Wczoraj o 20:30
Sheffield Tigers
Ipswich Witches
1/2 DPŚ - Vojens

Data 23.07.2016 g. 19:00 Stadion Stadion w Vojens Długość toru 0 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedz

W najbliższą sobotę o godzinie 19:00 w duńskim Vojens dojdzie do pierwszego półfinału Drużynowego Pucharu Świata. Żużlowy mundial tradycyjnie rozgrywany jest latem i rozpala kibiców czarnego sportu. Polacy są jednym z faworytów turnieju. Niezależnie od sk(...)

Zawodnicy wrócili już do parku maszyn.

O 19 zawodnicy ustawią się do 1. wyścigu.

Bieg po biegu :

1. Milik, Janowski, Laguta, Madsen

Milik, Janowski, Madsen, Laguta

Prowadzenie po starcie objął Vaclav Milik, który odjechał rywalom. Madsen na drugim łuku wyprzedził Lagutę.

2. DudekKudriaszow, Bjerre, Krcmar

Dudek, Bjerre, Kudriaszow, Krcmar

Dudek na wyjściu z pierwszego łuku umiejętnie poszerzył tor jazdy Bjerrego i objął prowadzenie.

3. Sajfutdinow, Franc, Zmarzlik, Jensen

Sajfutdinow, Jensen, Zmarzlik, Franc

Zmarzlik wyszedł najszybciej spod taśmy startowej, ale po zewnętrznej wyprzedził go najpierw Sajfutdinow, a po chwili Jensen.

4. Pawlicki, Kulakov, Iversen, Kus

Pawlicki, Iversen, Kus, Kulakov

Kapitalny start Piotra Pawlickiego z pierwszego pola startowego, który natychmiast znalazł się na prowadzeniu. Bieg bez historii. Pomiędzy zawodnikami duże odległości. Po pierwszej serii na prowadzeniu Polacy.

Przerwa na kosmetykę toru.

5. Franc, Iversen, Dudek, Laguta

Dudek, Laguta, Iversen, Franc

Dudek z trzeciego pola startowego zdołał założyć na szczycie pierwszego łuku Iversena. Na wyjściu z pierwszego wirażu Duńczyka minął także Artiom Łaguta. Rosjanin ścigał Polaka, ale nie wystarczyło mu odległości i szybkości.

6. Kudriaszow, Kus, Jensen, Janowski

Kudriaszow, Jensen, Janowski, Kus

Start wyglądał na nierówny, ale wyścig nie został przerwany.Janowski jechał drugi, ale na dystansie wyprzedził go Jepsen Jensen.

7. Bjerre, Milik, Pawlicki, Sajfutdinow

Milik, Bjerre, Pawlicki, Sajfutdinow

Pawlicki po wyjściu z pierwszego łuku próbował wcisnąć się pomiędzy Milika a Bjerrego, jednak zabrakło mu szybkości. Polak do końca atakował Duńczyka, jednak na kresce zabrakło mu kilku centymetrów.

8. Krcmar, Madsen, Kulakov, Zmarzlik

Madsen, Zmarzlik, Kulakow, Krcmar

Zmarzlik przegrał start i na dystansie ruszył w pogoń za prowadzącym Madsenem. Na ostatnim łuku Polak przeprowadził przemyślany atak po szerokiej, ale zabrakło mu dystansu. Po pierwszej serii na prowadzeniu Polacy, którzy jednak mają tylko punkt przewagi na reprezentantami gospodarzy.

9. Zmarzlik, Laguta, Kus, Bjerre

Zmarzlik, Laguta, Kus, Bjerre (d)

Kapitalny bieg w wykonaniu Zmarzlika, który prowadził od start. Za jego plecami Laguta poradził sobie z Kusem. Na pierwszym okrążenie Bjerre zdefektował na czwartej pozycji. Polacy odskakują Duńczykom na cztery punkty.

10. Madsen, Pawlicki, Franc MilikKudriaszow

Madsen, Pawlicki, Milik (!), Kudriaszow

W szeregach Czechów - Joker. W miejsce Franca - Milik.

Ze startu najlepiej wyszedł Madsen, który objął prowadzenie. O dwa punkty rywalizowali Pawlicki z Milikiem. Ostatecznie Polak wywalczył dwa punkty. W stawce nie liczył się Kudriaszow.

11. Janowski, Krcmar, Sajfutdinow, Iversen

Sajfutdinow, Janowski, Krcmar, Iversen (w)

Najlepiej ze startu wyszedł Janowski i wydawało się, że po krawężniku rozprowadzi stawkę, ale szybszy był Rosjanin. Bieg został, jednak przerwany z powodu upadku Iversena. Duńczyk został lekko wywieziony przez Krcmara i nie opanował motocykla na luźniejszej nawierzchni. "PUK" wstał jednak o własnych siłach i udał się do parku maszyn. Zawodnika, jednak nie zobaczymy w powtórce biegu. Jako sprawca przerwania biegu został z niego wykluczony.

