Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Kings Lynn Stars
vs
Ipswich Witches
Wczoraj o 20:30
LIVE
Oxford Spires
vs
Belle Vue Aces
Wczoraj o 20:30
LIVE
Sheffield Tigers
vs
Leicester Lions
Wczoraj o 20:30
1 Półfinał Monster Energy FIM Speedway World Cup - Wrocław

1 Półfinał Monster Energy FIM Speedway World Cup - Wrocław

Data 25.07.2023 g. 19:00 Stadion Stadion Olimpijski Wrocław Długość toru 330 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

  Niemcy: 22


1. Kai Huckenbeck (1,2,3,2,d,3) 11


2. Keviin Woelbert (3,0,1,1,2) 7


3. Norick Bloedorn (0,1,0,-) 1


4. Martin Smolinski (1,0,0,-) 1


5. Erik Riss (2,0,0) 2


  Szwecja: 32


1.Fredrik Lindgren (2,3,3,2,1,1) 12


2. Jacob Thorssell (3,1,1,3) 8


3. Antonio Lindbaeck (2,2,1,1,d) 6


4. Oliver Berntzon (0,-,2,1,2) 5


5. Kim Nilsson (1,) 1


  Wielka Brytania: 44


1. Tai Woffinden (2,2,3,3,-) 10


2. Daniel Bewley (3,2,3,3,3) 14


3. Robert Lambert (2,3,2,3,3)13


4. Adam Ellis (3,1,0,0,0) 4


5. Tom Brennan (2) 2


  Czechy: 23


1. Jan Kvech (1,3,1,2,2,1) 10


2. Hynek Stichauer(-,0,-) 0


3. Petr Chlupac (1,0,-,0,-) 1


4. Daniel Klima (0,-,0,-,0,1) 1


5. Vaclav Milik (0,3,2,3,1,2) 11


Bieg po biegu:


Już w pierwszym biegu Reprezentacja Czech stosuje rezerwę zwykłą. Za Hynke Stichauera pojedzie Vaclaw Milik . 


1. Elis, Lindgren, Smolinski , Milik


Vaclav Milik próbował założyć się na pierwszym łuku na Fredrika Lindgrena, lecz Szwed wypchnął go i ten spadł na koniec stawki. Później Lindgren ścigał Adama Ellisa prowadzącego od startu. Brytyjczyk nie popełniał błędów i pewnie zwyciężył.


2. Thorssell, Lambert, Kvech, Bloedner


Robert Lambert, podobnie jak Milik w poprzednim biegu, ruszając z czwartego pola próbował przedrzeć się na czoło stawki, ale zdołał wyjechać za plecy Jacoba Thorssella. Później Kvech wykorzystał błąd Bloederna i wyprzedził go. Pod koniec wyścigu znów zerwał się Lambert, lecz nic nie mógł wskórać. Na razie jazda przy kredzie.


 


3. Woelbert, Woffinden , Chlupac, Berntzon


Petr Chlupac odważnie szukał sposobu na to, by wyprzedzić Olivera Bernztona i Czech dopiął swego na początku drugiego okrążenia. Zawodnicy zaczęli wypuszczać się szerzej, ale nie jest to jeszcze moment, by w ten sposób wyprzedzać. Woffinden szukał sposobu na prowadzącego Woelberta, lecz go nie znalazł.


4. Bewley , Lindbaeck, Huckenbeck, Klima


Lindbaeck wykorzystał pierwsze pole, wygrał start i objął prowadzenie. Bardzo bliski wyprzedzenia go był Daniel Bewley, ale mimo iż wydawało się, że zaraz przemknie przed Szweda, to ten i tak zdołał się obronić. Brytyjczyk dopiął swego dopiero na początku trzeciego okrążenia, ale tylko dlatego, że Lindbaeck odjechał od krawężnika.


Czas na kosmetykę toru. 

Ponownie rezerwa zwykła po stronie drużyny Czeskiej . Klima zastąpi Milik.


 


5. Milik , Woffinden , Thorssell , Smolinski


Niespodziewanie Tai Woffinden został po starcie z pierwszego pola, co wykorzystał Vaclav Milik. Czech założył trzykrotnego mistrza świata i objął prowadzenie. Rozeźlony Woffinden szukał prędkości na drugim łuku jadąc szerzej, ale w dalszym ciągu nie mógł dogonić rywala. Milikowi wystarczyło to, że nie odjeżdżał od krawężnika.


