Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Grand Prix Polski - Gorzów

Grand Prix Polski - Gorzów

Data 27.08.2016 g. 19:00 Stadion Stadion im. Edwarda Jancarza Gorzów Długość toru 329 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

131
Już w najbliższą sobotę zostanie rozegrana siódma runda cyklu Speedway Grand Prix. Turniej o Indywidualne Mistrzostwo Świata zagości tym razem do Gorzowa Wielkopolskiego. O godzinie 19:00, 27 sierpnia Stadion im. Edwarda Jancarza stanie się żużlową stolic(...)
m Imię i Nazwisko 1 2 3 4 5 6 7 PKT
1 Jason Doyle 3 2 3 1 2 2 3 16
2 Chris Holder 1 3 2 3 3 2 1 15
3 Tai Woffinden 3 1 1 3 2 3 2 15
4 Bartosz Zmarzlik 3 3 2 w 3 3 0 14
5 Nicki Pedersen 2 3 3 3 1 0 12
6 Fredrik Lindgren 2 2 2 2 2 1 11
7 Greg Hancock 3 1 1 2 3 1 11
8 Piotr Pawlicki 1 3 3 3 w 0 10
9 Krzysztof Kasprzak 0 2 3 2 w 7
10 Maciej Janowski 0 1 1 1 3 6
11 Niels Kristian Iversen 0 1 2 1 1 5
12 Matej Zagar 1 0 1 w 2 4
13 Chris Harris 2 0 0 1 1 4
14 Antonio Lindbaeck 2 2 0 0 0 4
15 Peter Kildemand 1 0 0 2 t 3
16 Daniel Kaczmarek 1 1
17 Andreas Jonsson 0 0 0 0 0 0
18 Paweł Przedpełski 0
Bieg Zawodnik PKT Komentarz
1 Matej Zagar
1Polscy żużlowcy, uczestniczący w spotkaniu, przejechali się po gorzowskim torze w sponsorskim samochodzie. Rozpoczęła się prezentacja zawodników. Zakończyła się prezentacja, za chwilę start do pierwszego biegu. Na pierwszym wirażu upadek zaliczył Lindgren po kontakcie z Jonssonem, bieg został przerwany. Powtórka biegu w pełnym składzie. W powtórce biegu bardzo dobry start spod taśmy zaprezentował Doyle i i objął prowadzenie. W pościg za nim udał się Lindgren. O trzecie miejsce walczyli Zagar i Jonsson, ale lepszy okazał się Matej. Zawodnicy z każdą sekundą powiększali dystans pomiędzy sobą.
Fredrik Lindgren
2
Andreas Jonsson
0
Jason Doyle
3
2 Nicki Pedersen
2Na pierwszym wirażu rozpędzał się Zmarzlik, który wyprzedził Pedersena na przeciwległej prostej i zajął pierwszą lokatę. Janowski próbował uporać się z jadącym przed nim Pedersenem, ale nie udało mu się i spadł na ostatnie miejsce. Zmarzlik zostawił rywali daleko z tyłu, gdy przekraczał linię mety.
Maciej Janowski
0
Chris Holder
1
Bartosz Zmarzlik
3
3 Chris Harris
2Idealny start Woffindena, który wyjechał na prowadzenie i nie dał reszcie żadnych szans, aby odebrać zwycięstwo w biegu. Na pierwszym wirażu drugiego okrążenia Pawlicki próbował wyprzedzić Harrisa, ale bez rezultatów. Harris z każdą sekundą zostawiał Pawlickiego coraz bardziej z tyłu.
Piotr Pawlicki
1
Krzysztof Kasprzak
0
Tai Woffinden
3
4 Antonio Lindbaeck
2Na wyjściu z pierwszego łuku Hancock zamknął Lindbaecka i wysunął się na prowadzenie. Antonio próbował go dogonić, ale mógł się cieszyć tylko z drugiego miejsca. Pierwsza przerwa na kosmetykę toru.
Greg Hancock
3
Peter Kildemand
1
Niels Kristian Iversen
0
5 Niels Kristian Iversen
1Na czoło stawki wysunął się Pedersen, który przejechał pierwszy wiraż i nie pozwolił wyprzedzić się Kasprzakowi. Kasprzak gonił Pedersena, ale musiał zrezygnować z pościgu i odpierać ataki Iversena.
Matej Zagar
0
Nicki Pedersen
3
Krzysztof Kasprzak
2
6 Greg Hancock
1Bardzo dobry start Holdera, który na wyjściu z pierwszego wirażu założył się na rywali i zajął pierwsze miejsce. O drugie miejsce walczyli Lindgren i Hancock. Na trzecim okrążeniu Lindgren wyprzedził Grega.
Chris Harris
0
Fredrik Lindgren
2
Chris Holder
3
7 Piotr Pawlicki
3Kapitalny start Pawlickiego, który objął prowadzenie. Na drugim miejscu uplasował się Janowski. Na drugim okrążeniu Janowskiego wyprzedził Lindbaeck, a potem próbował zabrać trzy punkty Pawlickiemu.
Antonio Lindbaeck
2
Maciej Janowski
1
Andreas Jonsson
0
8 Jason Doyle
2Na pierwszym wirażu Zmarzlik jechał od wewnętrznej i objął prowadzenie. W pościg za nim ruszył Doyle, ale nie był w stanie dogonić Bartosza. Woffinden wyprzedził Kildemanda i zajął trzecie miejsce. Druga przerwa na kosmetykę toru.
Bartosz Zmarzlik
3
Tai Woffinden
1
Peter Kildemand
0
9 Chris Holder
2Bardzo dobry start spod taśmy Pawlickiego, który złożył się na rywali na wyjściu z pierwszego wirażu i objął prowadzenie. Podczas biegu daleko z tyłu został Kildemand.
Peter Kildemand
0
Matej Zagar
1
Piotr Pawlicki
3
10 Tai Woffinden
1Po wyjściu z pierwszego wirażu Pedersen objął prowadzenie. Ogromną walkę o dwa punkt toczyła trójka zawodników, ale po wielu atakach i zamianach miejscami, drugie miejsce zdobył Lindgren.
Nicki Pedersen
3
Antonio Lindbaeck
0
Fredrik Lindgren
2
11 Bartosz Zmarzlik
2Najlepiej spod taśmy ruszył Kasprzak, który na wyjściu z pierwszego wirażu zamknął Zmarzlika. Kasprzak odjeżdżał rywalom z każdą sekundą. Na drugim łuku trzeciego okrążenia od zewnętrznej udało się Zmarzlikowi po wielu próbach wyprzedzić Hancocka.
Krzysztof Kasprzak
3
Andreas Jonsson
0
Greg Hancock
1
12 Niels Kristian Iversen
2Kapitalny start Janowskiego. Na pierwszym wirażu Maciej od jechał zbyt daleko od wewnętrznej i na prowadzenie wysunął się Doyle. O drugą lokatę walkę toczyli Iversen i Janowski, lepszy okazał się Niels. Trzecia przerwa na kosmetykę toru.
Jason Doyle
3
Chris Harris
0
Maciej Janowski
1
13 Maciej Janowski
1Podczas pierwszego okrążenia na ostatnim miejscu jechał Janowski. Na wyjściu z drugiego wirażu Janowski zdobył drugie miejsce. Na wejściu w drugi łuk trzeciego okrążenia Maciej upadł na tor, gdy atakował go Zagar. Matej zahaczył o nogę Macieja. Matej został wykluczony z biegu, a wyniki- zaliczone, ponieważ sędzia przerwał wyścig podczas czwartego okrążenia.
Tai Woffinden
3
Greg Hancock
2
Matej Zagar
w
14 Fredrik Lindgren
2Podczas wejścia w drugi łuk Iversen zanotował upadek. Sędzia przerwał bieg. Z powtórki biegu został wykluczony Zmarzlik, którego posądzono o spowodowanie upadku na tor Iversena. Kibice gwizdali i protestowali na gorzowskim stadionie, ponieważ podczas ataku Zmarzlika na Iversena, zawodnicy nie mieli z sobą kontaktu. W powtórce biegu dobry start zaliczył Pawlicki, który na pierwszym łuku nie pozwolił wyprzedzić się Lindgrenowi i utrzymał prowadzenie. Pawlicki przewagę od najbliżej jadącego Lindgrena. Fredrik do końca biegu pilnował swojej drugiej pozycji, którą chciał mu zabrać, jadący od zewnętrznej Iversen.
Niels Kristian Iversen
1
Bartosz Zmarzlik
w
Piotr Pawlicki
3
15 Peter Kildemand
2Dobry start Kildemanda. Na pierwszym wirażu Pedersen wyprzedził go i objął prowadzenie. Na dystansie Harris wyprzedził Jonssona i zabrał mu trzecie miejsce w biegu.
