SC Lokomotiv Daugavpils vs Car Gwarant Start Gniezno
Data 24.08.2018 g. 18:30 Stadion Stadion żużlowy w Daugavpils Długość toru 373 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
7 Maksymilian Bogdanowicz 3 0 w 3
Zdecydowana wygrana Lahtiego od startu do mety. Pavlic rozdziela parę gospodarzy.
Świetny start pary gospodarzy, którzy szybko odjeżdżają parze gości i przywożą podwójną wygraną ioraz zwycięstwo w dzisiejszym meczu.

Łotysze dzięki dwóm punktom za wygraną w dzisiejszym meczu zagwarantowali sobie udział w fazie play-off Nice 1.Ligi żużlowej.
Fenomenalnie ruszyli spod taśmy Łotysze, ale szybko przedzielił ich Adrian Gała.
Dobrze rozegrali start goście, jednak już na pierwszym łuku Kjastas Puodżuks wjechał przed Norberta Krakowiaka. Spore odległości pomiędzy zawodnikami na mecie.
Wyraźnie lotny start Jewgienija Kostygowa. Drugie ostrzeżenie dla Łotysza, więc zosaje wykluczony z powtórki.

Nie najlepszy start Ljunga, jednak Szwed pomknął przy "kredzie" na pierwszym łuku, połykając Mirosława Jabłońskiego. Szwed wygrał z dużą przewagą.
Ciasno na pierwszym łuku w konsekwencji czego Puodżuks upada na tor. Łotysz zostaje wykluczony z powtórki za przerwanie biegu.

W powtórce kolejne przerwanie biegu za nierówny start. Bogdanowicz zostaje wykluczony za drugie ostrzeżenie.

Tarasienko po raz trzeci fantastycznie wyskoczył spod samej bandy, zakładając się na Adriana Gałę. Ten ścigał Tarasienkę, lecz zawodnik Lokomotivu nie popełnił żadnego błędu.
Timo Lahti założył się na wszystkich na starcie, po czym dołączył do niego Jewgienij Kostygow. Łotysza zaatakował Oliver Berntzon, jednak Kostygow odegrał się na Szwedzie, zapewniając swojemu zespołowi podwójne zwycięstwo.
Defekt na starcie Ljunga. Spod taśmy najlepiej wychodzi Jabłoński. Pavlic na przeciwległej prostej mija Mihailovsa i goście wygrywają podwójnie.
Nierówny start przez co bieg zostaje przerwany. Ostrzeżenie dla Gały.

W drugiej odsłonie znów Gała najlepiej wyskoczył spod taśmy, wyjeżdżając na pierwszą lokatę już przed pierwszym łukiem. Za jego plecami niespodziewanie Krakowiak minął gospodarzy, wychodząc na drugą lokatę. Na trzecim okrążeniu junior Startu skapitulował pod naporem ataków Timo Lahtiego.