Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź pierwszych półfinałów w Nice 1.LŻ
 17.08.2019 11:04
Rozgrywki Nice 1. Ligi Żużlowej wchodzą w decydującą fazę. W pierwszym półfinale tarnowska Unia zmierzy się z PGG ROW-em Rybnik. W niedzielę Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów przyjedzie na mecz do Gniezna, gdzie zmierzy się z miejscowym Car Gwarant Startem Gniezno.

I runda półfinałowa Nice 1. Ligi Żużlowej:
sobota, 17 sierpnia 2019
Unia Tarnów - PGG ROW Rybnik (godz. 16:00)
niedziela, 18 sierpnia 2019
Car Gwarant Start Gniezno - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów (godz. 14:30)
 Unia Tarnów - PGG ROW Rybnik


W pierwszym sobotnim półfinale Unia Tarnów zmierzy się na własnym torze z PGG ROW-em Rybnik. Goście wygrali rundę zasadniczą i na papierze wydaje się, że będą faworytem w tej rywalizacji. Jednak w tym sezonie Unia pokazuje, że jest naprawdę mocną drużyną. Przekonał się o tym również zespół z Rybnika, który dotkliwie przegrał w rundzie zasadniczej w Tarnowie (51:39) i stracił punkt bonusowy w rywalizacji z "Jaskółkami".

Do sobotniego pojedynku obie drużyny przystąpią w optymalnych zestawieniach. Do składu tarnowskiej Unii wraca nieobecny podczas meczu w Daugavpils Szwed Peter Ljung. Kluczowa dla losów spotkania będzie postawa duetu Mroczka - Kaczmarek. Prowadzącym w parze z juniorem będzie aktualnie najskuteczniejszy zawodnik Nice 1.LŻ - Viktor Kulakov. Rybniczanie do Tarnowa wysyłają największe armaty na czele z Kacprem Woryną. Kapitan rybnickiej drużyny jest w świetnej formie, co pokazują jego ostatnie występy w cyklu SEC. Do składu "Rekinów" wraca po ciężkiej kontuzji Sergei Logachev. W zestawieniu zabrakło miejsca dla Linusa Sundstroema, który na wyjazdach radzi sobie zdecydowanie gorzej niż w meczach na domowym torze. W pierwszym meczu w Tarnowie Szwed był najsłabszym ogniwem rybnickiej ekipy. Dlatego swoją szansę otrzyma utalentowany Dan Bewley.

Kto po pierwszym meczu półfinałowym będzie bliżej awansu do finału Nice 1.LŻ? Przekonamy się w sobotę na torze w Tarnowie! Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

PGG ROW Rybnik
1. Troy Batchelor
2. Daniel Bewley
3. Mateusz Szczepaniak
4. Sergei Logachev
5. Kacper Woryna
6. Robert Chmiel
 
Unia Tarnów
9. Peter Ljung
10. Artur Czaja
11. Artur Mroczka
12. Daniel Kaczmarek
13. Viktor Kulakov
14.
15. Mateusz Cierniak


 

 


Car Gwarant Start Gniezno - Arged Malesa TŻ Ostrovia OstrówW najbliższą niedzielę na torze żużlowym w Gnieźnie dojdzie do niezwykle emocjonującego pojedynku derbowego pomiędzy Car Gwarant Start Gniezno a Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów. Spotkanie, które odpowie nam który zespół będzie bliżej finału po niedzielnym spotkaniu. Goście przyjadą do pierwszej stolicy Polski w swoim najsilniejszym składzie z Grzegorzem Walaskiem i Tomaszem Gapińskim na czele. Manager gospodarzy Rafael Wojciechowski wystawia swój sprawdzony skład. Brak w nim Andrieja Kudriaszowa, który w ostatnich spotkaniach nie prezentował się najlepiej. W rundzie zasadniczej w meczu między tymi zespołami na torze w Gnieźnie padł remis, 45-45. Jak będzie tym razem? Początek tego świetnie zapowiadającego meczu już w niedzielę o godzinie 14.30.

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
1. Nicolai Klindt
2. Aleksandr Łoktajew
3. Tomasz Gapiński
4. Sam Masters
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

Car Gwarant Start Gniezno
9. Oskar Fajfer
10. Jurica Pavlic
11. Mirosław Jabłoński
12. Oliver Berntzon
13. Adrian Gała
14. Damian Stalkowski
15. Kevin Fajfer

 

 

 

Tekst: Dominik Niczke (Tarnów - Rybnik) oraz Marcin Marchel (Gniezno - Ostrów)

Dominik Niczke (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com