Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Lokomotiv przybliży się do Play-off? Zapowiedź meczu w Daugavpils
 29.07.2018 11:32
Już dzisiaj na torze w Daugavpils odbędzie się spotkanie XI kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy łotewskim Lokomotivem a Euro Finannce Polonią Piła. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.
W ostatnim czasie głośno było o problemach pozasportowych Polonii Piła. Zarząd pilskiego klubu domagał się dotacji od władz miasta. Prezes Polonii Tomasz Soter zagroził nawet wycofaniem drużyny z rozgrywek. Jednak żądania prezesa klubu nie zostały spełnione. Mimo to Polonia stawi się na niedzielnym meczu w Daugavpils. Goście na to spotkanie zgłosili mocno rezerwowe zestawienie. W składzie Polonii brakuje Tomasa H. Jonassona czy Pontusa Aspgrena. Kibice zobaczą debiutantów Oskara Rowieckiego oraz Piotra Gryszpińskiego. Drugi raz w tym sezonie w barwach Polonii pokaże się Thomas Joergensen. Aby Piła miała szansę na dobry wynik, potrzebne są punkty krajowych liderów na czele z kapitanem Tomaszem Gapińskim.
 
Tomasz Gapiński - kapitan Polonii Piła.
 
Lokomotiv jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. W obliczu problemów Polonii Piła kibice zespołu z Daugavpils liczą na pewne zwycięstwo swojej drużyny. Pomóc ma w tym niezwykle solidna forma Petera Ljunga czy Timo Lahtiego - czyli nominalnych liderów Lokomotivu. Po stronie gospodarzy będzie również atut własnego toru, który zazwyczaj jest ogromną zagadką dla drużyn przyjezdnych. W zespole prowadzonym przez trenera Kokina awizowana jest jedna zmiana. W niedzielnym spotkaniu nie zobaczymy Wadima Tarasienko. W drużynie z Dyneburga również śmiało stawiają na młodzież, co może zaprocentować w przyszłości.
 
Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn, które zostało rozegrane tydzień temu, Euro Finannce Polonia Piła przegrała na własnym obiekcie 42:48. Sędzią dzisiejszego meczu będzie Grzegorz Sokołowski. Funkcję komisarza toru będzie sprawował Grzegorz Janiczak. Pierwszy bieg tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.
 
Awizowane składy:
 
Euro Finannce Polonia Piła
1. Adrian Cyfer
2. Thomas Joergensen
3. Tomasz Gapiński
4. Oskar Rowecki
5. Rafał Okoniewski
6. Patryk Fajfer
7. Piotr Gryszpiński
 
Lokomotiv Daugavpils
9. Timo Lahti
10. Jewgienij Kostygow
11. Kjastas Puodżuks
12. Artiom Trofimow
13. Peter Ljung
14. Ernest Matjuszonoks
 
Doświadczony 35-letni Peter Ljung.
Dominik Niczke (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (3)
9 miesięcy temu
Warto odnotować, że wraz z zespołem do Daugavpils udał się jedynie kierownik drużyny, Paweł Szałapski. W Polsce, z powodu obowiązków służbowych, został natomiast prezes Tomasz Soter. Wiceprezesa i menedżera, Tomasza Żentkowskiego, odsunięto od pełnienia wszelkich funkcji w klubie.
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
W trudnych chwilach buduje się drużynę. Dzięki wielkiej determinacji naszych zawodników, z kapitanem - Tomaszem Gapińskim na czele i dzięki wparciu sponsorów Firma Veskez - Jacek Pionke, Agromix Kaczory - Andrzej Kuchta, KRUK Logistics - Piotr Kruk, Imperium Czystości Śmiłowo - Państwa Kamili i Łukasza Ksyckich, ZIS Hass, DLU - Kamila Kalka, Hurtownia Chemiczna MARIO, jedziemy na mecz do Daugavpils. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten wyjazd jest możliwy. Wielkie podziękowania również w kierunku zawodników. Kibice bądźcie z nami, w całym tym zamieszaniu jest światło w tunelu! Do boju Polonia!
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
loko juz jest w PO. xd
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com