Damian Baliński: Zdecydowanie pechowo dzisiaj
 17.04.2019 11:30
W minioną sobotę Stainer Unia Kolejarz Rawicz podejmował na swoim torze Wilki Krosno. Spotkanie zakończyło się przegraną dla gospodarzy 54-36. Zdecydowanie to spotkanie do udanych nie może zaliczyć Damian Baliński, który łącznie zdobył 7. punktów i 3. wykluczenia podczas spotkania.
Wilki Krosno prowadziły już od samego początku meczu i nic nie zapowiadało, że mają oddać swoje prowadzenie na koszt gospodarzy – Wiadomo, że Krosno jest dobrym zespołem w tym roku i tutaj będzie nam się ciężko jeździło w tym roku. Nasz zespołu wyglądał inaczej niż w poprzednim sezonie i te mecze będą ciężkie. Trzeba pracować dalej i może to w końcu zafunkcjonuję i będzie lepiej.

W czwartym biegu Damian Baliński został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut – Byłem pewny, że mam czas, były włączone dwie minuty i tu zegar pokazywał inny czas i na linię startu też był inny. Później w ogóle ten zegar już nie działał także taka sytuacja była, inny czas w parkingu był, a inny na linii startu. Ja byłem pewny, że tych sekund mam zdecydowanie więcej i w chwili, której podjechałem okazało się, że jest zero. Nic na to nie poradzę, ale taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, że co innego pokazuje zegar w parkingu, a co innego na starcie

. W 8. i 15. wyścigu Baliński zaliczył dwa upadki W pierwszym przypadku upadek był efektem błędu i podniesienia jego przedniego koła, natomiast w drugim Baliński wylądował na torze wałcząc z parą gości o trzymanie punktów – Zdecydowanie pechowo dzisiaj jeśli chodzi o drugi upadek to Paweł Hlib sam się przyznał, że został potrącony przez zawodnika, który jechał za nim i wpadł na mnie. Sytuacja była dla mnie jasna, że powinienem jechać w powtórce wyścigu. Sędzia podjął inną decyzję i trudno, a szkoda, bo mogło to wyglądać lepiej, ale niestety pechowo to się potoczyło. Cieszę się, że jestem w jednym kawałku, bo dzisiaj naprawdę zaliczyłem dwa konkretne upadki i mogło to się różnie skończyć.

Kolejnym rywalem rawiczan w 2. Lidze Żużlowej będzie Speedway Wanda Kraków. Spotkanie w grodzie Kraka odbędzie się 28 kwietnia.
Weronika Tomaszewska (za: inf własne)