Eltrox Włókniarz Częstochowa vs RM Solar Falubaz Zielona Góra
Data 07.08.2020 g. 20:30 Stadion Stadion żużlowy w Grudziądzu Długość toru 355 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

120
Dziś odbędą się dwa spotkania 9. kolejki PGE Ekstraligi. W Rybniku miejscowy PGG ROW stanie przed szansą zapunktowania w meczu z MrGarden GKM-em Grudziądz. Jeszcze ciekawiej zapowiada się pojedynek Eltrox Włókniarza Częstochowa z RM Solar Falubazem Zielon(...)
22:31:23

Patryk Dudek ukarany ostrzeżeniem za utrudnienie startu do ostatniego wyścigu dnia.

Dzisiejszy mecz padł łupem RM Solar Falubazu Zielona Góra, która wywozi dwa punkty meczowe spod Jasnej Góry. Punkt bonusowy zostaje w Częstochowie - bilans dwumeczu 102:78.

Piękna walka toczyła się o zwycięstwo w tym biegu między Vaculikiem i Madsenem. Ostatecznie to Duńczyk zameldował się pierwszy na linii mety.
Bieg bez historii, o jego wyniku zadecydował start.
22:13:30

W ferworze walki na tor upadł Piotr Protasiewicz.

Rune Holta został ukarany żółtą kartkę za spowodowanie upadku Protasiewicza. Norweg z polskim paszportem zostaje wykluczony z powtórki biegu 14.

Piotr Protasiewicz wstał o własnych siłach i udał się do parku maszyn.

Dobry start Doyle'a, jednak szybszy na dojeździe do pierwszego łuku miał Dudek, który wyszedł na prowadzenie. W pogoń za DuZersem rzucił się Madsen.
Mateusz Tonder - powód zmiany: Rezerwa zwykła.

Pewna wygrana Vaculika. Lindgren próbował atakować Lindgren, lecz Słowak był bardzo szybki.
21:56:40

Bieg przerwany. Na wyjściu z pod taśmy Pawliczak zanotował tak zwaną świecę, co skutkowało przerwaniem wyścigu. Junior próbował zebrać się z toru, jednak sędzia od razu przerwał bieg. Ponadto Pawliczak zostaje ukarany ostrzeżeniem za utrudnianie startu.

Paweł Przedpełski - powód zmiany: Rezerwa taktyczna.

Druga podwójna wygrana ekipy gospodarzy. Holta po starcie wyszedł na prowadzenie i pewnie wygrał bieg. Lindgren jadąc na drugiej pozycji musiał odpierać zawzięte ataki początkowo Protasiewicza, później Lindbaecka.

Pierwsza podwójna wygrana gospodarzy. Dudek mimo szybkiego motocykla nie był w stanie wyprzedzić Lindgrena.
Antonio Lindbaeck - powód zmiany: Rezerwa zwykła

Najlepiej ze startu wyszedł Vaculik, który pewnie wygrał. Za jego plecami rozpędzał się Holta. Jadący na trzeciej pozycji Krakowiak musiał uważać na atakującego go Doyle'a.