Belle Vue Aces
Ipswich Witches
25.04.2024 - 20:30
Grand Prix Czech - Praga

Data 25.06.2016 g. 19:00 Stadion Stadion Marketa w Pradze Długość toru 353 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

11
W sobotę o godzinie 19:00 odbędzie się czwarta runda zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu. Do czeskiej Pragi zjadą się największe gwiazdy światowego speedwaya. Legendarny już stadion Marketa będzie po raz dwudziesty gospodarzem rundy Speedway(...)
23. BIEG
Piękny bieg! Godny finału. Dwie pary walczące na torze. Ze startu najlepiej wyszedł Hancock, jednak Doyle okazał się szybszy od Amerykanina. Harris atakował Iversena na dystansie czterech okrążeń. Ostatecznie wykorzystał błąd Duńczyka i skoczył na najniższy stopień podium.
22. BIEG
Bieg przerwany. Zmarzlik upadł na tor po ataku Woffindena. Początkowo Polak jechał na drugiej pozycji, ale został wyprzedzony przez Harrisa. Mistrz świata został wykluczony z biegu.

Bezkonkurencyjny Doyle wjeżdża do finału, a wraz z nim kapitalny tego dnia Harris, który minął na dystansie gorzowianina.

Finał praskiej rundy bez udziału reprezentanta Polski.
21. BIEG
Iversenowi udało się skoczyć na drugą pozycję za plecy Hancocka. Defekt na końcu stawki zanotował Pedersen.
20. BIEG
Kildemand po wygranym starcie, nie oddał prowadzenia do mety. Milik na ostatnim łuku "pomógł" koledze z wrocławskiej drużyny.
19. BIEG
Za plecami Amerykanina trwała walka o pozostałe punkty. Ostatecznie Szwed poradził sobie z przeciętnym Zagarem.
18. BIEG
Dobry start Harrisa, który przez cztery okrążenia bronił się przed atakami szybkiego Zmarzlika.
17. BIEG
Najlepiej pierwszy łuk rozegrał Duńczyk, który pognał do mety po trzy punkty. Polacy nie liczyli się w stawce i żegnają się z praskim turniejem.
16. BIEG
Poezja żużla w wykonaniu Janowskiego, który zdołał przedostać się z trzeciej pozycji na prowadzenie. Milik po błędzie spadł na koniec stawki.
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Spod taśmy wystrzelił Pawlicki.

W powtórce Pawlicki został na starcie, jednak dojazdem do krawężnika wyjechał na drugą pozycję. Iversen skutecznie broniąc się przed Kildemandem, nabrał prędkości i próbował przedostać się na drugie miejsce.
Lindbaeck przetasował się z Doyle'm. Woffinden przegrał start i do końca atakował Holdera, aby nie ukończyć biegu na ostatniej pozycji.