6. Lindgren, Bewley, Bloedorn, Chlupac


Bloedern ruszył z pierwszego pola i objął prowadzenie nad takimi tuzami jak Bewley i Lindgren. Na drugim wirażu jednak Szwed objechał go po szerokiej, a Brytyjczyk wcisnął się pod łokieć. W dalszej fazie wyścigu Lindgren już zdecydowanie odjechał reszcie stawki.


 


7. Kvech, Lindbaeck, Ellis, Woelbert


Jan Kvech wygrał start i wypchnął szerzej Adama Ellisa. Brytyjczyk na drugim łuku przez moment jechał ostatni, ale poradził on sobie z Kevinem Woelbertem. Ellisowi było mało, bo próbował on dogonić Antonio Lindbaecka. Ten z kolei cały czas jechał szeroko i był też bliski, by dopaść Kvecha. Cała trójka blisko siebie minęła linię mety.


 


Tym razem Reprezentacja Szwecji korzysta z rezerwy zwykłej . Za Berntzona pojedzie Nilsson.
8. Lambert, Huckenbeck, Nilsson, Stichauer


Robert Lambert świetnie wyjechał z pierwszego pola, ale Brytyjczyk nie zbudował od razu dużej przewagi. Przez pierwsze dwa okrążenia blisko niego trzymał się Kai Huckenbeck.


Czas na kosmetykę toru . 

O wygraną walczą drużyny Szwecji i Wielkiej Brytanii. 

 


 


9. Bewley, Berntzon, Kvech, Smolinski


Daniel Bewley starał się wyjechać przed Olivera Berntzona, ale jadąc ciut szerzej sprawił, że wyprzedził go Jan Kvech. Bewley jednak doskonale wiedział co robi. Na drugim wirażu pojechał po zewnętrznej, tam nabrał prędkości i niedługo potem przemknął obok do tej pory prowadzącego Berntzona.


Czesi ponownie dokonują rezerwy zwykłej . Ponownie pojedzie Milik.


10. Woffinden, Milik, Lindbaeck, Bloedorn


Milik z pierwszego pola wyszedł na czoło stawki, z kolei Woffinden musiał kombinować, bo został z tyłu na pierwszym łuku. Już na wyjściu z niego był jednak przed Bloedernem i Lindbaeckiem, a następnie jechał wzorem swoich kolegów z reprezentacji, by dopaść Milika. Na drugim wirażu podczas trzeciego okrążenia minął Czecha.


 


11. Lindgren, Lambert , Woelbert, Klima


Lindgren przedłużył prostą na wejściu w pierwszy wiraż Robertowi Lambertowi i objął prowadzenie. Tymczasem do Anglika na drugim łuku na moment zbliżył się Kevin Woelbert, ale Lambert szybko zapanował nad sytuacją. Rzucił się on w pogoń za prowadzącym Szwedem, ale ten był dla niego za szybki.


 


Rezerwa taktyczna po stronie reprezentacji Czech. Kvech pojedzie za Chlupaca.


12. Huckenbeck, Kvech, Thorssell , Ellis


Odważnie po szerokiej od początku biegu podążał Kai Huckenbeck. Niemiec mknął po zewnętrznej i objechał na drugim wirażu prowadzącego do tej pory Jana Kvecha. Tym razem to Szwedzi i Brytyjczycy toczyli walkę o trzecie miejsce. 
Czas na równie toru . 

Jest już za nami połowa zmagań . Na ten moment na prowadzeniu jest drużyna Wielkiej Brytanii (26 pkt.) , następnie Szwecja (21pkt.) na trzecim miejscu Czechy (13pkt.) oraz stawkę zamykają Niemcy (12pkt.)


Ponowna rezerwa zwykła po stronie Czechów . Za Klima pojedzie Milik. 

Niemcy korzystają z rezerwy taktycznej. Za Bloedorna pojedzie Huckenbeck.


