GTM Start Gniezno vs TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
Data 17.06.2017 g. 17:30 Stadion Stadion Miejski im. płk. Franciszka Hynka Długość toru 348 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

119
W sobotę w ramach zaległej piątej kolejki 2. Ligi Żużlowej TŻ Ostrovia Ostrów uda się na spotkanie wyjazdowe do Gniezna. W Pierwszej Stolicy Polski dojdzie do derbowego spotkania dwóch ośrodków - głodnych ligowych zwycięstw. Obydwa kluby po rocznej przerw(...)
Bieg bez historii.
Ellis wykluczony za utrudnianie startu (drugi raz). Ellis otrzymuje żółtą kartkę.

W tym biegu po starcie już bez emocji.
Studzinski wygrał start , ale pogubił się na pierwszym łuku i gnieźnianin wyszli na 5-1, na dystansie jednak Studzinski wyprzedził Stalkowskiego.
Gnieźnianie wygrywają start i przez pierwsze okrążenie Jabłoński starał się holować Fajfera. Brzozowski na drugim okrążeniu mija Fajfera.
Bieg przerwany. Bogdanowicz nie opanował motocykla na pierwszym łuku drugiego okrążenia. Junior za spowodowanie przerwania biegu został wykluczony.

W powtórce bieg bez histori, w którym bez problemów wygrywają gospodarze.
Ellis wygrał start , ale na drugim łuku Nowak go wywiózł na zewnętrzną i wyjechał na pierwsze miejsce robiąc dodatkowo miejsce dla Berntzona.
Kolejny raz Fajfera obraca na łuku przez co notuje drugi dzisiaj upadek.
Berntzon atakiem po wewnętrznej na drugim łuku pierwszego okrążenia mija Sówkę i daje podwójną wygraną gospodarzom.
Najciekawszy bieg dotychczas za sprawa Jabłońskiego , który spadł na pozycje najpierw drugą potem trzecią, ale atakiem po zewnętrznej odbił dwie pozycje na pierwszym łuku trzeciego okrążenia.