Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Czy na pewno chcesz usunąć ten blog?
TAK NIE
Zabawa sezonowa Skoki Narciarskie 2021
 13.11.2020 15:42
Druga edycja zabawy sezonowej skokowej - troszkę zasad ze skoków, trochę z żużla
A więc zaczynamy nową zabawę - sezonowa Skoki Narciarskie 2020. Gra jest oczywiście przeznaczona dla Wszystkich chętnych - zasady są wymyślone autorsko przeze mnie i są nowością.

A więc tak najważniejsze warunki zabawy:

- Zawodnicy na podstawie poprzedniego PŚ zostali podzieleni na 3 kategorię- grupy - na wzór Duńskiej ligi żużlowej : A- super skoczkowie B- normalni skoczkowie C- słabi skoczkowie
- Każda grupa ma swój przelicznik do tzw. KSM - i na podstawie pkt. z PŚ i przelicznika zostały wyznaczone KSM
- Drużyna składa się musi z 6 zawodników - 2 z grupy A, 3 z grupy B i 1 z grupy C.
- Można zamiast zawodnika z wyższej grupy wziąć zawodnika z grupy niższej ( np. zamiast A bierzemy B, zamiast B bierzemy C)- należy jednak pamiętać o zachowaniu limitów KSM
- Drużyna musi mieć 3 zawodników rezerwowych - konkretnie - rezerwowy A, rezerwowy B, rezerwowy C
- Rezerwowy wchodzi do składu głównego - tylko w przypadku, gdy zawodnik z podstawowego składu nie skakał w kwalifikacjach do Turnieju PŚ 2021. Jeżeli zawodnik brał udział, ale się nie zakwalifikował do TOP-50 lub TOP-30 - dostaje 0 pkt, nie można go zastąpić rezrwowym
- Każdy weekend PŚ 2021- to 1 runda Sezonowej - na pkt. z rundy zliczane są punkty z wszystkich konkursów PŚ odbytych w tym weekendzie (indywidualnych i drużynowych)
- Minimalny KSM to 20,00
- Maksymalny KSM to 30,00
- W drużynie mogą wystąpić maksymalnie 3 zawodników z 1 kraju, ale nie mogą oni wszyscy pochodzić z 1 grupy. Wymóg narodowościowy nie dotyczy rezerwowych

ZASADY PUNKTACJI :
- Każdy zawodnik dostaje tyle pkt ile zdobył punktów PŚ podczas 1 rundy Sezonowej (suma pkt. PŚ z weekendu)
- Za konkurs drużynowy - punkty są przyznawane dla gracza - na podstawie pkt. drużyny narodowej którą on zdeklarował
- Za 3 miejsce w PŚ podczas rundy - plus extra 50 pkt
- Za 2 miejsce w PŚ podczas rundy - plus extra 80 pkt
- za zwycięstwo w PŚ podczas rundy - plus extra 100 pkt.
- za zawody w Chinach - próba przed olimpijska - punkty liczone są razy 1,3
- za zawody Turnieju 4 Skoczni - punkty liczone są razy 1,5
- za zawody Mistrzostw Świata w Lotach Planica 2020 - przeniesione z 2020 - punkty liczone są razy 2
-za zawody Mistrzostw Świata Oberstdorf 2021 -punkty liczony są razy 2
- za zawody na skoczni Mamuciej, ale nie MŚwL - punkty liczone są razy 1,8
- nie ma dodatkowych przeliczników za Willingen 5, Raw Air, i Planica 7- autor bloga nie uznaje tych komercyjnych pierdołek

KSM - grupa A

KRAFT Stefan AUSTRIA A 16,59
GEIGER Karl NIEMCY A 15,19
KOBAYASHI Ryoyu JAPONIA A 11,78
KUBACKI Dawid POLSKA A 11,69
STOCH Kamil POLSKA A 10,31
LEYHE Stephan NIEMCY A 9,17 - mała szansa występów - kontuzja na cały sezon
LINDVIK Marius NORWEGIA A 9,06
PREVC Peter SŁOWENIA A 7,89
TANDE Daniel Andre NORWEGIA A 7,21
ASCHENWALD Philipp AUSTRIA A 6,22
ŻYŁA Piotr POLSKA A 6,17
FORFANG Johann Andre NORWEGIA A 5,79
SATO Yukiya JAPONIA A 5,59
ZAJC Timi SŁOWENIA A 5,44
LANISEK Anze SŁOWENIA A 5,43

