Wczoraj o 20:30
Świetny powrót Hampela ? Ekantor.pl FALUBAZ Zielona Góra ? Unia Tarnów (relacja)
 25.08.2016 23:15
W czwartkowy wieczór kibice zgromadzeni na zielonogórskim stadionie byli świadkami bardzo dobrego spotkania, którego nie odzwierciedla końcowy wynik. Ponadto ważnym wydarzeniem był powrót na tor Jarosława Hampela.

Już w pierwszym biegu kibice mogli zobaczyć "Małego" na torze, niestety debiut nie był zbyt udany dla wicemistrza świata z 2010 roku. Jarek przyjechał kilka metrów za rywalami, a jego rywalizacja z resztą stawki zakończyła się już po wyjściu z pierwszego łuku. Duński duet w osobach Bjerre - Michelsen nie potrafili dogonić idola miejscowej publiki, Patryka Dudka. Bieg juniorski to już popisowa jazda pary miejscowych. Alex Zgardziński, który zastąpił kontuzjowanego Sebastiana Niedźwiedzia. W dwóch kolejnych startach najlepsi okazali się Leon Madsen i Janusz Kołodziej. Szybkim liderom gości nie potrafił sprostać nawet król toru przy Wrocławskiej 69, Piotr Protasiewicz.

Przerwa na równanie toru nie wpłynęła zdecydowanie na żadną z obu ekip, choć miejscowi kibice mogli mieć nadzieję na przełamanie po piątym starcie w którym to etatowa para Falubazu Doyle-Karpov zwyciężyła 5:1. W kolejnej odsłonie bezkonkurencyjny okazał się już "Pepe". Szybki Madsen robił co mógł aby go wyprzedzić, lecz kapitan Falubazu pokazał, że zna ten tor doskonale. Ostatni wyścig przed dłuższą przerwą okazał się przełomowy dla Hampela. Były zawodnik Polonii Piła przywiózł swój pierwszy punkt w obecnym sezonie, wygrywając z juniorem Patrykiem Rolnickim. Najszybszy ponownie okazał się Kołodziej, który w świetnym stylu bronił się przed atakami Patryka Dudka.

Po dłuższej przerwie doszło do zaskakującej sytuacji. Zwycięzcą biegu ósmego został jadący słaby sezon Mikkel Michelsen. W świetnym stylu bronił się przed atakami rywali. Kolejne dwa biegi to już potwierdzenie siły gospodarzy. Jedynie 2 punkty wyrwał lider gości, czyli popularny "Koldi", odebrał te pozycje średnio spisującemu się dziś Karpovwi.

Po kolejnej przerwie i powrocie do dzisiejszego ścigania trzy kolejne biegi to wygrane Zielonogórzan i powiększenie prowadzenia nad rywalami. Premierowe zwycięstwo Hampela i potwierdzenie formy przez Dudka i Doyle.

Gdy wynik spotkania był już przesądzony, doszło do biegów nominowanych w których obyło się bez niespodzianek dotyczących zestawienia par w poszczególnych wyścigach. Obie potyczki zakończyły się podwójnym zwycięstwem klubu z Zielonej Góry, który postawił w tym ,eczu przysłowiową "kropkę nad i".

Ciekawe Spotkanie zakończyło się mimo wszystko niezbyt udanie dla obu drużyn, ponieważ Tarnów pożegnał się z ekstraligą w słabym stylu, a Falubaz nie wygrał na tyle wysoko, aby wyprzedził rywali z Gorzowa w tabeli, co skutkuje bezpośrednim pojedynkiem w fazie Play-Off z Get Well Toruń.