Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Odkuć się za Kolejarza! Zapowiedź pojedynku KSM Krosno - Iveston PSŻ Poznań
 15.04.2018 1:20
Choć obie drużyny przegrały swoje inauguracyjne spotkania, to kilku zawodników w ich szeregach pokazało się z bardzo dobrej strony. Liderzy którego z zespołów pociągną swoją drużynę do zwycięstwa?

O ile ekipy z Krosna i Poznania trudno wskazywać jako faworytów ligi, o tyle mają one w swoich składach kilku zawodników o nieprzeciętnych umiejętnościach. Już podczas inauguracji świetnie zaprezentowali się publiczności: David Bellego i Władimir Borodulin - ze strony Iveston PSŻu, czy też Ilja Czałow i Mariusz Puszakowski - ze strony KSMu Krosno. W pierwszej rundzie wśród Poznanian zawiedli Mateusz Borowicz oraz Frederik Jakobsen. Głównie w przypadku Duńczyka trudno oczekiwać, aby scenariusz miał się w Krośnie powtórzyć. Szczególnie zważywszy na fakt, iż Jakobsen świetnie radził sobie na Podkarpaciu w minionym sezonie. Nie bez znaczenia dla Wielkopolan jest też to, że na stare "śmieci" wraca David Bellego, a jego znajomość toru z pewnością przyniesie szybsze dopasowanie motocykli. Tomasz Bajerski ma w swojej talii jeszcze jednego asa, a jest nim Marcel Kajzer. Wychowanek rawickiego Kolejarza bardzo dobrze prezentuje się u progu sezonu, a w miniony wtorek był bliski awansu do finału Złotego Kasku. Trener ekipy z Golęcina postanowił postawić na te same nazwiska, jakie widniały w programach przy okazji pojedynku z Kolejarzem Opole.

 

Ekipa z Podkarpacia podobnie jak PSŻ nie miała powodów do radości podczas kolejki otwierającej sezon. Ich pogromcą również okazał się Kolejarz. W tym przypadku był to jednak zespół z Rawicza. W pojedynku z "niedźwiadkami" zabrakło zdecydowanie punktów pochodzących od ogniw drugiej linii. Efektem takiego stanu rzeczy jest brak powołania na niedzielne spotkanie dla Mikkela Broenduma Andersena. W jego miejsce na pierwszy pojedynek przed własną publicznością kredytem zaufania obdarzony został Stanisław Burza. W konfrontacji tych dwóch ekip ogromną rolę odegrać mogą punkty młodzieżowców. Ci podczas inauguracji kompletnie zawiedli. Zdecydowanie najmocniejszym wydaje się być Kevin Fajfer, lecz walka pomiędzy Mateuszem Adamczewskim, a duetem gospodarzy może okazać się bardzo interesująca. W awizowanym składzie niezmiennie swoje miejsce znalazł wśród Krośnian Kamil Kiełbasa. Czy znajdzie je również Krystian Stefanów? A może tym razem szansę otrzyma Konrad Stec?

 

Przed nami kreuje się wiele pytań. Sport jest niezwykle nieprzewidywalny, a każdy kolejny dzień tworzy nowe scenariusze. Czy Poznanianie ponownie wyjadą z Krosna z dwoma dużymi punktami na swoim koncie? A może to David Bellego ponownie w pojedynku tych dwóch drużyn nie zazna smaku zwycięstwa? Na wszelkie tworzące się pytania, odpowiedzi poznamy już jutro. Bez względu na nie możemy być pewni, że w celu "odkucia się" za porażki z Kolejarzami, żużlowcy zaserwują kibicom emocjonujące widowisko. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 15:00.

 

Awizowane składy:

 

Iveston PSŻ Poznań:
1. David Bellego
2. Marcel Kajzer
3. Władimir Borodulin
4. Mateusz Borowicz
5. Frederik Jakobsen
6. Kevin Fajfer
7. Mateusz Adamczewski

KSM Krosno:
9. Marcin Rempała
10. Stanisław Burza
11. Patrick Hansen
12. Mariusz Puszakowski
13. Ilja Czałow
14. Kamil Kiełbasa

Wiktor Skowron (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com