KSM grupa B

SCHMID Constantin NIEMCY B 2,65
JOHANSSON Robert NORWEGIA B 2,515
HUBER Daniel AUSTRIA B 2,085
PREVC Domen SŁOWENIA B 1,805
SCHLIERENZAUER Gregor AUSTRIA B 1,78
PASCHKE Pius NIEMCY B 1,765
HAYBOECK Michael AUSTRIA B 1,75
EISENBICHLER Markus NIEMCY B 1,52
ITO Daiki JAPONIA B 1,425
PEIER Killian SZWAJCARIA B 1,185 - mała szansa występów- kontuzja na cały rok
KOUDELKA Roman CZECHY B 1,1
HOERL Jan AUSTRIA B 1,05
JELAR Ziga SŁOWENIA B 1
PEDERSEN Robin NORWEGIA B 0,905
KOBAYASHI Junshiro JAPONIA B 0,81
KLIMOW Jewgienij ROSJA B 0,7
AALTO Antti FINLANDIA B 0,665
PREVC Cene SŁOWENIA B 0,56
SATO Keiichi JAPONIA B 0,545
AMMANN Simon SZWAJCARIA B 0,405
MARKENG Thomas Aasen NORWEGIA B 0,4
SEMENIC Anze SŁOWENIA B 0,3
WOLNY Jakub POLSKA B 0,29
HUBER Stefan AUSTRIA B 0,285
JUSTIN Rok SŁOWENIA B 0,26
ZOGRAFSKI Władimir BUŁGARIA B 0,24
KOT Maciej POLSKA B 0,2
NAKAMURA Naoki JAPONIA B 0,195
FREITAG Richard NIEMCY B 0,185
HAARE Anders NORWEGIA B 0,175
HULA Stefan POLSKA B 0,155
TAKEUCHI Taku JAPONIA B 0,14
BAER Moritz NIEMCY B 0,12
TEPES Jurij SŁOWENIA B 0,105
BOYD-CLOWES Mackenzie KANADA B 0,1

KSM grupa C

DESCHWANDEN Gregor SZWAJCARIA C 0,060
ZNISZCZOŁ Aleksander POLSKA C 0,060
POLASEK Viktor CZECHY C 0,050
BICKNER Kevin USA C 0,047
IWASA Yuken JAPONIA C 0,047
TKACZENKO Siergiej KAZACHSTAN C 0,043
AIGRO Artti ESTONIA C 0,037
PETER Dominik SZWAJCARIA C 0,033
KYTOSAHO Niko JAPONIA C 0,033
WOERGOETTER Marco AUSTRIA C 0,030
MURAŃKA Klemens POLSKA C 0,027
ROTH Luca NIEMCY C 0,027
GRANERUD Halvor Egner NORWEGIA C 0,027
BUSKUM Andreas Granerud NORWEGIA C 0,020
LEITNER Clemens AUSTRIA C 0,020
SCHULER Andreas SZWAJCARIA C 0,017
WASILJEW Dmitrij ROSJA C 0,017
AIGNER Clemens AUSTRIA C 0,017
TROFIMOW Roman Siergiejewicz ROSJA C 0,010
BARTOL Tilen SŁOWENIA C 0,010
RINGEN Sondre NORWEGIA C 0,010
WATANABE Hiroaki JAPONIA C 0,010
FREUND Severin NIEMCY C 0,007
TOCHIMOTO Shohei JAPONIA C 0,007
WELLINGER Andreas NIEMCY C 0,005
FETTNER Manuel AUSTRIA C 0,005
SIEGEL David NIEMCY C 0,005
KASAI Noriaki JAPONIA C 0,005
DAMJAN Jernej SŁOWENIA C 0,005
HAMANN Martin NIEMCY C 0,005
MOGEL Zak SŁOWENIA C 0,005
HLAVA Lukas CZECHY C 0,005
KOZISEK Cestmir CZECHY C 0,005
PAVLOVCIC Bor SŁOWENIA C 0,005
INSAM Alex WŁOCHY C 0,005
NOUSIAINEN Eetu FINLANDIA C 0,005
WĄSEK Paweł POLSKA C 0,005
PLICH Tomasz POLSKA C 0,005
VANCURA Tomas CZECHY C 0,005
WOHLGENANNT Ulrich AUSTRIA C 0,005
SCHIFFNER Markus AUSTRIA C 0,005
MAATTA Jarkko ESTONIA C 0,005
ALAMOMMO Andreas FINLANDIA C 0,005
NAZAROW Michaił ROSJA C 0,005
MUMINOW Sabriżan KAZACHSTAN C 0,005
FANEMELL Anders NORWEGIA C 0,005
KAŻDY INNY DEBIUTANT C 0,005