13. Milik , Huckenbeck, Berntzon, Ellis


Vaclav Milik świetnie wyjechał z pierwszego pola, ale za nim podążał Kai Huckenbeck. Z tyłu z kolei  Adam Ellis i Oliver Berntzon toczyli walkę o jedno "oczko". Anglik stracił jednak bardzo dużo dystansu na początku trzeciego okrążenia i Szwed mógł poczuć się bezpieczny.


Reprezentacja Niemiec dokonuje rezerwy zwykłej za Smolinskiego pojedzie Riss.


14. Lambert, Riss, Lindbaeck, Chlupac


Erik Riss, który tyle co wszedł w zawody, świetnie wykorzystał pierwsze pole i niespodziewanie prowadził. Na drugim wirażu jednak niepotrzebnie wyjechał za szeroko, co natychmiast wykorzystał Robert Lambert. Riss musiał później bronić się przed Antonio Lindbaeciem i jego jazda okazała się skuteczna. 


W biegu 15 mamy dwie rezerwy taktyczne . W Drużynie Szwecji pojedzie Lindgren a u Czechów Klima. 


15. Bewley, Lindgren, Woelbert, Klima


Fredrik Lindgren, niczym Brytyjczycy w poprzednich biegach, od początku wyścigu mknął po szerokiej, by dopaść Daniela Bewleya. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia popełnił jednak drobny błąd i stracił kilka metrów. Później nie był już w stanie nadrobić dystansu.


Dwie minuty przerwy dla Lindgrena który jedzie bieg po biegu.


16. Woffinden , Kvech, Lindgren , Huckenbeck (d)


Tuż po starcie zdefektował motocykl Kaia Huckenbecka. Niemcy mogą więc czuć się rozczarowani, bo ich najlepszy zawodnik ruszał z najlepszego pola. Pech Niemców wykorzystał Jan Kvech, który pokonał Fredrika Lindgrena.
Równanie toru . 

Czekamy na obsadę ostatnich czterech biegów . 

Coraz bliżej awansu do finału jest reprezentacja Wielkiej Brytanii . Ale dokładnie wszystkiego dowiemy się po 20 biegu !


17.Bewley, Berntzon, Milik , Riss


Vaclav Milik kompletnie zepsuł start z pierwszego pola i został na końcu stawki. Czech rzucił się w pogoń za Erikiem Rissem, lecz Niemiec nie popełniał błędów. Milik za to nie dawał za wygraną i do samego końca starał się minąć rywala. To udało mu się tuż na początku ostatniego okrążenia. Tymczasem Daniel Bewley przypieczętował awans Brytyjczyków do finału.


 


18.Thorssell, Woelbert, Kvech, Ellis


Kevin Woelbert chce jeszcze przywrócić szansę Niemców na awans do barażu. Odważnie pomknął po szerokiej i wcisnął się ostatecznie na drugim łuku przed Jana Kvecha. Woelbert nie poddawał się jednak nadal i zawzięcie ścigał też prowadzącego Thorssella.


Rezerwa zwykła za Woffindena pojedzie Brennan.


19. Huckenbeck, Brennan, Klima, Lindbaeck (d)


Niemcy wracają do gry o baraż! Kai Huckenbeck prowadził od startu, a na dodatek Daniel Klima nie mógł sobie poradzić z żadnym z rywali. Czech jednak nie zamierzał odpuszczać i pod koniec trzeciego okrążenia minął Antonio Lindbaecka, a chwilę później motocykl Szweda zdefektował.


Ponowna rezerwa zwykła u Czechów ! Pojedzie Milik żeby powalczyć o baraż ! 


20. Lambert, Milik, Lindgren, Riss


Vaclav Milik przedarł się na pierwszym łuku przed Erika Rissa, a to oznaczało, że Czesi wejdą do barażu. Na dodatek na trzecim okrążeniu Fredrik Lindgren wyprzedził Rissa, a to ostatecznie pogrzebało szanse Niemców. 

21:07:52

Wielka Brytania w Finale ! 
Szwedzi i Czesi pojadą w barażu !

Reprezentacja Niemiec żegna się z Drużynowym Pucharem Świata ! 

19:11:56
© 2002-2024 Zuzelend.com
PGE Ekstraliga
eWinner 1. Liga Żużlowa
2. Liga Żużlowa
Grand Prix
Inne
Serwisy