Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Czy gorzowianie powtórzą scenariusz z Leszna? (zapowiedź)
 12.08.2017 10:06
Już jutro odbędzie się druga odsłona tegorocznych Derbów Ziemi Lubuskiej, w których Drużynowy Mistrz Polski podejmie bardzo szybką na swoim domowym torze ekipę eKantor.pl Falubazu Zielona Góra.

Jeszcze tydzień temu większość kibiców jako faworyta derbów widziała właśnie drużynę z Zielonej Góry jednak niedzielny mecz w Lesznie był bardzo ważny dla gorzowian, ponieważ po paśmie czterech kojonych porażek odnieśli zwycięstwo i to jeszcze na tak wymagającym terenie jak leszczyński owal. Atutem Stali Gorzów na pewno był fakty, że zarówno Krzysztof Kasprzak jak i Przemysław Pawlicki doskonale znali ten tor i pomogli swojej drużynie dokładając ważne punkty i cenne uwagi o sytuacji torowej. Niedzielny mecz będzie dla żółto - niebieskich sprawdzianem i odpowiedzą na pytanie czy zawodnicy wracają na dobre tory, czy jednak znajomość tor była kluczem do wygrania poprzedniego meczu. Do składu po tygodniowej przerwie wraca Martin Vaculik, który zaleczył już kontuzję dłoni i chce pomóc swojej drużynie ale jego dyspozycja jest  małą zagadkom, podobnie jak Przemka Pawlickiego, który na domowym torze dobrze punktował a tydzień wcześnie na Jancarzu miał ogromne problemy. Jedyne czego możemy być w miarę pewni to fakt, że Bartosz Zmarzlik zapunktuje, obecnie to on i Niels Kristian Iversen są najpewniejszymi kandydatami to tytułu lidera drużyny. W poprzednim meczu zachwyciła gorzowska para juniorska, która walczył na dystansie i potrafiła zdobywać cenne "oczka". Hubert i Rafał są bardzo waleczni jednak to wciąż mało doświadczeni juniorzy. 

 

 

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra ostatnimi czasy jest na fali wznoszącej. Do składy praktycznie na stałe zawitał Jacob Thorssell, który zajął miejsce Andrieja Karpova. Najgroźniejszymi rywalami dla przyjezdnych będą na pewno Jason Doyl, który do dziś nie wyleczył w pełni kontuzji stopy nie przeszkadza mu to jednak aby stawać na podium Grand Prix. Kolejnymi takimi zawodnikami będą wychowankowie Falubazu – Patryk Dudek i Piotr Prostasiewicz, którzy znają każdą ścieżkę domowego toru. Równie niebezpieczny będzie Hampel, który po fatalnej kontuzji z poprzedniego roku wraca do wybornej formy. Alex Zgardziński będzie najbardziej doświadczonym juniorem niedzielnych derbów czy doświadczenie pomoże jemu i jego koledze z pary pokonać waleczną parę gorzowian tego na razie nikt nie jest w stanie przewidzieć. Jednak bez wątpienia bieg drugi może odegrać dużą rolę w drodze po zwycięstwo w niedzielnym arcyważnym meczu. 

 

 

Obie drużyny są już prawie pewne występu w fazie play – off jednak to Zielona Góra zajmuję wyższe miejsce co pozwala na rozegranie dwumeczu na korzystniejszych dla niej warunkach a jeśli kolejność w tabeli przez dwie kolejne kolejki nie ulegnie zmianie to lubuscy kibice będą mieli szansę przeżyć derbowe emocje jeszcze raz tego roku. Jak zwykle derbowe spotkanie cieszy się sporym zainteresowaniem kibiców z obu lubuskich stolic, z Gorzowa wyjadą pełnie autokary a zielonogórzanie wykupili już prawie wszystkie bilety na ten pojedynek. Początek tego emocjonującego widowiska już jutro o godzinie 19:00. 

 

Składy awizowane:

 

Cash Broker Stal Gorzów:

1. Krzysztof Kasprzak

2. Martin Vaculik
3. Przemysław Pawlicki
4. Niels Kristian Iversen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7.

 

 

eKantor.pl Falubaz Zielona Góra:

9. Jason Doyle

10. Jacob Thorsell
11. Patryk Dudek
12. Jarosław Hampel
13. Piotr Protasiewicz
14.
15. Alex Zgardziński

 

Karolina Swora (za: informacja własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (101)
12 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Heksa:} Co do sklerozy! Ja jak przyjadę z pracy idę z psem o zostawiając fon nie wiem po 10 minutach gdzie go zostawiłem:}}
Pocieszające dla mnie:) a heksa to osa? nie wiedziałam. Taka żyleta, co?
  Lubię
  Nie lubię
12 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
No właśnie inne zdanie ale nie znoszę jak ktoś na siłę musi mieć rację kiedy jej nie ma tyle bo nie ma sensu dalej o tym pisać bo kto chce pisze kto nie chce nie pisze pan i władca kończę temat..
Ja także nie znoszę i to jak bardzo jak ktoś na siłę chce mieć racje gdy jej nie ma. Póki co niczego takiego nie doświadczyłam. A gdybym doświadczyła to bym powiedziała swoje co o tym myślę ale bym się nie obrażała zaraz na wszystkich bogu ducha winnych..
  Lubię
  Nie lubię
+3
12 miesięcy temu
Kolejność Grand Prix Szwecji według Sławomira Kryjoma:
1. Patryk Dudek
2. Maciej Janowski
3. Bartosz Zmarzlik
4. Jason Doyle
  Lubię
  Nie lubię
12 miesięcy temu
za chwile lambert i smektala chyba bieg po zloto
  Lubię
  Nie lubię
12 miesięcy temu
wczorja wszyscy trafili zwycieezce meczu , i dzis widze ze znowu trafili wszysyc..
chyba bedzie to jedyny typer gdzie nie bedzie minusow xd
  Lubię
  Nie lubię
12 miesięcy temu

J. Seifert 3
N. Greaves 2
P. Mikel 1
J. Novák 0
  Lubię
  Nie lubię
12 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Co tu się wyrabia ? Jakieś niesnaski ?
Kurde, nie dacie wypić spokojnie chmielonego
wal chmielone tylko zebys na gp mial sily xd
  Lubię
  Nie lubię
12 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Co tu się wyrabia ? Jakieś niesnaski ?
Kurde, nie dacie wypić spokojnie chmielonego
nic.. zuzel trwa i moze polska znowu jakies zloto lyknie za chiwle
  Lubię
  Nie lubię
12 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Co tu się wyrabia ? Jakieś niesnaski ?
Kurde, nie dacie wypić spokojnie chmielonego
Nic takiego wielkiego. Łukasz się odezwał. Ucieszyłam się, ze rozmawia z nami ale niestety ma obiekcje. Trudno. A chmielne ma piankę i zimne?
  Lubię
  Nie lubię
12 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Nie za bardzo chcę tu ingerować. Poczekam co jeszcze Leszek będzie miał do napisania:} Temat mnie nie dotyczy ale....NIE LUBIĘ KŁAMSTWA!
Lepiej nie ingeruj. Mam nadzieję, że Leszek powie prawdę w co raczej bardzo bardzo wątpię. To jest raczej niemożliwe! Niektórym bardzo trudno przyznać się do winy. To nie twoja ani moja sprawa. Przynajmniej moja na pewno.
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com