Dzisiaj o 14:00
MrGarden GKM Grudziądz vs Betard Sparta Wrocław
Data 03.05.2019 g. 18:00 Stadion Stadion żużlowy w Grudziądzu Długość toru 355 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

185
W świąteczny piątek czekają nas dwa mecze IV kolejki PGE Ekstraligi. Poczytać można o nich w zapowiedziach naszych redakcyjnych koleżanek. Powinno się dziać …(...)
7 Przemysław Liszka 0 1 1
Łaguta wygrywa start lecz napędzony po zewnętrznej Woffinden mija Rosjanina i wychodzi na prowadzenie. Na drugim okrążeniu bezpardonowe uderzenie Rolnickiego w Fricke i Australijczyk niebezpiecznie ląduje na bandzie. Junior z Grudziądza wykluczony z biegu. Dodatkowo Rolnicki otrzymuje żółtą kartkę.

Trwa naprawa dmuchanej bandy na pierwszym łuku po upadku Fricke.

Po 20 minutowej przerwie zawodnicy ustawiają się do startu do powtórki. W powtórce Laguta najlepiej wychodzi spod taśmy lecz Fricke z Woffindenem wyprzedzają Rosjanina. Łaguta rzuca się w pogoń za Wrocławianami i na trzecim okrążeniu dość łatwo mija Fricke.
Bieg bez większych emocji. Bjerre pewnie wygrywa start i cały bieg. Drabik dwoił się i troił ale nie zdołał się zbliżyć do Pawlickiego.
Maciej Janowski zgłasza kontuzję obojczyka i nie pojedzie już do końca meczu.

Gospodarze wygrywają moment startowy i odjeżdżają rywalom. Grudziądzanie przywożą podwójne zwycięstwo i jeszcze dwa punkty dadzą im zwycięstwo w meczu.
Wrocławianie dobrze ze startu lecz na prowadzenie wysuwa się Pawlicki. Drabik z Woffindenem rzucają się w pogoń za Pawlickim lecz zawodnik gospodarzy jest za szybki dla gości.
Po zaciętej walce goście odrabiają straty wygrywając 5:1.

Równanie toru.
Buczkowski po orbicie mija wszystkich zawodników. Na trzecim okrążeniu Janowski uderza w Buczkowskiego i obaj padają na tor. Jadący z tyłu Pawlicki kładzie motor prze dwoma leżącymi ale siła rozpędu i tak uderza w leżącego Buczkowskiego. Janowski szybko podnosi się z toru. Po chwili także Pawlicki o własnych siłach wraca do parkingu. Karetki na torze przy leżącym Buczkowskim. Sędzia wyklucza z powtórki Janowskiego.

W powtórce znowu bieg przerwany zaraz po starcie. Ostrzeżenie dla Pawlickiego.

W trzecim starcie 10 biegu gospodarze nie dają szans Liszce.
Fricke najlepiej ze startu. Jamróg upada pod bandą, gdyż zabrakło dla niego miejsca. Bieg przerwany.
Powtórka we czterech.

W powtórce para gospodarzy nie daje szans Wrocławianom i powiększają przewagę do 6 punktów.
Woffinden po zewnętrznej ze startu przechodzi na prowadzenie. Z tyłu przez cztery okrążenia trwała walka o punkt pomiędzy Rolnickim i Chugunowem. Rolnicki przywozi punkt na wagę remisu w biegu.

Przerwa na równanie toru.
Para gości najlepiej rozgrywa pierwszy łuk i pewnie, niezagrożona wygrywa podwójnie.
Bieg bez historii rozstrzygnięty zaraz po starcie. Duże odległości pomiędzy zawodnikami.