Stainer Unia Kolejarz Rawicz vs Wilki Krosno
Data 13.04.2019 g. 16:00 Stadion Stadion żużlowy im. Floriana Kapały Rawicz Długość toru 330 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

109
Na najniższym szczeblu rozgrywek emocje rozpoczynają się już w sobotę w Rawiczu. Następnie w niedzielę dwa mecze: w Opolu i Poznaniu. Czy po tej kolejce nadal liderem będzie ZOOleszcz Polonia? Czy Rawiczanie wygrają pierwszy mecz w lidze? A może to w Pozn(...)
7 Patryk Zieliński 1 1 w 2
Na drugim łuku upada Baliński po walce z dwójką zawodników Wilków. Bieg przerwany. Baliński zostaje wykluczony z powtórki.

Lidsey na pierwszym łuku wzięty w kleszcze i to para gości wychodzi na podwójne prowadzenie. Wilki dojeżdżają na 5:1 pieczętując dzisiejszą wygraną.
Defekt maszyny tuż przed startem notuje Porsing i wściekły zostawia swój motor na murawie co jest niezgodne z obecnymi przepisami. Sędzia upomina Duńczyka, który dodatkowo zostaje wykluczony za niestawienie się na starcie w czasie 2 minut.

W powtórce Karpov wygrywa trzeci raz z rzędu.
Goście wygrywają mecz. Baliński starał się dogonić dobrze dysponowanego w drugiej części spotkania Karpova lecz bezskutecznie. Rew na drugim okrążeniu po wewnętrznej wyprzedza Skorje i daje remis w tym biegu.
Lidsey wygrywa start i odjeżdża reszcie stawki. Pludra starał się wyprzedzić Rolnickiego lecz zawodnik gości nie popełnił żadnego błędu i to on przyjechał na trzeciej pozycji.
Sędzia przytrzymał zawodników na starcie. Taśma przerwana, bieg zostaje przerwany. Okazuje się, że maszyna startowa uległa awarii.

W powtórce walka pomiędzy dwoma parami jakie utworzyły się na torze. W pierwszej górą Baliński, zaś w drugiej to Hlib okazuje się lepszy.
Nierówny start. Bieg przerwany. Zieliński otrzymuje ostrzeżenie i zostaje wykluczony z biegu gdyż to jest już drugie w tym spotkaniu.

W powtórce równy start całej trójki. Na wyjściu z pierwszego łuku prowadzenie obejmuje Lidsey. Na drugim łuku Karpow świetną akcją wyprzedza Australijczyka i dowozi wygraną do mety po mimo ataków Lidseya.
Pewna wygrana pary gości. Pawlak próbował zbliżyć się do Skorji ale bezskutecznie.
Baliński na pierwszym łuku starał się założyć Porsinga, ale zawodnika z Rawicza delikatnie pociągnęło a błąd miejscowego zawodnika wykorzystał Skupień.

Dwójka zawodników z Rawicza zanotowało upadek, a bieg został przerwany. Balińskiego podniosło na przeciwległej prostej, a przy braku możliwości manewru Pludra wjechał w kolegę z drużyny. Baliński wykluczony z powtórki. Obaj zawodnicy wstali o własnych siłach.

Pawlak prowadził przez większość biegu, ale na dystansie został minięty przez Rolnickiego. Do ostatnich metrów Karpov starał się minąć zawodnika z Rawicza.