Grupa Azoty Unia Tarnów vs Orzeł Łódź
Data 04.09.2017 g. 17:30 Stadion Stadion Jaskółcze Gniazdo Długość toru 392 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
6 Jakub Miśkowiak 3 2 2 w 2* 0 9+1

Bjerre wygrał start i odjechał szybko całej stawce. Miśkowiak początkowo ostatni, ale uporał się z Czają.
Miejscowi po starcie wyszli na podwójnym prowadzeniu! Nie oddali go do samego końca.
Hans Andersen - powód zmiany: Rezerwa taktyczna

Czaja wygrał start, ale niedługo utrzymał się na prowadzeniu. Wjechał przed niego Miśkowiak. Czaja musiał na dystansie się napracować, by obronić się przed Tuungatem.
Upadek na drugim łuku Mroczki, bieg przerwany. Zahaczył też o niego Jakub Miśkowiak i wylądował na torze. Na szczęście obu żużlowcom nic się nie stało. Mroczka wykluczony.

Para gości bez większego problemu uporała się z juniorem Unii.
Edward Mazur - powód zmiany: Rezerwa zwykła
Edward Mazur - powód zmiany: Rezerwa taktyczna
Aleksandr Loktajew - powód zmiany: Rezerwa taktyczna

Bieg przerwany, na trzecim kółku upadł na tor nieatakowany przez nikogo jadący na ostatnim miejscu Miśkowiak. Junior Orła wstał o własnych siłach, w powtórce nie pojedzie.

powtórce dobrze ze startu wyszedł Jamróg, przyblokował także Tungate'a, dzięki temu na drugie miejsce wskoczył Bjerre. Tungate był jednak w tym biegu bardzo szybki. Uporał się, jadąc po wewnętrznej z Bjerrem, lecz na Jamroga nie znalazł sposobu.
Tarnowianie wyszli na podwójne prowadzenie. Rozpędzał się po zewnętrznej Andersen, jednak nie był w stanie przedzielić pary Unii.
Wystrzelił świetnie spod taśmy Ljung. Szybko wypracował sobie sporą przewagę nad rywalami. Jamróg nękał atakami Łoktajewa, był nawet przed moment przed nim, lecz finalnie to zawodnik gości okazał się minimalnie szybszy!
Robert Miśkowiak - powód zmiany: Rezerwa zwykła

Najlepiej ze startu wyszedł Bjerre. Blisko niego był Miśkowiak, lecz Duńczyk skutecznie pilnował prowadzenia. Rolnicki jechał przed Mazurem bez większego zagrożenia.
Dobry start pary gospodarzy przedzielił ich jednak po chwili Miśkowiak! Junior gości zaczął zbliżać się na dystansie także do Ljung, ale Szwed utrzymał prowadzenie.
Najlepiej spod taśmy wyszedł Bjerre, podniosło mu jednak po chwili motor i stracił prowadzenie na rzecz Tungate'a. Duńczyk ruszył w pogoń za rywalem, lecz Tungate trzymał bezpieczny dystans i na kresce zameldował się pierwszy.