Janowski ponownie ze startu lepszy od Rosjanina, jednak na dystansie "rosyjska torpeda" wyprzedza po zewnętrznej Polaka.

12. Jensen, Dudek, Milik, Kulakov

Jensen, Milik, Dudek, Kulakow

Pewne zwycięstwo odniósł Jepsen Jensen. Za jego plecami wojował Dudek, który jechał przez moment ostatni, ale na wyjściu z pierwszego łuku Polak przedarł się na drugą lokatę. Zielonogórzanin spadł jednak ponownie na ostatnie miejsce, jednak szybko uporał się z Kulakovem. Na szybkiego dziś Czecha nie starczyło mu już dystansu. Po trzech seriach startów nadal na prowadzeniu Polacy, którzy mają trzy punkt przewagi nad swoimi najgroźniejszymi rywalami - Duńczykami.

13. Iversen, ZmarzlikKudriaszow, Milik

Zmarzlik, Iversen, Milik, Kudriaszow

Dobry start Iversena, szybka reakcja Milika, ale to Zmarzlik po wyjściu z pierwszego łuku objął prowadzenie. Milik do końca atakował Polaka. Przez moment wyszedł nawet na prowadzenie, ale ostatecznie jego błąd wykorzystał Iversen, który przedarł się na drugie miejsce.

14. Laguta, Jensen, Krcmar, Pawlicki

Pawlicki, Laguta, Krcmar, Jensen (w)

Bieg przerwany. Upadł na pierwszym łuku Jepsen Jensen. Dla Duńczyka zabrakło miejsca na pierwszym łuku, ale decyzją sędziego Huttinger to on został wykluczony z biegu jako sprawca przerwania gonitwy. Poobijany zawodnik wrócił o własnych siłach do marku maszyn.

Pawlicki na dystansie czarował Lagutę. Najpierw bezskutecznie atakował Rosjanina po zewnętrznej, aby w końcu minąć go atakiem przy krawężniku.

15. Kus, Sajfutdinow, Madsen, Dudek

Sajfutdinow, Dudek, Kus, Madsen (d)

Dudek kiepsko wyszedł spod taśmy startowej z czwartego pola startowego. Polak przedostał się na drugie miejsce. Kolejny defekt w szeregach Duńczyków na pierwszym łuku.

16. Kulakov Sajfutdinow, Bjerre Jepsen Jensen, Janowski, Franc

Sajfutdinow, Jepsen Jensen, Franc, Janowski (w)

Dwa Jokery. W miejsce Kulakova - Sajfutdinow, natomiast za Bjerrego pojedzie Jepsen Jensen.

Bieg przerwany. Upadł na pierwszym łuku Janowski, który nie opanował motocykla, bo tym jak jego tor jazdy przeciął Jepsen Jensen. Polaka w powtórce nie zobaczymy.

Bieg ponownie przerwany. Tym razem z powodu zwisającej nad torem taśmy startowej. W momencie przerwania biegu na prowadzeniu jechał Sajfutdinow, a za jego plecami znajdował się Franc.

Bieg bez historii. Pewne zwycięstwo Sajfutdinowa. Cztery punkty zdobywa Jepsena Jensena, który odrabia dystans do reprezentacji Polski.  Ten po czterech seriach wynosi pięć punktów. Natomiast Rosjanie do Duńczyków tracą tylko punkt.

17. Madsen, Kus, Kułakow Kudriaszow, Janowski

Madsen, Janowski, Kudriaszow, Kus

Janowski z ostatniej lokaty przedostał się na drugą. Kusa dodatkowo wyprzedził Kudriaszow.

18. Zmarzlik, Iversen, Franc, Laguta

Iversen, Laguta, Franc, Zmarzlik (w)

Bieg przerwany. Upadł na pierwszym łuku Iversen, który nie opanował motocykla po kontakcie ze Zmarzlikiem. Polak został wykluczony jako sprawca upadku Duńczyka.

Walka pomiędzy Iversen a Lagutą o trzy punkty. Zwycięsko wychodzi z niej "PUK" i Duńczycy tracą już tylko punkt do reprezentacji Polski.

19. Kudriaszow, Pawlicki, Bjerre, Milik

Pawlicki, Bjerre, Milik, Kudriaszow

Pewna wygrana Pawlickiego.

20. KrcmarSajfutdinow, Dudek, Jepsen Jensen

Sajfutdinow, Dudek, Jepsen Jensen, Krcmar

Bardzo dobry start Dudka, ale na przeciwległej prostej minął go kapitalny tego dnia Sajfutdinow. Za plecami Polaka znajdował się Jepsen Jensen, który musiał bronić się przed atakami Krcmara i jednocześnie chciał gonić Dudka.