Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Swindon
vs
Kings Lynn
Dzisiaj o 20:30
Polecamy
Derby Ziemi Lubuskiej bez zielonogórskich kibiców
 14.05.2013 21:44
Jak informuje portal zielonogórskiego klubu falubaz.com, Stowarzyszenie Kibiców Tylko Falubaz odwołało wyjazd na niedzielne derby Ziemi Lubuskiej do Gorzowa. Powodem takiej sytuacji są rygorystyczne wymagania strony gorzowskiej względem kibiców z Zielonej Góry.

 

Jak informuje stowarzyszenie decyzja podyktowana jest skandalicznymi procedurami wejścia na stadion im. Edwarda Jancarza. m.in. zakaz wnoszenia elementów oprawy, flag na płot, megafonu, bębnów, damskich torebek oraz możliwość przeprowadzenia rewizji osobistych ze ściąganiem skarpetek włącznie.

 

Jak czytamy na stronie falubaz.com:

Z wielką przykrością informujemy kibiców Falubazu Zielona Góra, że Stowarzyszenie Kibiców Tylko Falubaz ostatecznie zrezygnowało z organizacji wyjazdu na derbowy mecz naszej drużyny w Gorzowie. Zapisy na wyjazd zostały przerwane, a wszyscy, którzy wpłacili już pieniądze będą mogli je oczywiście odebrać.

Nasza decyzja podyktowana jest skandalicznymi procedurami wejścia na gorzowski stadion, do czego już drugi raz z rzędu doprowadzili działacze Stali Gorzów. Zakaz wnoszenia elementów oprawy, ale przede wszystkim flag na płot, megafonu, bębnów, DAMSKICH TOREBEK oraz rewizje osobiste ze ściąganiem skarpetek włącznie, a to wszystko za bilet kosztujący 50 złotych to ewenement na stadionach w naszym kraju.

Dzisiaj, przez wiele godzin, próbowaliśmy negocjować ze stroną gorzowską, która zasłaniała się wytycznymi policji, skazanego na 6 lat więzienia za działanie na szkodę miasta, wyłudzenia i oszustwa prezydenta Jędrzejczaka i zapisami w regulaminie stadionu, który oczywiście ustala i modyfikuje organizator imprezy. Niestety strona gorzowska pozostała nieugięta w związku z czym zdecydowaliśmy się na podjęcie takich kroków.

Cóż, przyznana pula 800 biletów sprzedawała się znakomicie, więc pusta kasa zadłużonego gorzowskiego klubu, który przystąpił do rozgrywek tylko dzięki żyrowanemu przez miasto kredytowi, nie wzbogaci się o 40 tysięcy złotych, a mecz derbowy straci swój wyjątkowy klimat.

Panu Zmorze, całemu zarządowi Stali, skazanemu prezydentowi oraz dzielnym milicjantom z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie życzymy wspaniałego widowiska, którego my swoim udziałem niestety nie uświetnimy. Wszystkim wymienionym polecamy również sobotni szlagier piłkarskiej Ekstraklasy pomiędzy Legią i Lechem, na który wejdzie prawie dwa tysiące kibiców z Poznania, oczywiście razem z flagami, bębnami i sprzętem nagłaśniającym, bez obowiązku ściągania skarpet przed stadionem.

Naszej drużynie życzymy zwycięstwa i obiecujemy, że na innych stadionach przez wszystkie kolejne mecze będziemy wspierać Was tak, jak do tego wszystkich  przyzwyczailiśmy. DERBY DLA ZIELONEJ! TYLKO FALUBAZ!

Piotr Taskin (za: falubaz.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com