3 finał Speedway Euro Championship - Togliatti

Data 20.08.2016 g. 15:00 Stadion Stadion w Togliatti Długość toru 0 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

113
W najbliższą sobotę w rosyjskim Togliatti zostanie rozegrana trzecia runda Speedway Euro Championship. Zawody rozpoczną się o godzinie 15:00 czasu polskiego. Ostatnią rundę w Daugavpils wygrał Grigorij Łaguta. Stawka tych zawodów jest bardzo wyrównana a w(...)
22. BIEG
Laguta wygrywa start i wychodzi na prowadzenie. Rosjanin do ostatnich metrów musiał się bronić przed atakami Lindbaecka.
21. BIEG
Awans do finału uzyska dwóch najlepszych zawodników z biegu barażowego, którzy dołączą do Laguty i Lindbaecka, którzy są już w biegu finałowym.

Na drugim łuku na tor upada Pedersen. Do zawodnika wyjechała karetka. W momencie upadku, Pedersen i Milik walczyli o trzecią pozycję. Duńczyk wstał o własnych siłach i udał się do parkingu. Milki zostaje wykluczony z biegu jako sprawca upadku Pedersena.

Pedersen dotyka taśmy i zostaje wykluczony z biegu.

Madsen prowadzi od statu do mety. Maden i Andersen zapewnili sobie miejsce w finale.
20. BIEG
Pawlicki dobrze wystartował, ale na pierwszym okrążeniu minęli go wszyscy rywale. Lebiediew i Andersen walczyli o pierwszą pozycję. Pawlicki o jeden punkt walczył do ostatnich metrów z Vaculikiem.

Przerwa na kosmetykę.
19. BIEG
Lindbaeck na dystansie zdołał wyprzedzić Pedersena.
18. BIEG
Kylmaekorpi jednym atakiem wyprzedza Thomsena i Ljunga, którzy byli zajęci walką między sobą o dwa punkty.
17. BIEG
Sajfutdinow zostaje wykluczony z biegu za przekroczenie dwóch minut. W miejsce Rosjanina wystartuje Chugunov.

Laguta wystartował najlepiej i wygrał w biegu. Madsen starał się odbić drugą pozycję Milika.
16. BIEG
Thomsen na drugim łuku pierwszego okrążenia upada na tor. Nie jest to pierwszy upadek zawodnika w tym samym miejscu, a dwa biegi wcześniej w tym samym miejscu upadł Kołodziej. Zawodnik zostaje wykluczony z powtórki. Do Thomsena wyjechała karetka, ale zawodnik wstał o własnych siłach i udał się do parku maszyn.

Madsen wygrywa start i wychodzi na prowadzenie. Duńczyk musiał się bronić przed atakami Lindbeacka. Szwed atakował Madsena do samej mety, ale ataki były bezskuteczne.

Kudriaszow z drugiej pozycji spadł na ostatnią. Pewne zwycięstwo Milika. Duże odległości pomiędzy zawodnikami.
Na drugim łuku drugiego okrążenia na tor upada Sajfutdinow. Rosjanin upadł na tor po ataku Pedersena. Między zawodnikami trwała walka o pierwszą pozycję. Sajfutdinow został wykluczony z powtórki biegu jako sprawca przerwania wyścigu. Do Rosjanina wyjechała karetka, jednak zawodnik wstał o własnych siłach i udał się do parku maszyn.

Pedersen wygrał start i niezagrożony zwyciężył w biegu. Kołodziej na trzeciej pozycji zanotował niegroźny upadek, Polak wstał z toru, a bieg nie został przerwany.
Kasprzak najlepiej wystartował i objął prowadzenie w biegu. Laguta po nie najlepszym starcie uporał się na dystansie z Kylmaekorpim, który ostatecznie zanodował defekt.