Każdy Wybiera też 1 kraj do konkursów drużynowych - Uwaga do wyboru możliwe jest 1 z 6 drużyn Pucharu Narodu z roku poprzedniego :

POLSKA
NIEMCY
JAPONIA
AUSTRIA
SŁOWENIA
NORWEGIA

PRZYKŁADOWA KONSTRUKCJA DRUŻYNY - na podstawie przykładu z roku poprzedniego:


A KRAFT Austria 13,49
A KUBACKI Polska 9,88
B FREITAG Niemcy 1,655
B WOLNY Polska 1,64
B LANISEK Słowenia 0,885
C SCHLIERENZAUER Austria 0,077

Sumaryczny KSM : 27,627 czyli między min. KSM =20 i max. KSM=30

RA FORFANG Norwegia 8,92
RB ZOOGRAFSKI Bułgaria 0,67
RC HLAVA Czechy 0,057

DN NORWEGIA

Nowość Regulaminowa w stosunku do 2020. Tzw. " Rezerwa trenerska" - o co chodzi:

1. Każdy uczestnik może dokonać zmiany w swoim podstawowym składzie - tzn. wciągnąć rezerwowego do składu podstawowego - i odwrotnie- obowiązuje klucz A<->RA, B<->RB, C<->RC.
2. Ruch opisany w pkt. 1 - możliwy będzie 2 razy. Pierwszy raz między rundami 6 a 10, drugi raz między rundami 11 a 15. W rundach.
3. Z zrobionej zmiany nie można się oczywiście wycofać- chyba że w trybie następnej zmiany
4. By nagrodzić tych co nie dokonują zmian i ryzykują- każdy kto wykona rezerwę- ma w następnej rundzie punkty liczone jako 80 % zdobytych.
5. Pierwsza zmiana będzie możliwia na rundę w Obersdorfie (6) - i będzie można wykonać ją do Titise Neustad (10), druga zmiana będzie możliwa na Zakopane (11) i będzie można wykonać ją do Rasnowa (15).
6. Zmiany dokonujemy w trybie- osobny post - gdzie jasno zaznaczamy jakiej zmiany dokonujemy.
7. Nie sumujemy rezerw. Jeżeli ktoś nie wykorzysta w rundzie 6-10, to nie ma dodatkowej zmiany w rundzie 11-15.
8. O możliwości zmiany będę informował, przed rundami .

Uwaga - ogłoszenie !!!

W związku z sytuacją epidemii, dziwnych absencji i faktu tego że zasady tej zabawy były tworzone w 2019 roku, kiedy nikt o nietoperzach w Wuhan nie słyszał - podjąłem decyzję- że :

DO KOŃCA TEJ EDYCJI ZABAWY SKOKOWEJ CZYLI SEZONU 2020/2021 - KSM MINIMALNY BĘDZIE WYNOSIŁ 0,00.

Decyzja obowiązuje od zaraz - niedługo umieszczę przeliczone wyniki zawodów w Kusamo i Niżnym Tagilu.

Pozostałe zasady obowiązują bez zmian.


Miłej Gry !!!

