Orzeł Łódź vs TŻ Start Gniezno
Data 25.04.2015 g. 13:30 Stadion Moto Arena Łódź Długość toru 321 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
6 Damian Dróżdż 2 0 1 3
Łodzianie przypieczętowali dzisiejsze zwycięstwo efektowną podwójną wygraną w ostatnim wyścigu.
Świetny start gości, którzy objęli podwójne prowadzenie. Wydawało się, że wszystko rozwiąże się w biegu 15. Ale kapitalnym manewrem popisał się Jamróg i wysunął się na drugie miejscie. Tym samym Orzeł Łódź zapewnił sobie zwycięstwo w tym meczu.
Gospodarze wygrywają pewnie start i dowożą do mety 5 punktów tym samym znacznie przybliżając się do wygranej w całym spotkaniu.
Do startu nie wyjechał Grobelski i osamotniony Korneliussen pokonał tylko juniora Startu.
Damian Adamczak - powód zmiany: Rezerwa taktyczna. Świetny start pary gości, jednak Gomólski zostaje minięty niespodziewanie przez Jamroga. Duże przerwy między zawodnikami.
Mimo, że Puszakowski przegrał moment startu, to już w wyjściu z pierwszego łuku minął Sucheckiego i zostaje niepokonanym w tym spotkaniu. Z trzeciego miejsca usilnie Polaka atakował Korneliussen. W wyścigu kompletnie nie liczył się Wawrzyniak.
Dobry start gnieźnian i wydawało się, że goście zaczną wrócą do spotkania. Na tor jednak upadł Bech, który od razu wstał, aby wyścig nie został przerwany. Ostatecznie wyścig zakończył się remisowo i łodzianie utrzymują pięciopunktową przewagę.
Damian Adamczak - powód zmiany: Rezerwa taktyczna
Dobrze z pierwszego łuku wyszli łodzianie, jednak Pedersen nabrał na tyle prędkości, że przedarł się na prowadzenie. Na ostatnim miejscu jechał Bech, który cały czas atakował Polisa i dopiero na ostatnim okrążeniu udało mu się go wyprzedzić
Dobry bieg Jamroga, który walczył zaciekle z Sucheckim o drugie miejsce. Zamieszanie wykorzystał jadący na ostatnim miejscu Dróżdź i wyprzedził na moment Jamroga. Ten jednak nie dał za wygraną i odbił trzecią pozycję i dalej próbował atakować Sucheckiego. Na udaną akcję było już jednak za późno. Bieg z ogromną przewagą wygrywa Schlein. Przerwa na kosmetykę toru.
Nicolai Klindt - powód zmiany: Taśma
Bardzo szybki dzisiaj jest Polis, wygrywa start i obejmuje prowadzenie. Grobelny spóźniony na starcie i nie liczy się biegu, w trakcie biegu po raz kolejny upada na tor, przez co bieg zostaje przerwany. Pechowy drugie pole, w taśmę wpada Oskar Polis, szykuje się 5:0 dla gości i szansa na spore odrobienie strat.