3 Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Pardubice

Data 28.09.2018 g. 19:00 Stadion Stadion żużlowy w Pardubicach Długość toru 0 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
Bieg finałowy:

Smektała ze startu obejmuje prowadzenie. Lambert walczy o wygrana w tym biegu ale Smektała powiększa przewagę. Kubera wyprzedza Drabika.
BARTOSZ SMEKTAŁA INDYWIDUALNYM MISTRZEM ŚWIATA JUNIORÓW 2018
22. BIEG
Bieg półfinałowy:

Świetna walka o dwa pierwsze miejsca. Lambert dwa metry przed walczącymi o drugą lokatę Drabikiem i Lyagerem. Dramik na prostej wychodzi na drugą lokatę, a w tym samym momencie podnosi przednie koło Lyagera i Duńczyk notuje upadek. Lyager zostaje wykluczony z biegu.

W powtórce wygrywa Labmbert przed szukającym po całej szerokości toru prędkości Drabikiem.
21. BIEG

Groźny upadek na pierwszym łuku. Hansen uderza w Kuberę a ten wpada na bandę. Kubera wstaje i o własnych siłach powraca do parkingu. Powtórka we czterech.

Świetnie Polacy. Kubera do samego końca bronił się przed atakami Hansena. Smektała przywozi kolejne, pewne 3 punkty.
20. BIEG
Chugunow zdecydowanie obejmuje prowadzenie i kiedy z wielka przewagą już widział linie mety, w tym momencie eksplodował mu silnik przez co Rosjanim notuje upadek. Chugunow zostaje wykluczony z powtórki za przerwanie biegu.

W powtórce bez emocji.
19. BIEG
Kvech na pierwszym łuku przycinką do wewnętrznej obejmuje prowadzenie. Na kolejnym łuku Drabik mija po orbicie Czecha. Na kolejnym okrążeniu Lyager wyprzedza dobrze jadącego Kvecha.
17. BIEG
Smektała od samego startu kontrolował cały bieg. Lambert z Kuberą stoczyli zaciętą walkę o jeden punkt. Ostatecznie na trzeciej pozycji przyjeżdża Brytyjczyk.
16. BIEG
Nierówny start, przez co bieg zostaje przerwany. Jakobsen dotyka taśmę i zostaje wykluczony z powtórki.

W powtórce Kubera na przeciwległej napędzony po zewnętrznej mija wszystkich rywali i obejmuje prowadzenie. Chugunow nie daje za wygraną i goni Polaka, a ostatecznie na trzecim okrążeniu atakiem przy krawężniku wychodzi na pierwszą pozycję.
Bieg bez emocji, rozstrzygnięty zaraz po starcie. Kaczmarek notuje defekt motocykla będąc na trzeciej pozycji.
Skorja postraszył przeciwników dobrym startem ale za chwilę Lambert oraz Lyager wyprzedzają Słoweńca.