P.S. W poniedziałek opublikuje podsumowanie Sezonu 2020
grunek
Ostatnio edytowany: 08.12.2020 21:50
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (112)
5 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Klasyfikacja generalna po 17 rundach - stan na 07.03.2021

UŻYTKOWNIK MŹ plus poprzednie
1 Kubson 99 14335,2
2 Grunek 13384,2
3 Gul Falubaz 13271,22
4 Radosław 12774,8
5 Kanclerz 12381,4
6 Loki 841 11953,5
7 Spasiony Lampart 11922,2
8 Rafał z biura G. 11714,8
9 KujawiaQ 11194,7
10 Mietek z biura G. 10324,3
11 Bartie 998 10056,9
12 RAV_STAL 10022,6
13 Tom 26 Rzeszów 9055,9
14 Blanka 8767,8
15 Penhal 8709,8
16 *ASIA* 8701,3
17 Yakuza 8673,4
18 Maciek z biura G. 8042,3
19 Mikrobi 7861,6
20 Night 7722,9
21 Nenufar 7604,2
22 Wojtek z biura G. 6823,4
23 Czarny 6753,2
24 krynston 6655
ale bęcki dostaje
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
Klasyfikacja generalna po 17 rundach - stan na 07.03.2021

UŻYTKOWNIK MŹ plus poprzednie
1 Kubson 99 14335,2
2 Grunek 13384,2
3 Gul Falubaz 13271,22
4 Radosław 12774,8
5 Kanclerz 12381,4
6 Loki 841 11953,5
7 Spasiony Lampart 11922,2
8 Rafał z biura G. 11714,8
9 KujawiaQ 11194,7
10 Mietek z biura G. 10324,3
11 Bartie 998 10056,9
12 RAV_STAL 10022,6
13 Tom 26 Rzeszów 9055,9
14 Blanka 8767,8
15 Penhal 8709,8
16 *ASIA* 8701,3
17 Yakuza 8673,4
18 Maciek z biura G. 8042,3
19 Mikrobi 7861,6
20 Night 7722,9
21 Nenufar 7604,2
22 Wojtek z biura G. 6823,4
23 Czarny 6753,2
24 krynston 6655
  Lubię
  Nie lubię
+1
5 miesięcy temu
Wyniki rundy 17- MŚ w narciarstwie klasycznym Obersdorf 2021 - 07.03.2021]

UŻYTKOWNIK MŚ Oberdorf wynik
1 Maciek z biura G. 2750
2 KujawiaQ 2416
3 Kubson 99 2412
4 Kanclerz 2370
5 Spasiony Lampart 2368
6 Radosław 2336
7 Penhal 2334
8 Grunek 2320
9 Bartie 998 2310
10 Nenufar 2242
11 Tom 26 Rzeszów 2208
12 Loki 841 2092
13 Gul Falubaz 1992
14 Czarny 1972
15 *ASIA* 1962
16 Yakuza 1922
17 Night 1626
18 Mietek z biura G. 1594
19 Blanka 1580
20 Mikrobi 1538
21 RAV_STAL 1498
22 Wojtek z biura G. 1332
23 Rafał z biura G. 1288
24 krynston 1136
  Lubię
  Nie lubię
+2
6 miesięcy temu
Klasyfikacja generalna po 16 turniejach

UŻYTKOWNIK Rasnow plus Poprzednie
1 Kubson 99 11923,2
2 Gul Falubaz 11279,22
3 Grunek 11064,2
4 Radosław 10438,8
5 Rafał z biura G. 10426,8
6 Kanclerz 10011,4
7 Loki 841 9861,5
8 Spasiony Lampart 9554,2
9 KujawiaQ 8778,7
10 Mietek z biura G. 8730,3
11 RAV_STAL 8524,6
12 Bartie 998 7746,9
13 Blanka 7187,8
14 Tom 26 Rzeszów 6847,9
15 Yakuza 6751,4
16 *ASIA* 6739,3
17 Penhal 6375,8
18 Mikrobi 6323,6
19 Night 6096,9
20 krynston 5519
21 Wojtek z biura G. 5491,4
22 Nenufar 5362,2
23 Maciek z biura G. 5292,3
24 Czarny 4781,2
  Lubię
  Nie lubię
+1
6 miesięcy temu
Wyniki 16 rundy- Rasnow -20.02.2021- podliczenie 22.02.2021

