Speed Car Motor Lublin vs ROW Rybnik
Data 23.09.2018 g. 14:30 Stadion Stadion MOSiR Bystrzyca Lublin Długość toru 382 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

184
Już dzisiaj na stadionie w Lublinie odbędzie się najważniejszy mecz tegorocznych rozgrywek Nice 1. Ligi Żużlowej, w którym miejscowy Speed Car Motor zmierzy się z ROW-em Rybnik. Początek niedzielnego rewanżu o godzinie 14:30.(...)
6 Robert Chmiel 1 0 0 0 1
Decydujący bieg sezonu dla Speed Car Motoru Lublin! Gospodarze wygrali ostatni wyścig i cały mecz 53:37. Motor awansował do PGE Ekstraligi, a ROW czeka baraż z drużyną z Zielonej Góry.
Świetny start gospodarzy, którzy wysunęli się na podwójne prowadzenie. Jednak Lampart popełnił na trasie błąd, kiedy podniosło mu przednie koło i spadł na ostatnie miejsce.
Andrzej Lebiediew pojedzie jako rezerwa taktyczna w miejsce Mateusza Szczepaniaka.

Ale emocje na torze! Po starcie goście wyszli na podwójne prowadzenie. Rybniczanie jechali parą i wydawało się że dowiozą cenne zwycięstwo. Jednak Woryna jadąc na prowadzeniu zanotował defekt i wyścig zakończył się remisem.
Świetny start Bobera, który pomknął po zwycięstwo. Za jego plecami Batchelor starał się zbliżyć do juniora Motoru, jednak musiał uważać na atakującego go Miesiąca.
Troy Batchelor zastąpi Andrieja Karpova w ramach rezerwy taktycznej.

Bieg przerwany. Na pierwszym łuku upadek zaliczyli Batchelor i Kling. Sędzia podjął decyzję, że powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie. Kling nie jest zdolny do dalszej jazdy!

Bardzo ciasno na pierwszym łuku. Jednak na prowadzenie wysunął się Jonsson. Lebiediev do końca atakował doświadczonego Szweda.

Wstępne diagnozy mówią o połamanych żebrach Klinga.
Bieg przerwany. Robert Lambert dostał od sędziego ostrzeżenie.

W powtórce Woryna przegrał start i na dystansie nie nawiązał walki z gospodarzami. Przerwa na równanie toru.
Lampart po starcie wysunął się na prowadzenie. Jadący na drugim miejscu Lebiediev musiał bronić się przed atakami Klinga. Na trzecim okrążeniu Łotysz wyprzedził Lamparta atakiem przy krawężniku.

Szczepaniak został ukarany po zakończonym biegu ostrzeżeniem.
Kacper Woryna pojedzie jako rezerwa taktyczna w miejsce Andrieja Karpova.

Świetnie pierwszy wiraż rozegrali goście, którzy wyszli na podwójne prowadzenie. Jednak ambitny Jonsson na trasie wyprzedził przy krawężniku Batchelora.
Najlepiej ze startu wyszedł Dawid Lampart. Jednak na prostej minął go napędzony po zewnętrznej Woryna. Na wyjściu z drugiego łuku Kling wyprzedził Chmiela. Przerwa na równanie toru.
Pewne zwycięstwo Jonssona. Za jego plecami zameldowali się goście. Bieg bez większej historii.