Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
W Poznaniu poszerzają kadrę!
 14.11.2017 20:05
Ekipa Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań wzbogaciła się w ostatni dzień transferowy o kolejnych pięciu zawodników!

W stolicy Wielkopolski długo trwała transferowa cisza. Dopiero od kilku dni zaczęły napływać informacje o roszadach kadrowych na Golęcinie. Kierownictwo klubu przygotowało na ostatni dzień okienka niespodziewaną ofensywę! W trakcie finalnych 24-godzin podpisywania kontraktów do klubu z ulicy Warmińskiej trafiło aż pięciu nowych żużlowców. Jeszcze rano PSŻ poinformował o przedłużeniu współpracy z Marcelem Kajzerem. Przed południem kibiców ucieszył fakt, iż kevlar poznańskiego klubu przywdzieje młodzieżowiec - Kevin Fajfer. Niedługo później działacze doszli do porozumienia z Michałem Łopaczewskim. Kiedy mogło wydawać się, że drużynie Tomasza Bajerskiego potrzeba jedynie kontraktów na pozycje juniorskie, prezes Arkadiusz Ładziński znów zaskoczył. Nabytkami Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań zostali Niemiec Max Dilger oraz Duńczyk Jason Jørgensen.

 

O ile zawodnik pochodzący z kraju naszych zachodnich sąsiadów dał się już poznać polskiej publiczności, o tyle dla 19-letniego Duńczyka rok 2018 będzie   pierwszym w barwach polskiego zespołu. Wydawać się może, że w mieście koziołków liczą na powtórzenie fenomenalnego transferu z ubiegłego sezonu, kiedy to zakontraktowano słabo znanego w Polsce - Frederika Jakobsena. Jak się później okazało rodak Jørgensena okazał się niekwestionowanym liderem "Skorpionów" w tegorocznych rozgrywkach. 

 

Przeciętny sezon zaliczył Marcel Kajzer, któremu  w Poznaniu zaufano ponownie. Wychowanek rawickiego Kolejarza wykręcił w 2017 roku średnią biegową na poziomie 1,350. Trudno powiedzieć, że spełnił oczekiwania fanów żółto-czarnych. Zawodnik zdobył jednak wielu sympatyków, co mogło mieć wpływ na kolejną szansę.

 

Drugi z krajowych seniorów parafujący dziś kontrakt w klubie z Golęcina pokazał się w poprzednim sezonie poznańskiej publiczności z bardzo dobrej strony podczas ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Nowy nabytek "Skorpionów" zdobył wówczas 9 punktów i uzyskał awans do kolejnej rundy. W bezpośrednim pojedynku pozostawił w pokonanym polu m.in Tomasza Gapińskiego i Artura Mroczkę. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań to dziewiąty przystanek wychowanka Orła Łódź. Michał Łopaczewski  w minionym sezonie reprezentował barwy Stal-Met Kolejarza Opole legitymując się zdobywanym 1,537 punktu na bieg.

 

W Poznaniu przyszedł nareszcie moment na pierwszy kontrakt z polskim młodzieżowcem. Nową umowę w klubie podpisał Kevin Fajfer. Wychowanek lokalnego rywala - Car Gwarant Startu Gniezno w żółto-czarnych barwach ścigał się już w tym roku. Wojaży w ekipie Tomasza Bajerskiego nie zakończył szczęśliwie, gdyż podczas jednego z wyścigów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów złamał miednicę. Młody zawodnik do momentu kontuzji spisywał się całkiem nieźle, czego dowodem może być średnia biegowa na poziomie 1,143.

 

Na ten moment drużyna PSŻ Poznań liczy 12 seniorów i 1 juniora. Czy prezes Arkadiusz Ładziński zakończył już ofensywę transferową? Mimo, iż okienko niebawem zostanie zamknięte, to trudno spodziewać się, aby budowa składu PSŻ była już zakończona . Można spodziewać się kolejnych kontraktów z krajowymi juniorami. Czy w barwach klubu ze stolicy Wielkopolski ponownie ujrzymy wychowanka E-kantor.pl Falubazu Zielona Góra - Wojciecha Pilarskiego? Czy będzie to ktoś inny? Na te pytania odpowiedzi poznamy w ciągu kilku najbliższych godzin.

