Stainer Unia Kolejarz Rawicz vs Wilki Krosno
Data 13.04.2019 g. 16:00 Stadion Stadion żużlowy im. Floriana Kapały Rawicz Długość toru 330 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

109
Na najniższym szczeblu rozgrywek emocje rozpoczynają się już w sobotę w Rawiczu. Następnie w niedzielę dwa mecze: w Opolu i Poznaniu. Czy po tej kolejce nadal liderem będzie ZOOleszcz Polonia? Czy Rawiczanie wygrają pierwszy mecz w lidze? A może to w Pozn(...)
1:5
W Rawiczu zimno i pochmurnie, ale nie pada.

Na próbie toru ze strony drużyny z Krosna pojawili się Nicklas Porsing oraz Lars Skupień. Rawiczan na próbie toru reprezentują Krzysztof Sadurski i Kacper Pludra.

Rozpoczyna się prezentacja.

Zdecydowanie lepszym startem popisali się zawodnicy z Krosna, którzy objęli podwójne prowadzenie i nie oddali go do mety.
Arkadiusz Pawlak 1
Lars Skupień 2*
Nicklas Porsing 3
2 Krzysztof Sadurski w2:4
3:9
Na drugim łuku pierwszego okrążenia upadek zanotował Sadurski. Bieg został przerwany, a zawodnik wykluczony z biegu. Młodzieżowiec z Rawicza wstał o własnych siłach. Ostrzeżenie dla Zielińskiego za utrudnianie procedury startowej.

Bieg bez historii, a kolejność ustaliła się zaraz po starcie. Zieliński na defektującym sprzęcie dojechał do mety.
Kacper Pludra 2
Patryk Rolnicki 3
Patryk Zieliński 1
3 Jaimon Lidsey 34:2
7:11
Lidsey na dystansie wyprzedził Hliba. Rew stracił punktowaną pozycję na rzecz Skorji, ale ją ostatecznie ją odzyskał.
Keynan Rew 1
Paweł Hlib 2
Nick Skorja 0
4 Damian Baliński w2:4
9:15
Bieg przerwany z powodu taśmy, sędzia analizuje powtórki. Karpowv wykluczony za dotknięcie taśmy.

Andriy Karpov - powód zmiany: Taśma

Baliński wykluczony z powtórki za przekroczenie czasu dwoch minut.

Bieg bez historii.
Andriy Karpov Patryk Rolnicki 3
5 Jaimon Lidsey 35:1
14:16
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Skupień otrzymuje ostrzeżenie za utrudnianie procedury startowej.

Pewne podwójne zwycięstwo miejscowych zawodników.
Keynan Rew 2*
Lars Skupień 1
Nicklas Porsing 0
6 Damian Baliński 22:4
16:20
Hlib po starcie objął prowadzenie, ale musiał uważać na ataki Balińskiego.
Krzysztof Sadurski 0
Paweł Hlib 3
Nick Skorja 1
7 Szymon Szlauderbach 02:4
18:24
Pawlak prowadził przez większość biegu, ale na dystansie został minięty przez Rolnickiego. Do ostatnich metrów Karpov starał się minąć zawodnika z Rawicza.

W Rawiczu zaczyna kropić.
Arkadiusz Pawlak 2
Andriy Karpov 1
8 Damian Baliński w1:5
19:29
Baliński na pierwszym łuku starał się założyć Porsinga, ale zawodnika z Rawicza delikatnie pociągnęło a błąd miejscowego zawodnika wykorzystał Skupień.

Dwójka zawodników z Rawicza zanotowało upadek, a bieg został przerwany. Balińskiego podniosło na przeciwległej prostej, a przy braku możliwości manewru Pludra wjechał w kolegę z drużyny. Baliński wykluczony z powtórki. Obaj zawodnicy wstali o własnych siłach.

Kacper Pludra 1
Lars Skupień 3
Nicklas Porsing 2*
9 Szymon Szlauderbach 01:5
20:34
Pewna wygrana pary gości. Pawlak próbował zbliżyć się do Skorji ale bezskutecznie.
Nick Skorja 2*
10 Jaimon Lidsey 23:3
23:37
Nierówny start. Bieg przerwany. Zieliński otrzymuje ostrzeżenie i zostaje wykluczony z biegu gdyż to jest już drugie w tym spotkaniu.

W powtórce równy start całej trójki. Na wyjściu z pierwszego łuku prowadzenie obejmuje Lidsey. Na drugim łuku Karpow świetną akcją wyprzedza Australijczyka i dowozi wygraną do mety po mimo ataków Lidseya.
Andriy Karpov 3
Patryk Zieliński w
11 Damian Baliński 33:3
26:40
Sędzia przytrzymał zawodników na starcie. Taśma przerwana, bieg zostaje przerwany. Okazuje się, że maszyna startowa uległa awarii.

W powtórce walka pomiędzy dwoma parami jakie utworzyły się na torze. W pierwszej górą Baliński, zaś w drugiej to Hlib okazuje się lepszy.
Arkadiusz Pawlak 0
Paweł Hlib 1*
Nicklas Porsing 2
12 Jaimon Lidsey 33:3
29:43
Lidsey wygrywa start i odjeżdża reszcie stawki. Pludra starał się wyprzedzić Rolnickiego lecz zawodnik gości nie popełnił żadnego błędu i to on przyjechał na trzeciej pozycji.
Krzysztof Sadurski Kacper Pludra 0
Lars Skupień 2
Patryk Rolnicki 1*
13 Szymon Szlauderbach Damian Baliński 23:3
32:46
Goście wygrywają mecz. Baliński starał się dogonić dobrze dysponowanego w drugiej części spotkania Karpova lecz bezskutecznie. Rew na drugim okrążeniu po wewnętrznej wyprzedza Skorje i daje remis w tym biegu.
Keynan Rew 1*
BIEGI NOMINOWANE
14 Arkadiusz Pawlak Jaimon Lidsey 23:3
35:49
Defekt maszyny tuż przed startem notuje Porsing i wściekły zostawia swój motor na murawie co jest niezgodne z obecnymi przepisami. Sędzia upomina Duńczyka, który dodatkowo zostaje wykluczony za niestawienie się na starcie w czasie 2 minut.

W powtórce Karpov wygrywa trzeci raz z rzędu.
Nicklas Porsing w
15 Jaimon Lidsey 11:5
36:54
Na drugim łuku upada Baliński po walce z dwójką zawodników Wilków. Bieg przerwany. Baliński zostaje wykluczony z powtórki.

Lidsey na pierwszym łuku wzięty w kleszcze i to para gości wychodzi na podwójne prowadzenie. Wilki dojeżdżają na 5:1 pieczętując dzisiejszą wygraną.