Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Leicester Lions
vs
Ipswich Witches
Wczoraj o 20:30
LIVE
Kings Lynn Stars
vs
Birmingham Brummies
Wczoraj o 20:30
LIVE
Sheffield Tigers
vs
Oxford Spires
Wczoraj o 20:30
Polecamy
Sławomir Gębka: Cenię każdego żużlowca (wywiad)
 24.03.2016 9:22
23 kwietnia tego roku odbędzie się druga edycja World Speedway League, czyli żużlowej Ligi Mistrzów. Zapraszamy do lektury wywiadu z Panem Sławomirem Gębką, osobą odpowiedzialną za organizację tych zawodów.

W tym roku zawody WSL odbędą się w Niemczech. Co zdecydowało o wyborze gospodarza? Tym bardziej, że Niemcy nie mają swojego zespołu w finale.

 

Właśnie to było najistotniejsze. Przy systemie jednego finału zdecydowaliśmy razem z FIM, że gospodarz musi być neutralny. Gdybyśmy rozgrywali mecze w systemie: mecz, rewanż to wówczas bylibyśmy w każdym klubie uczestniczącym w tym cyklu, ale regulamin FIM jest bardzo prosty, więc wybór pięknego Berlina, to mam nadzieję dobra decyzja.

 

Wiemy, że przyszłoroczne rozgrywki WSL odbędą się na Bliskim Wschodzie. Czy ulegnie zmianie formuła zawodów i czy może znany jest już kraj? (czy jeśli będzie potrzeba wybudowania toru jednodniowego to czy będzie to robić firma Ole Olsena?)

 

O dokładnym miejscu poinformujemy na minimum 9 miesięcy przed 17 marca 2017 roku. Wtedy też opowiemy o formule FIM World Speedway League 2017. Tor będzie czasowy, ale zawodnicy dostaną do dyspozycji kilka dni na treningi przed zawodami.

 

Czy istnieje szansa na rozgrywki WSL oparte na systemie finałów znanych z SWC?

 

Proszę o cierpliwość. Myślę, że nikt nie będzie tym rozczarowany.

 

Kluby z jakich krajów docelowo miałby uczestniczyć w przyszłości w zawodach rangi WSL? Chciałby Pan pójść w kierunku zapraszania mistrzów krajów w których istnieje liga żużlowa, czy na przykład zapraszać po dwa lub trzy zespoły z wiodących lig.

 

Krążymy wokół formuły na kolejne lata, na razie są mistrzowie z 4 wiodących lig, jeżeli z FIM ustalimy nowe zasady na kolejne lata to natychmiast Państwa o tym poinformujemy.

 

Ostatnio pojawiła się informacja o projekcie Rising Young Stars SpeedwayAcademy, która ma być międzynarodową szkółką żużlową. Na jakiej zasadzie będzie można się do niej dostać? Każdy będzie mógł przystąpić, czy trenerzy będą starali się wyłowić młode talenty i dołączyć ich do tego projektu?

 

W tym projekcie będzie prowadzona selekcja i tylko najlepsi dostaną szanse. Jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy to w chwili kiedy ujawnimy nazwiska z pewnością, będzie to wielkie zaskoczenie, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

 

Gdzie miałaby być baza Rising Young Stars Speedway Academy? Chodzi o to, że szkółka ma działać w strukturach PZM, więc jaki tor byłby wykorzystywany w planowanych w przyszłości startach w lidze?

 

Sprawy formalne z PZM są już dopracowane. Liga, oczywiście na tak, ale od 2018 roku. Jeśli chodzi o tor, to niebawem zaprosimy wszystkich Państwa na konferencje prasową i tam udzielimy dokładnych informacji.

 

Kto jest Pana ulubionym żużlowcem i dlaczego?

 

Kiedyś Hans Nielsen, ponieważ pochodzę z Lublina, potem Tony Rickardsson, Jarek Hampel, czyli nasz ambasador i wreszcie Tai Woffinden. To jakie umiejętności posiada  Tai i w jaki sposób jeździ na torach jest wręcz nieprawdopodobne. Poza tym prywatnie jest niezwykłym człowiekiem. Cenię każdego żużlowca za umiejętności, odwagę oraz serce wkładane w to co robią.

Marcin Molenda (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com