Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Leicester Lions
vs
Kings Lynn Stars
Dzisiaj o 20:30
LIVE
Oxford Spires
vs
Ipswich Witches
Dzisiaj o 20:30
Polecamy
bez-honoru.com.pl
 13.11.2019 21:04
Cykl felietonów ALL FOUR RIDERS RESTART made by M.Lew.

Dziś będzie trochę inaczej. Trochę mniej o żużlu a więcej o otoczce z nim związanej. O szeroko pojętych mediach i zasadach funkcjonowania. Mamy wolny rynek, wolność wyboru. Czytamy co chcemy i kiedy chcemy. Dla Czytelnika jest to komfortowa sytuacja. Dla nas portalu, także. Mnogość podmiotów traktujących o tym samym sporcie wzmaga w nas chęć zdrowej rywalizacji. Niestety nie każdy to rozumie i chęć bycia najlepszym, najszybszym przysłania inny cel: rzetelność a w ostatnim czasie (niestety) zachowania zgodnego z zasadami fair - play.

 

Zastanawialiście się dlaczego na przydomowym osiedlu w większych miastach funkcjonuje tak duża liczba sklepików, sklepów postawionych czasem jeden obok drugiego? Na zdrowy rozum logika tego nie powinna ogarnąć. Klient jest jeden i jak go „zmusić” do zakupu w każdym z tych miejsc? Odpowiedź jest banalnie prosta. Sklepikarze bardziej ze sobą współpracują niż konkurują (oczywiście nie dosłownie). Konkurencja wzmaga u nich podwyższony standard obsługi ale towar jest nadal ten sam. Cała tajemnica leży w cenach. Dlaczego ten sam produkt jest w promocji co tydzień w innych sklepach? Dlaczego się nie dublują? Bo oni ze sobą konkurują w pozytywnym tego słowa znaczeniu a nie negatywnym.

 

Po takim przykładzie przejdźmy na nasze podwórko. Jak zachęcić Czytelnika aby spojrzał na ten a nie inny portal? Są trzy drogi. Pierwsza skupia się na rzetelności podawanych informacji. Tu trzeba jednak wykazać się dużymi pokładami cierpliwości w dążeniu do sprawdzonych informacji. Wymaga to sporego poświęcenia czasu. Łapania kontaktów, pukania kilkukrotnie pod ten sam adres mimo braku odpowiedzi. Nie przychodzi to łatwo ale efekt końcowy wynagradza włożony trud.

 

Druga opcja to opieranie się na taniej sensacji, upublicznianiu ciężkostrawnych wypocin, które niejednokrotnie powstają w drodze z domu do redakcji. Niestety ale tego typu zachowanie pokazuje szacunek do Czytelnika. Mówiąc wprost: jego braku. Karmienie bzdurami, wyssanymi z palca jest autoreklamą, lub nawet antyreklamą osobowości, która to pisze. Taki, nazwijmy to „artykulik” można porównać do zwiastuna filmowego. Im lepiej zrobiony, tym gorszy film. Im większa „sensacja” tym słabszy poziom dziennikarski.

 

I do tej pory uważałem, że budowanie własnej popularności poprzez tanie sensacje jest czymś ohydnym. Kolejny raz życie poprzestawiało moją hierarchię. Jest coś gorszego. To właśnie ta trzecia opcja. Niszczenie konkurencji poprzez podkupywanie osób z innych redakcji. Całkowity brak honoru, żeby nie nazwać tego dosadniej. Portal, który z założenia nie liczy klików, lub jak oni to nazywają, „clickbaitow” znając realia tutejszej konkurencji a wykorzystując niewiedzę Naszego Kolegi Redakcyjnego, namówił go aby dzień po tym jak przesłał artykuł do naszej redakcji napisał coś podobnego dla nich. Nie liczy się oglądalność witryny? W takim razie czemu służył ten zabieg?

 

Odosobniony przykład? Inny konkurencyjny portal dwukrotnie się ze mną kontaktował aby nakłonić mnie do zmiany redakcji. Ja się pytam w jakim celu takie działania? Robić to samo tylko gdzie indziej? Zatrzymajcie swoje srebrniki. Nie potraficie korzystać z dobrodziejstwa konkurencji? Chcecie być "naj" w każdym aspekcie? Jakim kosztem? Własnego honoru?

 

Skąd u Was taka zazdrość do naszej Redakcji? Ach tak. Czytelnicy. U nas każdy artykuł ma komentarze, coś czego u Was brakuje. Portal Zuzelend.Com nadal robi swoje tak jak robiliśmy to do tej pory. Nie będziemy korzystać z waszych standardów zachowania. Nie wprowadzamy zamętu w waszych strukturach redakcyjnych. Nadal będziemy rzetelnie informować o bieżących i nie tylko sprawach a unikać tego co tanie i krótkofalowe. Będziemy też Was obserwować, aby wyciągać wnioski i wiedzieć jakich błędów unikać. Jak mówi przysłowie „najlepiej się uczyć na czyiś błędach”. Także popełniajcie je dalej.

 

A w piątek zapraszam na próbkę naszej rzetelności. Bo taka jest między nami różnica. My to robimy dla Czytelników a Wy dla clickbaitów. Do zobaczenia.

Podobał Ci się ten artykuł?
Daj plusa autorowi, by zwiększyć jego szanse na nagrodę!
Aktualna ocena: 15
Michał Lewandowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (3)
5 lat temu
Konto usunięte
jak może niektórzy wiedzą , parę lat udzielałem się na konkurencyjnym forum ...

wreszcie do mojego zakutego łba dotarło że ten polskojęzyczny portal to defacto agenda propagandowo- polityczna obcego państwa, którą dla niepoznaki firmuje imo. skundlałe polactwo udające że chodzi im o jakiś sport ... buahaha ...

politycznie poprawne cenzorstwo - przepuści tam bez zająknięcia każdego ruskiego trolla ale wpisy niezgodne z linio polityczno obcego właściciela wytnie i wypali ogniem ...

spróbuj się nie zgodzić = mieć inne zdanie, z propagowanymi na tej "sportowej" stronie np. tematami lgbt, KODu, strajku nauczycieli - już szturmbanfirer cie załatwi ...

kilkakrotnie pisałem do cenzorów - co jest nie tak w moim wpisie - nikt się nie zająknął ...

moim zdaniem pod względem technicznym tamte portale są na d. wyższym poziomie niż zuzelend ale za to tu nikt ani nie próbuje zagospodarować ideologicznie czy politycznie świadomych a raczej głównie nieświadomych czytelników ...

ja w każdym razie skutecznie wyleczyłem się z "dawania głosu" na takich pseudosportowych tworach ... każdemu polecam choć oczywiście nie zmuszam ...

ja i tak zbyt długo, naiwnie ufałem że coś się zmieni - nie zmieniło się NIC ... jest jeszcze gorzej ...

i będzie jeszcze gorzej - jak wskazują praktyki np. YT, FB, Google, paypall czy też innych wielkich korporacji
z zupełnie innych branż ...

czas "udawania wolności" się skończył - korzystajcie z jego resztek póki czas - bo nastał już "czas kneblowania"

ODWAGA znowu zacznie mieć cenę !!!
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Brawo Panie Michale :) Tutaj jest to "coś", czego nie ma nigdzie indziej.
  Lubię
  Nie lubię
+2
5 lat temu
BRAWO. ZAORANI TOTALNIE.
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com