Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Pożegnanie z rundą zasadniczą w Lublinie. Przyjeżdża Zdunek Wybrzeże Gdańsk (zapowiedź, składy)
 09.08.2018 12:52
W najbliższą niedzielę po 41 dniach przerwy w startach Nice 1.LŻ na tor wracają zawodnicy Speed Car Motoru Lublin. Gospodarze zapewne już myślami wybiegają do fazy play-off, o którą wciąż walczą żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Kibice Speed Car Motoru mają ostatnio powody do niepokoju. Nie dość, że zadają sobie pytanie czy i jak przerwa w ligowych startach przełoży się na formę zawodników, to pech dopadł wychowanków klubu. W ubiegłym tygodniu nogę złamał Daniel Jeleniewski, a wtorkowe zawody juniorów w Gdańsku ze złamaną kością udową i usztywnionym kręgosłupem zakończył coraz lepiej jeżdżący junior Emil Peroń. W tej sytuacji trener Dariusz Śledź nie ma pola manewru jeśli chodzi o skład na najbliższy mecz. Może co najwyżej zastanawiać się nad układem par. Po kontuzji Daniela Jeleniewskiego sporo mówiło się o odbudowywaniu formy Sama Mastersa, który na polskich torach spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Tymczasem miniony wtorek w szwedzkiej Elitserien był nieudany dla całej trójki obcokrajowców występujących w barwach lubelskiej drużyny. Ich łączny dorobek punktowy dla  zespołu Rospiggarna Hallstavik wyniósł 6+2. Dzień później w Premiership startował jeszcze Robert Lambert i było nieco lepiej (7+3).

 

Zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk sporo ostatnio jeździli, ale nie na torze lecz na trasie do Łodzi. Już dwukrotnie nie udało się rozegrać meczu z tamtejszym Orłem. W Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w tym tygodniu z bardzo dobrej strony pokazali się Dominik Kossakowski, Karol Żupiński i Marcin Turowski. Ciekawe, który z tej trójki młodzieżowców obejrzy niedzielne zawody z trybun. Od czasu gdańskiej potyczki ze Speed Car Motorem na stanowisku trenera Lecha Kędziorę zastąpił Mirosław Berliński. W kwietniowym meczu z Lublinem nie wystąpił Anders Thomsen, który w najbliższą niedzielę powinien być mocnym ogniwem drużyny. Najlepiej punktującym żużlowcem Gdańszczan w tamtym meczu był Mikkel Michelsen (11+2).

 

Wygląda na to, że w niedzielę czekają nas zawody na wysokim poziomie. Poturbowani, ale walczący o 11 triumf z rzędu gospodarze kontra bijący się o pierwszą czwórkę goście. Pierwszy mecz w Gdańsku wygrali Lublinianie 47:43. Tamten pojedynek był popisem Wiktora Lamparta. Młodzieżowiec poprowadził wówczas Lublinian do wygranej zdobywając 12 punktów.

 

 

Awizowane składy:

 

Speed Car Motor Lublin:

9. Dawid Lampart

10. Paweł Miesiąc

11. Sam Masters

12. Robert Lambert

13. Andreas Jonsson

14. Oskar Bober

15. brak zawodnika

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

1. Mikkel Bech

2. Michał Szczepaniak

3. Oskar Fajfer

4. Anders Thomsen

5. Mikkel Michelsen

6. Dominik Kossakowski

7. brak zawodnika

 

Sędzia zawodów: Grzegorz Sokołowski

Komisarz toru: Aleksander Kalwasiński

Przewodniczący Jury: Zbigniew Fiałkowski

Początek zawodów: 12 sierpnia, godzina 14:30

 

Relację na żywo ze spotkania 12 rundy Nice 1 Ligi Żużlowej Speed Car Motor Lublin vs. Zdunek Wybrzeże Gdańsk można będzie śledzić na ZUZELEND.COM

Marcin Góreczny (za: wybrzezegdansk.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com