Zdunek Wybrzeże Gdańsk vs Arge Speedway Wanda Kraków
Data 21.05.2017 g. 14:45 Stadion Stadion im.Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku Długość toru 349 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

158
Już w najbliższą niedzielę Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z Arge Speedway Wandą Kraków. Znamy już awizowane składy na to spotkanie. W drużynie gospodarzy szykuje się duża zmiana. (...)
7 Szymon Szlauderbach 1 0 w 1
Goście wyszli na podwójne prowadzenie, ale zawodnikom Wybrzeża udało sie uparć z Kozą.
Gdańszczanie jechali na podwójne zwycięstwo, ale tuż przed metą Gomólski stracił pozycję. Nicolai Klindta zdefektował na starcie. Hubert Łęgowik - powód zmiany: Rezerwa taktyczna
Gafurov wyprzedził Piotra Pióra, potem próbował zaatakować jadącego na pierwszej pozycji Hougaarda, ale bezskutecznie.
Gospodarze od razu wyszli na podwójne prowadzenie. Gomólski do końca musiał się bronić przed atakami Vissinga.

Kacper Gomólski za Oskara Fajfera.

Oskar Fajfer - powód zmiany: Rezerwa taktyczna
Gdańszczanie początkowo byli na podwójnym prowadzeniu, ale potem Szczepaniak wyprzedził Gafurova. Przerwa na kosmetykę toru.

W powtórce zawodnicy Wybrzeża wyszli na podwójne prowadzenie, ale już na pierwszym okrążeniu upadli obaj zawodnicy z Krakowa. Bieg ponownie został przerwany. Szlauderbach wykluczony.

Na wyjściu z pierwszego łuku przewrócił się Renat Gafurov. Rosjanin szybko wstał o własnych siłach. Powtórka w pełnym składzie.
Troy Batchelor za Huberta Łęgowika.
Hubert Łęgowik - powód zmiany: Rezerwa taktyczna
Zaraz po starcie Gomólski wyprzedził Klindta i wyszedł na prowadzenie.
Ernest Koza został wykluczony z powtórki.

Gdańszczanie jechali na podwójnym prowadzeniu, ale na drugim okrążeniu upadł Ernest Koza i bieg został przerwany. Zawodnik wstał o własnych siłach.

Oskar Fajfer zerwał taśmę. za niego pojedzie Dominik Kossakowski.

Oskar Fajfer - powód zmiany: Taśma
Kossakowski wyprzedził Hougaarda na drugim okrążeniu, jednak zawodnik z Krakowa szybko odzyskał swoją pozycję.
Defekt Fajfera na trzecim okrążeniu. Przerwa na kosmetykę toru.
W powtórce najszybszy był Nicolai Klindt. Pomiędzy nim, a resztą zawodników był spory odstęp.

Aureliusz Bieliński zachaczył o motocykl Troya Batchelora i obaj zaliczyli upadek. Zawodnicy wstali o własnych siłach. Bieliński został wykluczony z powtórki.