Łoktajevem, który podbił serca niejednemu kibicowi, dokonując cudów zarówno na własnym torze, jak i w meczach wyjazdowych. Jak nie Zengi, to kto? Lindback, Jepsen Jensen, a może Hans Andersen lub Greg Hancock? Nic z tych rzeczy. Działacze Falubazu zwołali konferencję pod koniec grudnia, na której przedstawili wychowanka pilskiej Polonii Jarosława Hampela! Termin przeciągał się niemiłosiernie, a o Jarka walczyli między innymi w Rzeszowie oraz Bydgoszczy. Zawodnik urodzony w Łodzi związał się z klubem na dwa lata i jego KSM to 8,75. Co to oznacza? Nie łączy się KSM-em Łoktajeva, którego działacze wypożyczyli na jeden sezon do Polonii Bydgoszcz, gdzie właśnie m.in z Hancockiem będzie zdobywał punkty w sezonie 2013. Popularny Saszka pojedzie jednak z ekipą Żółto-Biało-Zielonych na początku roku na obóz do Czech i będzie obecny na prezentacji drużyny 13 stycznia.

 

Ważną sprawą jest również zorganizowanie przez kibiców Falubazu paczek na mikołajki dla potrzebujących dzieci oraz remont wieżyczki i prostej startowej. Oby tylko była wykonana na czas. 

 

Prawdopodobny skład Falubazu 2013:

9. Piotr Protasiewicz - KSM 8,18

10. Jonas Davidsson - 2,95

11. Andreas Jonsson - 9,11

12. Krzysztof Jabłoński - 2,5

13. Jarosław Hampel -8,75

14.  Patryk Dudek - 7,47

15. ?

 

Jedyną niewiadomą jest pozycja drugiego juniora - są wychowankowie Remigiusz Perzyński, Alex Zgardziński, Oskar Lis, Maxi Ristok oraz Adrian Wojewoda. Któryś z nich może znaleźć miejsce w składzie lub potrzebny będzie junior ,,z zewnątrz". W grę wchodziły dwa nazwiska: Kamila Adamczewskiego, trenującego pod koniec sezonu na naszym torze oraz Krystiana Pieszczka. Pod koniec grudnia rozwikłała się kolejna zagadka. Do Falubazu na pewno nie dołączy Adamczewski, bo jego macierzysta drużyna z Leszna nie wyraziła zgody na wypożyczenie. Na początku roku ma wyjaśnić się sytuacja z Pieszczkiem.

 

Czy Falubaz będzie walczył o medale? Kibice nie wyobrażają sobie innego rozwiązania. Jak w Falubazie zadomowi się ,,Mały", czyli Jarosław Hampel? ,,Sezon ogórkowy" na ostatnim łuku, a już niedługo prezentacja i pierwsze treningi oraz sparingi.

Tytus Gołębiowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com