Cellfast Wilki Krosno vs Tauron Włókniarz Częstochowa
Data 29.06.2023 g. 20:30 Stadion Stadion żużlowy w Krośnie Długość toru 398 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
15. BIEG
Ze startu goście wychodzą na podwójne prowadzenie. Niestety na drugim okrążeniu Woryna nie przypilnował krawężnika co skrzętnie wykorzystał Doyle i wyprzedził zawodnika gości.
22:27:53

Wiemy już, że goście będą wracać do domu z trzema punktami meczowymi.

14. BIEG
Lebiediew przycinając na pierwszym łuku obejmuje prowadzenie i odskakuje rywalom. Sadurski na trzeciej pozycji na drugim łuku podjechał Drabika lecz umiejętnie się obronił przed atakiem.
22:16:36

Przerwa na kosmetykę nawierzchni toru.

Po 13 biegach goście maja zapewniony w najgorszym wypadku remis w meczu.

Vaclav Milik jak się okazuje nie jest jednak zdolny do jazdy w meczu.

13. BIEG
Michalsen wygrywa start a gospodarze jadą zaraz za Duńczykiem. Woryna atakiem przy krawężniku zdołał wyprzedzić Doylea.
12. BIEG
Drabik bez problemu przywozi 3 punkty. Przez cztery okrążenia trawła walka o punkt pomiędzy Kupcem a Zielińskim. Ostatecznie junior z Częstochowy lepszy.
22:07:57

Kolejna zmiana w zespole z Krosna. Krzysztof Sadurski ponownie na torze. Tym razem jako rezerwa zwykła za Mateusza Świdnickiego.

11. BIEG
Pewna wygrana Madsena. Sadurski przywozi 2 punkty choć cały czas odpierał ataki Miśkowiaka.
21:49:12

Bieg przerwany. Fatalny upadek dwóch Krośnian. Kasprzak wpada w tylne koło Milika i obaj upadają na tor.

Karetki wyjeżdżają na tor.

Vaclav Milik podnosi się z toru, natomiast Kasprzak leży na torze opatrywany przez lekarzy. Vaclav Milik zdolny do kontynuowania jazdy w dzisiejszym meczu. Mimo to w powtórce zobaczymy Krzysztofa Sadurskiego.

Sędzia zawodów za spowodowanie upadku wyklucza Krzysztofa Kasprzaka.

Krzysztof Kasprzak cały czas leży na torze. KK zostaje zabrany karetką do szpitala. U zawodnika leżącego na noszach widoczna była lewa noga cała w bandażu.

21:36:48

Dłuższa przerwa na równanie toru. Goście zmniejszają przewagę Częstochowian do 2 punktów.