Fogo Unia Leszno vs Falubaz Zielona Góra
Data 27.04.2018 g. 19:30 Stadion Stadion im. Alfreda Smoczyka Długość toru 346 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
8 Mateusz Tonder 0
Fenomenalna jazda Pawlickiego, który po przegranym starcie bezproblemowo minął wszystkich rywali i wygrał z olbrzymią przewagą.
Bieg przerwany ze względu na nierówny start. Ostrzeżenia otrzymają Brady Kurtz i Emil Sajfutidnow.

Świetna jazda leszczynian, którzy po słabszym starcie bezproblemowo minęli zielonogórzan.

Zmiana: Grzegorz Zengota jako rezerwa taktyczna w miejsce Jensena.
Dudek po szerokiej minął wszystkich rywali już na pierwszym łuku. Pod koniec pierwszego kółka błąd popełnił Jensen, przez co spadł na ostatnie miejsce.

Przerwa na równanie toru.

Kolejna bezapelacyjna wygrana Piotra Pawlickiego. Leszczynianie są już pewni wygranej w tym meczu.
Bieg bez historii.

Zmiana: Patryk Dudek jako rezerwa taktyczna w miejsce Piotra Protasiewicza. Dominik Kubera w miejsce Janusza Kołodzieja.

Pewna wygrana Pawlickiego.

Hampel na pierwszym okrążeniu uporał się z rywalami i dowiózł 3 punkty do mety.

Zmiana: Bartosz Smektała za Janusza Kołodzieja.

Piękna jazda Zengoty, który na pierwszym wirażu wyprzedził wszystkich rywali, a następnie skutecznie bronił się przed atakami Sajfutdinowa.
Ze startu świetnie wyskoczyli Hampel i Dudek. Wydawało się, że na prowadzeniu utrzyma się Dudek, jednak Hampel minął rywala atakiem po zewnętrznej. W następnej fazie wyścigu "Duzersa" zaciekle atakował Kubera, który minął wicemistrza świata na ostatnim okrążeniu.

Zmiana: Dominik Kubera w miejsce Janusza Kołodzieja.
Bieg przerwany. Sajfutdinow lepiej wystartował od Protasiewicza. Rosjanin chciał założyć się na "Protasa" jednak hak zielonogórzanina dostał się w tylne koło Rosjanina i powyrywał mu szprychy oraz zerwał łańcuch. W związku z czym Sajfutdinow nie był w stanie kontynuować wyścigu. Powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie.

W powtórce najlepiej wyskoczył Piotr Protasiewicz, jednak na wyjściu z łuku świetnie pojechał Sajfutdinow i minął Polaka. Na drugim okrążeniu Smektała minął Jensena. Protasiewicz do końca ścigał Sajfutdinowa, z którym przegrał o pół motocykla.