Belle Vue Aces
Wczoraj o 20:30
Gorzowianie bliżej finału. Betard Sparta Wrocław ? Stal Gorzów (relacja)
 04.09.2016 20:48
Na poznańskim Golęcinie rozegrano dzisiaj pierwszy z meczy półfinałowych pomiędzy Betard Spartą Wrocław i Stalą Gorzów. Zwycięsko z pojedynku wyszli zawodnicy przyjezdni, którzy pokonali miejscową drużynę w stosunku 29:49.

W Poznaniu przed oraz w trakcie spotkania półfinałowego padał deszcz, ale nie były to na tyle intensywne opady by mogły zagrozić rozegraniu spotkania. Gorzowianie od początku meczu byli doskonale spasowani z nawierzchnią poznańskiego owalu, a po pierwszej serii mieli już ośmiopunktową przewagę. Wrocławianie w pierwszej części zawodów nie mieli szczęścia. W biegu juniorskim na punktowanej pozycji defekt zanotował  Adrian Gała. W gonitwie trzeciej z nawierzchnią toru zapoznał się Tomasz Jędrzejak, a arbiter za winnego przerwania biegu uznał wrocławianina.

Gorzowianie z biegu na bieg powiększali swoją przewagę, a po ośmiu biegach mieli aż dwudziestoczteropunktową przewagę. Podopieczni Stanisława Chomskiego w czterech biegach z rzędu zdołali odnieść podwójne zwycięstwa. Wydawać się mogło, że dobra passa gorzowskiej drużyny zostanie przerwana w gonitwie siódmej, kiedy to miejscowi zawodnicy popisali się dobrym startem i wyszli na prowadzenie w biegu. Gospodarze nie ustrzegli się błędów i ostatecznie minęli metę na trzeciej i czwartej pozycji.

W Poznaniu nie przestawało padać, a opady deszczu stawały się momentami intensywne. Nawierzchnia toru sprawiała coraz więcej problemów zawodnikom o czym w dwunastej gonitwie dnia przekonał się Bartek Zmarzlik. Juniora gorzowskiej Stali podniosło na wyjściu z pierwszego łuku, jednak zawodnik zdołał opanować motocykl i z pierwszej pozycji spadł na drugą.

Przed biegami nominowanymi sędzia udał się na rozmowę z zawodnikami. Mecz został ostatecznie przerwany po 13 gonitwach i zakończył się wynikiem 29:49. Zawodnicy z Gorzowa przed rewanżowym pojedynkiem na stadionie im. Edwarda Jancarza są bliżej walki o złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski.