ROW Rybnik vs Unia Tarnów
Data 23.06.2016 g. 19:00 Stadion Stadion Miejski w Rybniku Długość toru 357 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
6 Patryk Rolnicki 1 0 0 d 1
Kolejny emocjonujący wyścig, najlepszym startem wykazał się Kołodziej, jednak został wyprzedzony przez oby rywali. Max Fricke popełnił błąd i spadł na ostatnią pozycję z której starał się przebić na trzecią, jednak bez skutku.
Rune Holta - powód zmiany: Rezerwa zwykła.Na początku prowadził Woryna, na drugiej pozycji tarnowianin a na trzeciej Jonasson, po chwili już goście prowadzili 5:1. Roszad w tym biegu było wiele.
Piękny start jaskółek, które pierwszy raz w tym meczu odniosły podwójne zwycięstwo. Mikkel Michelsen nękany był przez cały bieg przez ataki Jonnsona. Defekt motocykla Damiana Balińskiego na ostatniej pozycji. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg pełen mijanek, na początku prowadził młodzieżowiec z Rybnika jednak na trasie wyprzedził go kolega z drużyny i bieg mógł skończyć się podwójnym zwycięstwem jednak czujny Leon Madsen zaatakował i przebił się na drugą pozycję. Defekt Rolnickiego na ostatniej pozycji.
Piotr Świderski - powód zmiany: Rezerwa taktyczna. Bieg pełen walki. Najlepiej wystartował Janusz Kołodziej, przyciął do krawężnika tuż za nim tą samą ścieżką podążał Laguta, który nękał go atakami, na chwilę Bjerre przebił się na drugą pozycję lecz już po chwili sam musiał bronić swojego punktowanego miejsca.
Bieg przerwany, Arkadiusz Madej ukarany drugim ostrzeżeniem co jest jednoznaczne z wykluczeniem. Osamotniony Janusz Kołodziej na pierwszym łuku założył Maxa Fricke i pognał po zwycięstwo. Przerwa na kosmetykę toru.
Mikkel Michelsen - powód zmiany: Rezerwa taktyczna. Bardzo udana rezerwa, mimo że najlepszym startem popisał się Rune Holta.
Piotr Świderski - powód zmiany: Rezerwa taktyczna. Piękny start tarnowian, którzy wypchnęli Lagute, który jednak zdołał przebić się na drugą pozycję.
Piękne wyjście spod taśmy pary z Tarnowa, jednak już w czasie pierwszego okrążenia Patryk Rolnicki został wyprzedzony przez parę rywali. Czas na kosmetykę toru.
Bezkonkurencyjny Laguta, największe emocje towarzyszyły walce Woryny z Michelsenem o cenne oczko. Rywalizacje wygrał zawodnik młodzieżowy.