Bartosz Smektała z dziką kartą na Boll Grand Prix we Warszawie
 17.04.2019 16:44
Bartosz Smektała otrzymał przechodnią dziką kartę na 2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Zawody odbędą się 18 maja na PGE Narodowym i zainaugurują tegoroczną rywalizację o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. W sprzedaży zostało mniej niż 3000 biletów.

Zawodnikami rezerwowymi podczas 2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym będą Dominik Kubera (17) i Rafał Karczmarz (18).

21-letni Bartosz Smektała największy sukces odniósł w zeszłym roku, gdy wywalczył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Uznawany jest za wielki talent polskiego żużla, który wyszedł spod ręki jednej z legend FOGO Unii Leszno – Romana Jankowskiego. Żużlowiec wywalczył w sezonie 2018 Drużynowe Mistrzostw Polski z macierzystą drużyną. Na PGE Narodowym miał okazję już wystartować. W ubiegłym roku – jako zawodnik rezerwowy – wystartował w jednym z wyścigów i wywalczył dwa punkty.

Smektała poznał już cykl Grand Prix. W 2017 roku, jako rezerwowy, wyjechał do jednego z wyścigów podczas zawodów rozgrywanych w Toruniu. Nie sprostał jednak wtedy Taiowi Woffindenowi, Bartoszowi Zmarzlikowi i Pawłowi Przedpełskiemu.

Zawodnik z każdym rokiem radzi sobie coraz lepiej na żużlowych torach, ale dba też o swoje wykształcenie i wizerunek. Jesienią 2018 został absolwentem Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie, gdzie ukończył technikum samochodowe. Mieszka w Księginkach, uwielbia swojego psa Nachoo (boston terier), a wraz z dziewczyną często można go zobaczyć na zawodach konnych. Jego idolem jest zaś bokser, Mike Tyson.

W 2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland wystartuje w sumie aż siedmiu Polaków. Czterech z nich ma stałe numery w FIM SGP. To Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Janusz Kołodziej.

Michał Lewandowski (za: pzm.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?