Speedway Vaestervik vs Lejonen Gislaved
Data 18.07.2018 g. 19:00 Stadion Hejla Arena Vestervik Długość toru 1 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
7 Timo Lahti 3 2 3 0 8
Lepszym starem popisali się zawodnicy gości, ale rozegranie pierwszego łuku należało do pary gospodarzy, którzy wygrali podwójnie. Pawlicki starał się rozdzielić parę miejscowej drużyny, ale zanotował defekt na trzeciej pozycji.
Holder prowadził w biegu, ale został minięty najpierw przez Ljunga, a na kolejnym okrążeniu przez Smektałę. Lahti nie liczył się w stawce.
Pewne zwycięstwo Pedersena. Kildemand i Pawlicki stoczyli walkę o drugą pozycję, która Polak ostatecznie przegrał.

Przerwa na kosmetykę.
Dobry moment startowy gospodarzy, którzy objęli podwójne prowadzenie. Smektała musiał uważać na ataki Drabika.
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Na starcie ruszał się Tungate.

Kildemand zamknął całą stawkę na wyjściu z pierwszego łuku i objął prowadzenie. Tunagte notuje upadek na pierwszym łuku.Bieg został przerwany. Powtórka w pełnej obsadzie.

Bieg po raz kolejny zostaje przerwany ze względu na nierówny start, tym razem Bech starał się ukraść start.

Kildemand dobrze rozegrał pierwszy łuk i pewnie zwyciężył w biegu. Bech i Tungate walczyli o trzecią pozycje.
Po starcie podwójne prowadzenie objęli zawodnicy gości, ale Pedersen jednym atakiem minął dwójkę prowadzących zawodników i pewnie zwyciężył w biegu.

Goście po lepszym starcie objęli podwójne prowadzenie. Kildemand na dystansie zdołał rozdzielić prowadzącą dwójkę.
Dobrym startem i rozegraniem pierwszego łuku popisał się Lahti, który objął prowadzenie i nie oddał go do mety. Pawlicki do ostatnich metrów walczył z Bechem o trzecią lokatę.
Przyjezdni nie dali najmniejszych szans miejscowym zawodnikom i pewnie zwyciężyli w biegu, chociaż w pierwszej części gonitwy parę gości starał się rozdzielić Pedersen.

Goście popisali się lepszym startem i objęli podwójne prowadzenie, ale zostali rozdzieleni przez Ljunga. Bech na ostatniej pozycji notuje defekt.