Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Nic nie może wiecznie trwać – zapowiedź meczu Euro Finannce Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin
 27.05.2018 14:38
Do tej pory niepokonana na zapleczu PGE Ekstraligi jest drużyna dowodzona przez Dariusza Śledzia. Czy ta piękna seria zakończy się w Wielkopolsce?

Lublinianie pokazują od początku rozgrywek, że są w świetnej dyspozycji i należy w nich upatrywać głównego kandydata do ligowej promocji. Trudno wytypować wynik nadchodzącego pojedynku, bowiem Pilanie nie oddali w tegorocznych rozgrywkach na swoim torze ani jednego punktu. Jest to istotna uwaga, szczególnie, że na torze przy ulicy Bydgoskiej swoich sił próbowały mocne ekipy: z Gdańska oraz z Łodzi.

 

W szeregach gospodarzy na właściwe tory powrócił Tomasz Gapiński. Adrian Cyfer jak sam w pomeczowej konferencji zauważył, „dogadał” się już ze swoimi silnikami i jest na dobrej drodze, aby być filarem swojej drużyny. Ponownie wbrew temu, na co wskazuje awizowane zestawienie, zabraknie w barwach Polonii Chrisa Harrisa. Brytyjczyk postanowił nie fatygować się do Polski, a wystartować w derbowym pojedynku w Wielkiej Brytanii. Miejsce „wyspiarskiego” żużlowca zajmie młody Rosjanin – Paweł Łaguta. Uzupełnienie seniorskiego zestawienia miejscowych stanowić będą: Rafał Okoniewski i Thomas Jonasson. Trudno w tym przypadku mówić jedynie o uzupełnianiu obsady, gdyż wspomniana dwójka zawodników pełni w Polonii funkcje liderów. Swoją szansę od Tomasza Żentkowskiego otrzyma Piotr Gryszpiński. Uszczypliwi powiedzieliby – nareszcie. Fatalnie spisującego się Pawła Staniszewskiego nie można było dłużej pozostawić w wyjściowym składzie.

 

Z jakimi zmartwieniami przyjedzie dziś ekipa z Lubelskiego? Mając świetnie uzupełniający się zespół, nie trzeba chyba zbytnio o nic się troskać. Oczywiście, respekt do rywala jest więcej niż pożądany. W Nice 1. Lidze Żużlowej w dobrym stylu odbudowuje się Andreas Jonsson. Skutecznie punktują w niemal każdym spotkaniu Daniel Jeleniewski oraz Robert Lambert. Ten drugi słaby występ zanotował w Gdańsku, lecz nie ma po tej wpadce już żadnego śladu. Niebywale mocno wygląda formacja juniorska przyjezdnych. Wiktor Lampart i Oskar Bober – takiego duetu młodzieżowego pozazdrościć może niemal cała PGE Ekstraliga. To wydaje się być klucz do sukcesów Lublinian. Młodzieżowcy Speed Car Motoru zdobywają średnio dwa punkty na bieg. Tylko kilkunastu seniorów w całej lidze ma na swoim koncie wyższą średnią biegopunktową.

 

Czy Lublinianie postawią kolejny milowy krok w kierunku awansu do fazy Play-off z pierwszej pozycji? A może to Jelenie po raz kolejny odniosą tryumf na własnym torze? Passa którejś z drużyn musi dziś zostać przerwana. O pewne typy w tym zestawieniu jest dziś niezmiernie trudno. Wszelkie wątpliwości zaczną się rozwiewać już za kilkanaście minut.

 

Awizowane składy:

 

Speed Car Motor Lublin:

1.Dawid Lampart

2. Sam Masters

3. Daniel Jeleniewski

4. Robert Lambert

5. Andreas Jonsson

6. Wiktor Lampart

 

Euro Finannce Polonia Piła:
9. Tomasz Gapiński
10. Adrian Cyfer
11. Rafał Okoniewski
12. Chris Harris
13. Thomas Jonasson
14. Piotr Gryszpiński
15. Patryk Fajfer

Wiktor Skowron (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com