LIVE
Dackarna Malilla
Vetlanda Speedway
Polska vs Dania
Data 02.09.2016 g. 20:15 Stadion Stadion żużlowy w Lublinie Długość toru 388 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
3:3
W Lublinie pogoda dopisuje. Najlepiej spod taśmy ruszyli goście. Na pierwszym wirażu Protasiewicz od wewnętrznej wyprzedził Jensena. Następnie podczas drugiego okrążenia na prostej startowej Protasiewicz wyprzedził, jadącego na pierwszym miejscu Pedersena. Pierwszy remis podczas spotkania.
Grzegorz Zengota 0
Michael J. Jensen 1
Nicki Pedersen 2
2 Maciej Janowski 34:2
7:5
Janowski zamknął przy krawężniku Pedersena i zajął pierwszą lokatę. O mało Pedersena nie wyprzedził atakujący Pawlicki. Pedersen ruszył w pogoń za Janowski. Maciej wygrał z Bjarne o długość motocykla. Na czwartym okrążeniu Thomsen zaatakował Pawlickiego, ale ten utrzymał trzecie miejsce, zamykając Thomsona na ostatnim łuku. Przerwa na roszenie toru, z którego przez pierwsze dwa biegi się kurzyło.
Przemysław Pawlicki 1
Bjarne Pedersen 2
Anders Thomsen 0
3 Bartosz Zmarzlik 23:3
10:8
Kapitalny start zaliczył Madsen, który zamknął Zmarzlika i objął prowadzenie. Tuż za nim jechali Polacy. Pomimo ataków, nie udało im się go wyprzedzić. Drugi remis.
Janusz Kołodziej 1
Leon Madsen 3
Peter Kildemand 0
4 Maciej Janowski 23:3
13:11
Taśmy dotknął Jensen i został wykluczony z powtórki biegu. Ostrzeżenie otrzymał Pawlicki. W powtórce biegu na prowadzenie wysunął się Janowski. Tuż za nim jechał Pedersen, który na ostatniej prostej wyprzedził go od bandy. Trzeci remis. Przerwa na kosmetykę toru.
Michael J. Jensen t
Nicki Pedersen 3
5 Bartosz Zmarzlik 22:4
15:15
Bardzo dobry start Zmarzlika. Za jego plecami utrzymał się Thomson, który podobnie jak Pedersen w poprzednim biegu, wyprzedził Zmarzlika na ostatnich metrach przed metą i zabrał mu trzy punkt.
Janusz Kołodziej 0
Bjarne Pedersen 1
Anders Thomsen 3
6 Piotr Protasiewicz 22:4
17:19
Przedstawiciele z Danii bardzo dobrze wyszli spod taśmy. Na wejściu w pierwszy wiraż drugiego okrążenia Protasiewicz wyprzedził Madsena. Mimo starań Protasiewicza, nie udało mu się dogonić Kildemanda, który wygrał bieg.
Leon Madsen 1
Peter Kildemand 3
7 Bartosz Zmarzlik 22:4
19:23
Cudowny start gości. Na przeciwległej prostej Jensena wyprzedził Zmarzlik. Bartosz robił wszystko, żeby zabrać prowadzenie Pedersenowi. Na ostatniej prostej dokonał ostatniego ataku na rywala, ale zabrakło centymetrów, żeby cieszyć się z wygranej.
8 Piotr Protasiewicz 25:1
24:24
Kapitalny start Polaków, którzy objęli podwójne prowadzenie. Z każdą sekundą Protasiewicza doganiał Thomson. Anders próbował wyprzedzić Piotra, ale zabrakło mu kilka metrów. Przerwa na kosmetykę toru.
Grzegorz Zengota 3
Bjarne Pedersen 0
Anders Thomsen 1
9 Maciej Janowski 01:5
25:29
Znakomity start Madsena, który wyszedł na prowadzenie i wygrał zostawiając rywali daleko z tyłu. Drugie miejsce zajął jego kompan Kildemand. Polacy próbowali go wyprzedzić, ale nie nie udało im się go dognić. Dania odniosła podwójne zwycięstwo.
Peter Kildemand 2
10 Bartosz Zmarzlik t3:3
28:32
Przerwano bieg. Zmarzlik został wykluczony z biegu za dotknięcie taśmy podczas startu. Bardzo dobry start Zengoty, który sam reprezentował Polskę i bez problemu wygrał bieg, nie dając rywalom szans. Niedaleko za nim trzymał się Jensen. Czwarty remis.
Michael J. Jensen 2
11 Maciej Janowski 25:1
33:33
Kapitalny start Polaków. Na wyjściu z pierwszego wirażu Janowskiego o mało nie wyprzedził Pedersen, który jechał trzeci. Jednak Polakom udało się utrzymać podwójne zwycięstwo.
Janusz Kołodziej 3
12 Piotr Protasiewicz 03:3
36:36
Znakomity start Pawlickiego, który zajął pierwszą lokatę. W pościg za nim ruszyli Pedersen i Madsen. Rywale trzymali się blisko Przemysława. Na ostatnim okrążeniu Pedersen o mało nie wyprzedził Pawlickiego. Madsena nieskutecznie atakował Protasiewicz. Piąty remis. Przerwa na kosmetykę toru.
Przemysław Pawlicki 3
13 Grzegorz Zengota 23:3
39:39
Dobry start Duńczyków. Na pierwszym wirażu Pedersen zbyt daleko odjechał na zewnętrzną i został wyprzedzony przez ekipę Polaków. Wygrana Jensena niezagrożona. Szósty remis.
Michael J. Jensen 3
BIEGI NOMINOWANE
14 Bartosz Zmarzlik 33:3
42:42
Na wejściu w drugi łuk pierwszego okrążenia upadł Pawlicki. Bieg został przerwany. Zawodnik o własnych siłach wrócił do parkingu maszyn. Sędzia wykluczył Pawlickiego z powtórki biegu. Kapitalny start Zmarzlika, który od razu objął pierwszą pozycję i zostawił z tyłu rywali. Siódmy remis. O zwycięstwie w spotkaniu zadecyduje ostatni bieg.
Przemysław Pawlicki u/w
Anders Thomsen 2
Peter Kildemand 1
15 Piotr Protasiewicz 23:3
45:45
Na pierwszym wirażu Polacy walczyli z gośćmi o prowadzenie. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Madsen. Za nim jechała dwójka Polaków. Ostatnie miejsce zajął Pedersen, któremu nie udało się wyprzedzić Janowskiego. Ósmy zremisowany bieg. Spotkanie również zakończone remisem.