Michael Jepsen Jensen wygrał w 1. finale IMŚJ w Lonigo!
 22.07.2012 9:55
Zwycięstwem Duńczyka, broniącego barw Stali Gorzów, zakończył się inauguracyjny finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów we włoskim Lonigo.

Jepsen Jensen zdobył 12 punktów, tyle samo co reprezentant Polski - Przemysław Pawlicki. W związku z tym rozegrany zaostał wyścig dodatkowy o pierwsze miejsce, w którym to Duńczyk na ostatnich metrach wyprzedził leszczynianina.

W Lonigo z dobrej strony zaprezentowali się także Maciej Janowski oraz Bartosz Zmarzlik, którzy zdobyli po 11 oczek. Takim samym dorobkiem punktowym legitymował się kolejny z Duńczyków Mikkel B. Jensen. Również w tym przypadku rozegrany został bieg dodatkowy o 3. miejsce w klasyfikacji koncowej turnieju, w którym to pierwszy linię mety minął Zmarzlik, drugi przyjechał Jensen, natomiast na ostatniej pozycji dojechał popularny "Magic".

Dużo słabiej pojechał Tobiasz Musielak oraz Damian Adamczak, którzy zgromadzili na swoich kontach odpowiednio 5 (12 pozycja) i  2 punkty (15 pozycja).