Jutro o 15:00
Vaculik drugim zawodnikiem Reszty Świata
 27.09.2016 18:51
Poznaliśmy nazwisko drugiego zawodnika, który wystartuje w ekipie Reszty Świata w meczu z Polską, 9 października w Zielonej Górze. Obok Emila Sajfutdinowa, Andrzej Huszcza będzie miał do dyspozycji Martina Vaculika.
Słowak zaczynał swoją karierę w Polsce w barwach KSM Krosno.  Indywidualny Mistrz Europy z 2013 roku, kiedy to w niesamowitych okolicznościach, podczas finałowej rundy w Rzeszowie pokonał faworyta, Nickiego Pedersena, zdobywając przy tym komplet osiemnastu punktów. Dokonał tego, jako pierwszy zawodnik w historii cyklu Speedway Euro Championship

W sezonie 2016 w PGE Ekstralidze zajął dwunaste miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników. Jego średnia biegopunktowa wyniosła równe 2 punkty. Vaculik awansował również do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix oraz wywalczył srebrny medal PGE Ekstraligi z Get Well Toruń
Redakcja (za: One Sport)