Tydzień Aniołów zakończony zwycięstwem z Lesznem
 26.06.2016 23:57
Kacper Gomólski podczas spotkania w lidze duńskiej. Trójka toruńskich Aniołów w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w Świętochłowicach w czwartek. Zwycięstwo Grega Hancocka w Grand Prix Czech w Pradze i 15 miejsce Chrisa Holdera. Zwycięstwo Aniołów nad Bykami w niedzielnym spotkaniu.
W środę 22 czerwca w lidze duńskiej (Metal Speedway League) zaprezentował się Kacper Gomólski.  Podczas spotkania Esbjerg Vikings wygrali z Grindsted Speedway Klub 44:40. Kacper dla Grindsted wywalczył 8 punktów z bonusem w sześciu biegach.  To był przeciętny wynik w porównaniu z Krystianem Pieszczkiem, który w sześciu biegach zanotował 16 punktów.

W czwartek 23 czerwca odbył się eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w Świętochłowicach.  Drużynę Get Well Toruń reprezentowali Igor Kopeć-Sobczyński, Norbert Krakowiak i Marcin Kościelski.  Igor w sześciu startach wywalczył 7 punktów, Marcin Kościelski w trzech biegach odnotował 4 punkty, a Norbert w trzech biegach zdobył 3 punkty (raz wygrał bieg, raz miał defekt motocykla, a raz upadł i został wykluczony z powtórki biegu).  Przedstawiciele Aniołów wspólnie zdobyli 14 punktów i uplasowali się na szóstym miejscu na siedem zespołów. Za nimi był tylko Hawi Racing Team Opole z pięcioma punktami.  Toruń nie wywalczył sobie awansu do finału.

W sobotę 25 czerwca Greg Hancock wygrał Grand Prix Czech w Pradze. Amerykański zawodnik Aniołów w siedmiu startach zanotował 18 punktów, tylko oczko mniej i na drugim miejscu uplasował się Jason Doyle. W spotkaniu tym brał udział również Chris Holder, ale on zajął 15 miejsce. Chris w pięciu startach wywalczył 5 punktów, gorszy od niego był tylko Vaclav Milik, który miał 3 punkty.

W niedzielę 26 czerwca Get Well Toruń wygrał z Fogo Unią Leszno 48 do 41 w ramach starć 10. kolejki Ekstraligi. Toruński klub odniósł zwycięstwo, ale bonus trafił do Leszna, ponieważ spotkanie wyjazdowe z Bykami 22 kwietnia, Anioły przegrały 40 do 50.  Najlepszym zawodnikiem Aniołów dziś okazał się Chris Holder, który w pięciu biegach zanotował 14 punktów z bonusem.  Tuż po nim prym wiódł Greg Hancock z 11 punktami w pięciu startach oraz junior Paweł Przedpełski z 10 punktami z dwoma bonusami w pięciu biegach. Przeciętne umiejętności pokazał Martin Vaculik, który wywalczył dla toruńskiego klubu 7 punktów w pięciu biegach (w tym raz zanotował defekt motocykla). Do nie najlepszych spotkań na Motoarenie mogą dopisać dzisiejsze starcie Adrian Miedziński i Kacper Gomólski. Kacper podczas trzech startów zdobył punkt, a Adrian w czterech startach zdobył 3 punkty (raz został wykluczony). Norbert Krakowiak w trzech startach wywalczył 2 punkty z bonusem.

Toruński klub czeka 3 lipca spotkanie wyjazdowe z Grudziądzem.  Tego dnia odbędą się zaległe spotkania 7. kolejki. Czy Anioły mają szanse na zwycięstwo?
Marta Magalska (za: własne)