UŻYTKOWNIK Rasnow
1 Rafał z biura G. 746
2 Night 692
3 Czarny 654
4 KujawiaQ 631
5 Loki 841 566
6 Gul Falubaz 549
7 Spasiony Lampart 546
8 Yakuza 534
9 Wojtek z biura G. 519
10 *ASIA* 512
11 Bartie 998 474
12 Kanclerz 452
13 Kubson 99 440
14 Radosław 426
15 Tom 26 Rzeszów 421
16 Grunek 420
17 Mietek z biura G. 385
18 Maciek z biura G. 366
19 Mikrobi 330
20 krynston 325
21 RAV_STAL 307
22 Penhal 287
23 Nenufar 250
24 Blanka 211
  Lubię
  Nie lubię
+1
6 miesięcy temu
Wyniki za Rasnow będą dziś wieczorem :)
  Lubię
  Nie lubię
6 miesięcy temu
Wyniki klasyfikacji generalnej po 15 kolejkach - stan po zawodach 15.02.2021 - zliczenie 21.02.2021:

UŻYTKOWNIK Zakopane 2 plus Poprzednie
1 Kubson 99 11483,2
2 Gul Falubaz 10730,22
3 Grunek 10644,2
4 Radosław 10012,8
5 Rafał z biura G. 9680,8
6 Kanclerz 9559,4
7 Loki 841 9295,5
8 Spasiony Lampart 9008,2
9 Mietek z biura G. 8345,3
10 RAV_STAL 8217,6
11 KujawiaQ 8147,7
12 Bartie 998 7272,9
13 Blanka 6976,8
14 Tom 26 Rzeszów 6426,9
15 *ASIA* 6227,3
16 Yakuza 6217,4
17 Penhal 6088,8
18 Mikrobi 5993,6
19 Night 5404,9
20 krynston 5194
21 Nenufar 5112,2
22 Wojtek z biura G. 4972,4
23 Maciek z biura G. 4926,3
24 Czarny 4127,2
  Lubię
  Nie lubię
+1
6 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
wreszcie pudło :)
ha :)
a Bartek w peletonie :)
ale co on się domaga soku pomidorowego to niesamowite :)
Hej :)
No no, drugie podium z rzędu :) PS. Radek witamy w klubie 10 000 :) To klub gdzie samotnie walczę z 3 Falubazami - Tobą, Kubą 99 i Błażejem Gulem
  Lubię
  Nie lubię
6 miesięcy temu
Wyniki rundy 15 - Zakopane 2 zamiast Pekinu - 14.02.2021 - stan 21.02.2021

UŻYTKOWNIK ZAKOPANE 2 WYNIK
1 Loki 841 1027
2 Kubson 99 798,2
3 Radosław 772,2
3 Grunek 772,2
5 Rafał z biura G. 729,3
6 Kanclerz 666,9
7 Spasiony Lampart 648,7
8 Bartie 998 647,4
9 Gul Falubaz 623,22
10 Night 608,4
11 Penhal 599,3
12 Blanka 482,3
13 RAV_STAL 477,1
14 Nenufar 414,7
15 Czarny 395,2
16 Mietek z biura G. 378,3
17 Yakuza 367,9
18 Wojtek z biura G. 367,9
19 Mikrobi 347,1
20 KujawiaQ 310,7
21 *ASIA* 280,8
22 krynston 149,5
23 Tom 26 Rzeszów 146,9
24 Maciek z biura G. 131,3
  Lubię
  Nie lubię
+1
6 miesięcy temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Wyniki 14 Rundy -Klingental -07.02.2021

UŻYTKOWNIK Klingental
1 Rafał z biura G. 844
2 Radosław 836
3 Kubson 99 828
4 Grunek 823
5 Kanclerz 772
6 Gul Falubaz 747
7 RAV_STAL 669
8 Spasiony Lampart 665
9 Mietek z biura G. 552
10 Loki 841 545
11 Tom 26 Rzeszów 434
12 KujawiaQ 428
13 *ASIA* 365
14 Bartie 998 350
15 krynston 348
16 Mikrobi 324
17 Yakuza 257
18 Night 222
19 Penhal 193
20 Blanka 180
21 Wojtek z biura G. 169
22 Nenufar 151
23 Czarny 91
24 Maciek z biura G. 80
wreszcie pudło :)
ha :)
a Bartek w peletonie :)
ale co on się domaga soku pomidorowego to niesamowite :)
Hej :)
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com