Thomas H. Jonasson w narciarskim Biegu Wazów
 04.03.2013 20:13
Obcokrajowiec Wybrzeża Gdańsk Thomas Jonasson zajął 9949 miejsce w narciarskim Biegu Wazów.

Kapitan niebiesko-biało-czerwonych po raz kolejny zaskoczył swoich kibiców i sympatyków. Szwed od dawna słynie z nietypowych przygotowań do sezonu. Tym razem postanowił sprawdzić swoje siły w narciarskim Biegu Wazów. Te długodystansowe zawody rozgrywane są, od wielu lat, w pierwszą niedzielę marca. Areną zmagań jest rokrocznie szwedzka prowincja Dalarna. Warto nadmienić, że jest to najstarsza, najdłuższa i największa impreza narciarska tego typu na świecie.

W tegorocznej edycji udział wzięło 15858 zawodników i zawodniczek. Zawodnik Wybrzeża Gdańsk poradził sobie nadspodziewanie dobrze. Przez większość dystansu plasował się w okolicach 9000 miejsca. Na jednym z pomiarów był nawet 8769. Ostatecznie uplasował się na 9949 pozycji. Dystans 90 km pokonał z czasem 8 godzin 54 minut i 16 sekund.

Marcin Kowalik (za: Gazeta Wyborcza - Trójmiasto)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?