Wczoraj o 20:30
Wielka Brytania w finale DPŚ!
 26.07.2014 22:52
Zawodnicy z Wielkiej Brytanii triumfowali w pierwszym półfinale Drużynowego Pucharu Świata w King's Lynn. Drugie miejsce zajęły Stany Zjednoczone, a trzecie Australia, i to te dwie reprezentacje wystąpią w turnieju barażowym. Czwarte miejsce zajęli Włosi.
Jak już informowaliśmy wcześniej w półfinale w King’s Lynn zabrakło Chrisa Holdera. Brak tego zawodnika wyraźnie odbił się na postawie Australijczyków, u których wyraźnie brakowało kapitana. Zawodnicy Wielkiej Brytanii rozpoczęli turniej od zwycięstwa Simona Stead’a. W drugim biegu triumfował Jason Doyle i „Kangury” jak i Brytyjczycy mieli po 5 punktów na swoim koncie. W trzecim wyścigu triumfował Danny King, a defekt na prowadzeniu zanotował Cameron Woodward. Od tego momentu żużlowcy z Wielkiej Brytanii nie oddali swojego prowadzenia do końca zawodów, a ich przewaga nad resztą rywali raz rosła, a raz malała.

Wśród zwycięzców sobotniego turnieju nie było widać słabego punktu. Liderem drużyny był Tai Woffinden. „Woffy” zgromadził 12 „oczek”. King i Harris wywalczyli po 11 punktów, a Simon Stead zapisał na swoim koncie 10 punktów.

Zdecydowanie objawieniem tego turnieju byli jeźdźcy ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie w sobotnim półfinale zajęli niespodziewanie 2 miejsce. Oczywiście liderem „Jankesów” był Greg Hancock. „Herbie” wywalczył aż 19 punktów, gdyż raz pojechał jako Joker. Bardzo dobrze spisał się także młody Gino Manzares, który zdobył 9 „oczek’ po ładnej jeździe. Ricky Wells w każdym swoim starcie dojeżdżał do mety na 3 miejscu co dało mu zdobycz w postaci 5 punktów. Nieźle spisał się 17-letni Max Ruml. Młodziutki zawodnik zgromadził na swoim koncie 4 „oczka”, a w pokonanym polu pozostawił o wiele bardziej doświadczonych zawodników jak Cameron Woodward czy Matiia Carpanese.

W ekipie Australijskiej nie można mieć pretensji jedynie do Jasona Doyle’a i Troya Batchelora, którzy wywalczyli kolejno 15 i 14 punktów. Bardzo przeciętny występ zaliczył Darcy Ward. Zawodnik, który miał być liderem „Kangurów” zdobył zaledwie 6 „oczek”. Fatalny występ zanotował Cameron Woodward, który zdobył 1 punkt.

Jak można było się tego spodziewać, w sobotnich zawodach fatalny występ zanotowali Włosi. Żużlowcy z Półwyspu Apenińskiego zdobyli zaledwie 10 „oczek”, z czego 7 wywalczył Nicolas Covatti, który jako jedyny nawiązywał walkę z rywalami. Pozostali zawodnicy nie byli w stanie nawet zbliżyć się do rywali.

Następny półfinał Drużynowego Pucharu Świata rozegrany zostanie we wtorek, 29 lipca, w Vastervik, gdzie zmierzą się reprezentacje Szwecji, Danii, Łotwy i Czech.