Maciej Janowski Indywidualnym Mistrzem Polski!
 07.09.2020 20:33
Maciej Janowski po raz drugi w swojej karierze sięgnął po tytuł najlepszego żużlowca Polski. Drugie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, zaś brąz IMP zdobył Szymon Woźniak. Na czwartym tzw. najbardziej pechowym miejscu w biegu finałowym przyjechał obrońca zeszłorocznego tytułu Janusz Kołodziej.

Dzisiejszy finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na leszczyńskim stadionie in. Alfreda Smoczyka miał tylko jednego bohatera, zawodnika Betard Sparty Wrocław, Macieja Janowskiego. Lider klasyfikacji Speedway Grand Prix nie dał nikomu najmniejszych szans na wygranie z nim, w którymś z sześciu biegów w jakich startował. Z kompletem sześciu zwycięstw sięgnął po czapkę Kadyrowa - symbol tytułu IMP.

Tuż za nim, ze srebrem zakończył finał Bartosz Zmarzlik, któremu różnie wiodło się w poniedziałkowych zawodach. Ostatecznie przy dużej dozie szczęścia zameldował się w biegu finałowym, a w nim jadąc przez cztery okrążenia w kontakcie z Maciejem Janowski ostatecznie po raz kolejny stanął na drugim stopniu podium.

Zaskoczeniem jest niewątpliwie medal Szymona Woźniak. Zawodnik z Gorzowa w tym niemrawym dla niego sezonie, w ostatnim czasie znalazł prędkość w swoim motocyklu, co zaprocentowało m.in. dzisiaj w finale IMP-u.

Podsumowując leszczyński finał Indywidualnych Mistrzostw Polski uznać należy za niezwykle ciekawy. Zacięte biegi, wiele mijanek na trasie mogły się na prawdę podobać najbardziej niezadowolonym kibicom speedwaya. Wiele biegów rozstrzygały się na ostatnich metrach.  Natomiast do minusów należy zapisać małą ilość kibiców, która zapewne spowodowana była terminem jak i godziną rozgrywania finału.

Wyniki
1. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) (3, 3, 3, 3, 3) 15 - I miejsce w biegu finałowym

2. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) (2, 3, 1, 1, 3) 10 - II miejsce w biegu finałowym

3. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów) (3, 3, 2, 3, 1) 12 - III miejsce w biegu finałowym
4. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) (1, 1, 3, 3, 2) 10 - IV miejsce w biegu finałowym