Justin Sedgmen wygrywa Solo Spectacular & Jack Young Cup
 31.01.2022 14:15

29 stycznia w australijskim, Adelaide odbył się turniej Solo Spectacular & Jack Young Cup. Zawody wygrał doświadczony Justin Sedgmen. Na drugim miejscu uplasował się Jake Turner, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Fraser Bowes.

W minioną sobotę rozegrano Solo Spectacular & Jack Young Cup. Zawody odbyły się w australijskim mieście, Adelaide na torze Gillman Speedway. Do turnieju przystąpiło 14 żużlowców. W rundzie zasadniczej każdy z zawodników odjechał po 5 biegów. Rundę zasadniczą z kompletem punktów wygrał Jake Turner przed Fraserem Bowesem (14 pkt). Trzecie miejsce zajął Liam May (13 pkt). Całą trójka miała tym samym zapewniony start w wielkim finale. O przepustkę do biegu finałowego w barażu musieli zmierzyć się: James Pearson, Justin Sedgmen, Cooper Riordan oraz Patrick Hamilton. Bieg wygrał Sedgmen, natomiast Pearson zaliczył upadek. W wielkim finale zwyciężył doświadczony Justin Sedgmen, który wywalczył „Jack Young Cup” przed Turnerem. Bowes oraz May w finale zostali wykluczeni i ostatecznie ten pierwszy został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Wyniki:

1. Justin Sedgmen – 11+3+3 (0,2,3,3,3) – 1. miejsce w półfinale + 1. miejsce w finale