Speedway Wanda Instal Kraków vs Polonia Bydgoszcz
Data 04.09.2016 g. 16:00 Stadion Stadion żużlowy w Krakowie Długość toru 389 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

72
Już jutro w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Nice PLŻ w którym krakowski zespół podejmie bydgoską Polonię. W pierwszym spotkaniu zwyciężyli bydgoszczanie 49:41.(...)
7 Oskar Ajtner-Gollob 3 3 2* 1* 1 0 10+2
Podczas startu taśmy dotknął Walasek. Bieg został przerwany. Sędzia wykluczył Walaska z powtórki biegu. Grzegorz Walasek - powód zmiany: Taśma.

Podczas trzeciego okrążenia Nowak wyprzedził Huckenbecka.

Speedway Wanda Instal Kraków wygrywa spotkanie i zdobywa bonus.
Viktor Kulakov - powód zmiany: Rezerwa taktyczna. Damian Adamczak - powód zmiany: Rezerwa taktyczna. Kapitalny start z czwartego pola zaliczył Kudriaszow, który objął prowadzenie. Za jego plecami znalazła się dwójka gospodarzy, ale nie byli w stanie zabrać mu trzech punktów. Daleko z tyłu, na ostatnim miejscu jechał Huckenbeck, który nie miał szans na walkę z rywalami. Siódmy remis.
Znakomity start Huckenbecka. Duże odległości między zawodnikami. Szósty remis.

Ósma przerwa na kosmetykę toru.
Tomasz Orwat - powód zmiany: Rezerwa taktyczna. Siódma przerwa na kosmetykę toru.

Podczas trzeciego okrążenia defekt motocykla zanotował, jadący na ostatnim miejscu Ajner-Gollob, ale udało mu się dojechać do mety.
Ciągle trwa przerwa.

Damian Adamczak - powód zmiany: Rezerwa zwykła. Podczas startu Kulakov dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki biegu. Viktor Kulakov - powód zmiany: Taśma.

Kapitalny start gospodarzy, którzy objęli podwójne prowadzenie. Juniorzy Polonii dojechali do mety na motocyklach, które miały defekty. Duże odległości między uczestniczącymi w biegu.
Bardzo dobry start spod taśmy w wykonaniu Mazura, który objął prowadzenie. Polonia wypchnęła Sucheckiego na ostatnie miejsce. Zbigniew nie był w stanie wyprzedzić rywali i zdobyć choć jeden punkt. Piąty remis.

Szósta przerwa na kosmetykę toru.
Gospodarze zaliczyli znakomity start i znaleźli się na podwójnym prowadzeniu. Podczas trzeciego okrążenia Adamczak wpadł na Szczepaniaka. Bieg został przerwany. Zawodnicy wstali o własnych siłach i są zdolni do dalszego udziału w zawodach. Sędzia wykluczył Adamczaka z powtórki biegu.

W powtórce biegu podczas drugiego okrążenia Szczepaniak wyprzedził Huckenbecka i zajął drugie miejsce. Na prowadzeniu przez cały czas był Walasek. Wszyscy zawodnicy jechali w małych odległościach między sobą.
Viktor Kulakov - powód zmiany: Rezerwa zwykła. Kapitalny start gości, którzy wyszli na podwójne prowadzenie. Gospodarze zostali daleko z tyłu i nie próbowali walczyć z Polonią.
Podczas drugiego okrążenia upadek zanotował Szczepaniak, jadący na drugim miejscu. Przed upadkiem gospodarze byli na podwójnym prowadzeniu. Szczepaniak wstał o własnych siłach- jest zdolny do dalszego udziału w spotkaniu. Szczepaniak został wykluczony z powtórki biegu. Sędzia przed powtórką biegu zarządził przerwę na kolejny wyjazd polewaczki na tor.

W powtórce biegu na prowadzenie wysunął się Jędrzejewski. Pomimo starań, Walaskowi nie udało się wyprzedzić Marcina. Po jeden punkt spokojnie jechał Orwat.

Piąta przerwa na kosmetykę toru.
Hougaard objął prowadzenie w biegu, ale musiał do samej mety odpierać ataki Huckenbecka. Czwarty remis.