Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Rewolucja żużlowa w 2012 roku? Finały IMŚJ w Argentynie
 03.01.2012 2:21
Po informacjach dotyczących ekspansji cyklu Grand Prix do Rosji i Nowej Zelandii, zaskakujące informacje docierają do nas także z Argentyny. Tamtejsza federacja motocyklowa Febom po wizycie przedstawiciela FIM - Armando Castanii postanowiła starać się zorganizować w przyszłym roku dwa finały Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu.

 

Areną zmagań finałów ma być obiekt żużlowy w Bahia Blanca. Czy zatem nadchodzi długo zapowiadana ekpansja speedwaya na nowe Kontynenty?

 

Armando Castania wizytował Argentynie w zeszłym roku w celu sprawdzenia obiektów  w tamtym kraju. Sytuacja sportu żużlowego okazała się znacznie lepsza niż w niektórych krajach w Europie. W zimowych Indywidualnych Mistrzostwach tego kraju startuje około 40 zawodników, którzy ściagają się na nieźle wyposażonych Jawach i GM-ach. Turnieje w stolicy argentyńskiego speedwaya w Bahia Blanca potrafią zgromadzić  komplet - 5 tysięcy widzów. 

 

Włoch jako przedstwiciel FIM postanowił w zeszłym mięsiącu przekonać krajową federacje aby przesłała do Międzynarodowej Federacji Motocyklowej wniosek o orgranizację dwóch finałów Indywidualnych Mistrzostw Juniorów na żużlu, które miałyby się odbyć w grudniu 2012 roku.

 

- Przed 15 maja 2011 musimy zatwierdzić wszystkie kwestie organizacyjne, aby potwierdzić że na 100% zorganizujemy tegotypu impreze." - powiedział Cristian Carrica miejscowy żużlowiec, który działa także w Argentyńskiej Federacji Motocyklowej. 

 

Póki co Argentyne podobnie jak i Nową Zelandie, która przymierza się do organizacji żużlowej Grand Prix na torze w Auckland czekają trudne negocjacje z miejscowymi  władzami i sponsorami. Najbliżej organizacji prestiżowego turnieju Speedway Grand Prix jest obecnie Togliatti (Rosja), które posiada najnowocześniejszy obiekt żużlowy na świecie i mocne popracie Rosyjskiej Federacji Motocyklowej. Ostateczny kalendarz sportu żużlowego  na rok 2012 poznamy w październiku b.r.

 

źródło obrazka flagi Argentyny: http://aros.kk.e-wro.pl/flagi/male_okragle_ikony/Argentina.png

0 (za: speedwaytotal.com.ar)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com