Andreas Jonsson
0
Chris Harris
1
Nicki Pedersen
3
16 Krzysztof Kasprzak
2Na wejściu w pierwszy łuk Doyle wypchnął na zewnętrzną Lindbaecka. Antonio rozpędził się przy bandzie i na przeciwległej prostej wyprzedził Kasprzaka i Doyle'a. Cała trójka walczyła o drugie miejsce, które ostatecznie zajął Kasprzak. Przed nimi jechał po zwycięstwo Holder. Czwarta przerwa na kosmetykę toru.
Chris Holder
3
Jason Doyle
1
Antonio Lindbaeck
0
17 Matej Zagar
2Na wejściu w pierwszy łuk Zmarzlik zamknął Zagara i objął prowadzenie. Na drugim okrążeniu Harris wyprzedził Zagara. Podczas kolejnego okrążenia Zagar odzyskał swoje drugie miejsce, a Harris spadł na trzecie.
Bartosz Zmarzlik
3
Antonio Lindbaeck
0
Chris Harris
1
18 Krzysztof Kasprzak
wPodczas wejścia w pierwszy łuk było ciasno, Janowski nie mógł znaleźć dla siebie miejsca i zaliczył upadek. Sędzia zarządził powtórkę biegu w pełnej obsadzie. Kasprzakowi tuż przed startem odmówił posłuszeństwa motocykl, który miał defekt. Kildemand dotknął taśmy. Kasprzak i Kildemand zostali wykluczeni z powtórki biegu. Peter Kildemand - powód zmiany: Taśma. Kapitalny start Lindgrena, który musiał walczyć o swoją pozycję z Janowskim. Na trzecim okrążeniu Janowskiemu udało się wyprzedzić Lindgrena.
Fredrik Lindgren
2
Maciej Janowski
3
Peter Kildemand
Daniel Kaczmarek
1
19 Andreas Jonsson
0Podczas wyjścia z pierwszego łuku Holder objął prowadzenie i miał kilka metrów przewagi nad resztą. O drugie miejsce walczyli Woffinden i Iversen, lepszy okazał się Tai.
Tai Woffinden
2
Niels Kristian Iversen
1
Chris Holder
3
20 Nicki Pedersen
1Na wyjściu z pierwszego wirażu od zewnętrznej napędzał się Pawlicki i stracił panowanie nad motocyklem. Piotr puścił motocykl i uderzył w dmuchaną bandę. Pawlicki o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Pawlicki został wykluczony z powtórki biegu. Zarządzono przerwę na naprawę dmuchanej bandy. Na wyjściu w pierwszy wiraż Hancock wyprzedził Doyle'a i zajął pierwsze miejsce. Doyle ścigał Hancocka, ale mimo starań nie udało mu się zabrać Gregowi trzech punktów. Pedersen dojechał do mety, pomimo defektu motocykla. Piąta przerwa na kosmetykę toru. Pierwsza ósemka wybiera pola startowe w półfinale spotkania.
Greg Hancock
3
Piotr Pawlicki
w
Jason Doyle
2
21 Greg Hancock
1Bardzo dobry start spod taśmy zaliczył Doyle. Na wejściu w pierwszy łuk Jason zamknął rywali. Na pierwszym wirażu drugiego okrążenia Doyle odjechał za bardzo pod bandę i wyprzedził go Woffinden. Tai objął prowadzenie.
Nicki Pedersen
0
Tai Woffinden
3
Jason Doyle
2
22 Piotr Pawlicki
0Kapitalny start Zmarzlika, który po wyjściu z pierwszego łuku miał już kilka metrów przewagi nad resztą rywali. O drugie miejsce walczyli Holder i Lindgren. Chris wyprzedził Lindgrena, który potem odpierał ataki jadącego za nim Pawlickiego.
Chris Holder
2
Fredrik Lindgren
1
Bartosz Zmarzlik
3
23 Jason Doyle
3Woffinden i Zmarzlik zablokowali Holdera, który upadł na tor. Powtórka biegu zostanie rozegrana w pełnej obsadzie. Zawodnicy co chwila zamieniali się miejscami. O pierwsze miejsce walczyli Doyle i Woffinden. Jadącego na trzeciej lokacie Holdera, ciągle próbował wyprzedzić Zmarzlik.
Tai Woffinden
2
Chris Holder
1
Bartosz Zmarzlik
0
© 2002-2015 Zuzelend.com
PGE Ekstraliga
1. Liga Żużlowa
2. Liga Żużlowa
Grand Prix
Inne
Serwisy