Piotr Protasiewicz zwycięża w Memoriale Alfreda Smoczyka
 30.09.2016 22:27
W piątkowe popołudnie na stadionie w Lesznie rozegrano 66. Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Zwycięzcą zawodów został Piotr Protasiewicz, na drugim stopniu podium staną Patryk Dudek, trzeci był natomiast Rohan Tungate.

Zawody w Lesznie zostały zakończone po trzeciej serii startów, a wszystko spowodowane było opadami deszczu. Zawodnicy 66. Memoriału Alfreda Smoczyka bardziej walczyli z opadami i trudnym torem niż między sobą.  Na torze przy Strzeleckiej nie obyło się bez upadków. Upadki notowali między innymi  Siergiej Łogaczow, Wiktor Trofimow czy Bartosz Smektała.

W siódmej gonitwie dnia z nawierzchnią leszczyńskiego owalu zapoznał się Bartosz Smektała. Po upadku juniora Fogo Unii Leszno dalsza część zawodów stanęła pod znakiem zapytania. W parku maszyn oraz na torze trwały konsultacje na temat tego czy zawody będą kontynuowane. Ostatecznie zawody wznowiono, ale jak się później okazało nie zostały one dokończone.

Po trzech seriach startów zawody zostały przerwane. Grzegorz Zengota w imieniu całej stawki zawodników przekazał publiczności zgromadzonej na stadionie im. Alfreda Smoczyka, informacje o tym, że zawody nie będą kontynuowane, a turniej ze względu na trudne warunki torowe i pojawiający się co jakiś czas deszcz zostaje przerwany. Kibice zasiadający na trybunach nie kryli swojego niezadowolenia, a wychowanek klubu z Zielonej Góry został wygwizdany przez publiczność.

Mimo tego, że warunki torowe były wymagające kibice zgromadzeni na trybunach mogli obejrzeć kilka emocjonujących wyścigów. W trzeciej gonitwie zawodów ciekawą walkę o drugą pozycję stoczył Dominik Kubera i Grzegorz Zengota, a lepszy w biegu okazał się młodzieżowiec leszczyńskiego klubu. Podczas siódmego biegu dobrym startem popisał się Bartosz Smektała, który prowadził w biegu, ale na dystansie musiał uznać wyższość Przemysława Pawlickiego. Junior klubu z Leszna bronił się przed atakami Patryka Dudka, ale na trzecim okrążeniu nie opanował motocykla i upadł na tor.

Podczas dzisiejszego turnieju najlepszy okazał się Piotr Protasiewicz. Zawodnik klubu z Zielonej Góry tylko raz oglądał plecy rywala, a miało to miejsce w ósmym wyścigu, kiedy to bezkonkurencyjny okazał się Emil Sajfytdinow. Drugie miejsce w 66. Memoriale Alfreda Smoczyka zajął Patryk Dudek. Dość niespodziewanie na trzeciej pozycji uplasował się Rohan Tungate, który nie miał wcześniej wielu okazji do zaprezentowania się leszczyńskiej publiczności.