MrGarden GKM Grudziądz vs Fogo Unia Leszno
Data 21.04.2018 g. 18:00 Stadion Stadion żużlowy w Grudziądzu Długość toru 355 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
7 Bartosz Smektała 2 3 3 2* 3 13+1
Leszczynianie nie dali najmniejszych szans parze z Grudziądza i po raz kolejny zwyciężyli podwójnie.
Antonio Lindbaeck - powód zmiany: Rezerwa taktyczna
Krzysztof Buczkowski - powód zmiany: Rezerwa zwykła

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Sajfutdinow otrzymuje ostrzeżenie za utrudnianie startu.

Na pierwszym łuku z nawierzchnią toru zapoznaje się Pawlicki dla którego zabrakło miejsca. Bieg zostaje przerwany. Zawodnik wstał o własnych siłach. Powtórka w pełnej obsadzie.

Pewne zwycięstwo Sajfutdinowa. Hampel starał się minąć Pawlickiego, ale jednocześnie w pierwszej części biegu musiał bronić się przed atakami Pieszczka.
Laguta objął prowadzenie w biegu, ale musiał uważać w pierwszej fazie biegu na ataki Kołodzieja. Sajfutdinow po problemach na pierwszym łuku jechał na ostatniej pozycji, ale na dystansie minął Huckenbecka.

Przerwa na kosmetykę.

Pieszczek po dobrym starcie miał szansę na objęcie prowadzenia, ale lepszy okazał się Kubera. Po nie najlepszym starcie Hampel jechał na ostatniej pozycji, ale zdołał minąć na drugim okrążeniu Wawrzyniaka, któremu za moment zdefektował motocykl.
Tymoteusz Picz - powód zmiany: Rezerwa zwykła

Leszczynianie po raz kolejny popisali się lepszym startem. Pawlicki na dystansie minął Kuberę. Junior z Leszna starł się odbić straconą pozycję, ale ataki młodzieżowca drużyny gości nie przyniosły skutku.
Na podwójne prowadzenie po starcie wysunęli się leszczynianie, Laguta wykorzystał na pierwszym łuku fakt, że zawodnicy z Leszna odeszli od krawężnika i wysunął się na prowadzenie. Zawodnicy Fogo Unii zdołali minąć jednak Rosjanina ponownie obejmując podwójne prowadzenie. Laguta z Sajfutdinowem kilkukrotnie mijali się na dystansie, ale ostatecznie to Laguta wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Kai Huckenbeck - powód zmiany: Rezerwa taktyczna

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Sędzia po obejrzeniu powtórek startu uznał, że Kołodziej nie utrudniał procedury startowej, a bieg zostanie powtórzony w pełnej obsadzie i bez ostrzeżenia dla zawodnika z Leszna.

W powtórce najlepszym startem popisuje się Kołodziej, który pewnie zwycięża w biegu. Kurtz stoczył walkę z zawodnikami z Grudziądza i zdołał przyjechać za plecami kolegi z drużyny.

Fenomenalny start Smektały. Na pierwszym okrążeniu Hampel minął jednym atakiem dwójkę rywali. Na pierwszym łuku trzeciego okrążenia na trzeciej pozycji Pawlicki zaliczył uślizg przy probie ataku na Smektale. Bieg został przerwany.

Pawlicki wstał o własnych siłach i udał się do parku maszyn. Zawodnik reprezentujący barwy drużyny z Grudziądza został wykluczony z powtórki biegu.

Leszczynianie nie dali najmniejszych szans osamotnionemu Wieczorkowi. Bieg bez historii.

Leszczynianie lepiej rozegrali start i dojazd do pierwszego łuku i wysunęli się na podwójne prowadzenie. Kubera musiał uważać na ataki Lindbaecka.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Kołodziej dostaje ostrzeżenie za utrudnianie procedury startowej.

Najlepszym startem popisuje się Pawlicki, który obejmuje prowadzenie w biegu i nie oddaje go do mety. Kurtz starał się minąć prowadzącego Pawlickiego, ale ataki zawodnika z Leszna nie przyniosły skutku.