Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Newcastle wycofuje się z National League
 06.06.2020 9:04
Newcastle zrezygnowało z udziału w tym roku w rozgrywkach National League. Jednak potwierdza swoja gotowość do odjechania sezonu na szczeblu Championship.

Taką decyzję podjęło szefostwo drużyny w związku z tegoroczną sytuacją epidemiczną na świecie. Rob Grant mówi o trudnej sytuacji finansowej jak i logistycznej. W związku z obecnym COVID-19 i niepewnością nadchodzących czasów podjęliśmy decyzję o odroczeniu jakiegokolwiek zaangażowania w National League do 2020 r. Ten projekt dla zespołu Gems może przynieść negatywne skutki finansowe i trudności logistyczne.

 

Decyzja nie była prosta, dla niektórych może być szokująca ale jest na pewno przemyślana. Jak zaznacza jednak Grant, od przyszłego roku znów są gotowi stanąć do walki w National League. Jednak z pewnością jesteśmy zainteresowani rywalizacją w przyszłym roku od marca 2021 roku. To bardzo rozczarowująca decyzja, ale równie rozsądna, którą trzeba było podjąć.

 

Właściciel klubu Newcastle jak i cała liga angielska czeka na decyzje związane z możliwością wpuszczenia kibiców na stadiony. Z niecierpliwością czekamy na przedstawienie, jakie środki dystansu społecznego zostaną wprowadzone w życie przez rząd Wielkiej Brytanii i naszych właścicieli na stadionie w Newcastle w nadchodzących miesiącach, i mamy nadzieję, że pewne działania na poziomie Championship zostaną podjęte w tym roku.

 

Grant potwierdza tym samym gotowość do startu na szczeblu Championship dając do zrozumienia, że decyzja o rezygnacji z National League nie wpływa na drużynę seniorską. W tym celu pozostajemy pozytywnie aktywni na ten dzień i jesteśmy gotowi stanąć pod taśmą, gdy tylko będzie możliwość.

Michał Lewandowski (za: strony ligowe)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com