 

 

Wiktor Skowron (za: www.facebook.com/pg/pszpoznan)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (83)
rok temu
W Grudziądzu podpisano kontakt z najmłodszym w rodzinie Lagutów, siedemnastoletnim Pavelem (jego ojcem jest Aleksander, starszy brat Grigorija i Artema). Kontrakt podpisał też drugi z Rosjan Roman Lakhbaum.
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
no to sie okazuje ze KLUBU Z RAWICZA W OGOLE NIE MA..
jak awansuja i im sie fuzja odwidzi to RAIWCZ MUIS STWORZAYC NOWY KLUB hahaha w 2 lidze
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
I dwóch Lagutów w GKM
no i zaowdnik pod 8 juz jest xd
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
I dwóch Lagutów w GKM
czyli zgodnie z planem xd
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
I dwóch Lagutów w GKM
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
Informacyjnie młody Łaguta w GKMie. to ten kontrakt .
na dokladke Lachbaum,ale tutaj nie wiem za wiele czy chodzi tylko o warszawski czy o cos wiecej.
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
Czas na krótkie podsumowanie okienka transferowego w naszym wykonaniu ;)

Powtarzamy od początku reaktywacji, iż przede wszystkim będziemy twardo stąpać po ziemi. Nie chcemy i nie możemy popełnić kolejny raz błędu zbudowania drużyny ponad aktualne i rzeczywiste możliwości finansowe.

Bardzo trudno jest "skonstruować" taki team, który odpowiadałby na oczekiwania nasze, sponsorów i kibiców, a z drugiej strony - nie doprowadził do bankructwa klubu. Utrzymanie trzonu drużyny z minionego sezonu, wzmocnienie jednym z najlepszych zawodników tegorocznych rozgrywek oraz dokooptowanie mieszanki doświadczenia i młodości sprawia, iż w naszej opinii nam się to udało :)

Na ocenę przyjdzie czas później. Druga liga nigdy nie była tak mocna i z taką ilością znaczących nazwisk, jak w nadchodzącym sezonie.

Tymczasem, parafrazując słynny barejowski cytat: "To jest Miś..pfu..skład na skalę naszych możliwości"❗:)

Ciekawi jesteśmy Waszej opinii odnośnie przyszłorocznego składu? ;)

Skład PSŻ Poznań 2018:

Seniorzy:
David Bellego
Mateusz Borowicz
Vladimir Borodulin
Max Dilger
Frederik Jakobsen
Jason Jorgensen
Marcel Kajzer
Matej Kus
Michał Łopaczewski
Kasper Lykke Nielsen
Daniel Pytel
Adam Strzelec
Marcel Szymko (kontrakt warszawski)

Juniorzy*:
Kevin Fajfer

* pozostali juniorzy wzmocnią zespół przed sezonem na zasadzie wypożyczenia
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
Władek zmontował fajny skład. Bach, Berge
wez sobie teraz wyboraz taka sytacje
polfinlay PO
Rawicz-Rzeszow
i rzesozw bez hancocka
rawicz sciaga sobei smekatel, kubere, kurtza
i wchodzi do finlau
i ma wywalone na finla haha
to sa jajca norlanie
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
Władek zmontował fajny skład. Bach, Berge
Najbardziej doświadczonymi żużlowcami w zespole rezerw Byków mają być Damian Baliński i Adam Skórnicki. Kontrakty z zespołem z Leszna podpisali także Brytyjczycy Richie Worrall, Steve Worrall i Jack Smith. W drugiej drużynie Unii występować będą juniorzy Wiktor Trofimow jr, Szymon Szlauderbach i Tymoteusz Picz.
Mecze ligowe w Rawiczu odbywać się będą w soboty. Dzięki temu w 2. Lidze Żużlowej startować będą mogli Brady Kurtz, Dominik Kubera i Bartosz Smektała. Ponadto umowami z rawickim klubem związali się Ricky Wells, Facundo Albin, Arkadiusz Pawlak, Rafał Konopka, Tomasz Dutka i Wojciech Lisiecki. Wszyscy będą mogli być wypożyczeni do Unii Kolejarza Rawicz.

czaisz to? hahaha
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
Władek zmontował fajny skład. Bach, Berge
ale czy beda jezdzci|?
oto jest pytanie
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com