MRGARDEN GKM Grudziądz vs Unia Tarnów
Data 09.04.2016 g. 15:30 Stadion Stadion żużlowy w Grudziądzu Długość toru 379 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

14
Jutro GKM Grudziądz podejmie na swoim owalu ekipę gości z Małopolski.(...)
3:3
Składy obu drużyn potwierdzone. Mecz odbędzie się wg zestawu nr 2. Antoniego Lindbaecka zastąpi dziś Peter Ljung. Zawodnicy zaraz wystartują. Bieg bez historii.
Tomasz Gollob 2
Leon Madsen 3
Mikkel Michelsen 0
2 Marcin Nowak 03:3
6:6
Walka Rempały z Nowakiem o 1 punkt. Rujner na prowadzeniu.
3
1*
Patryk Rolnicki 2
3 Rafał Okoniewski 35:1
11:7
Dobry start Kennetha. Para gospodarzy na prowadzeniu.
Krzysztof Buczkowski 2*
Kenneth Bjerre 1
Piotr Świderski 0
4 Artem Łaguta 14:2
15:9
Walka Kołodzieja z Rujnerem o 3 punkty. Młody junior z Grudziądza zdobywa drugą "trójkę"
3
Janusz Kołodziej 2
Patryk Rolnicki 0
5 Rafał Okoniewski 2*5:1
20:10
Czas na przerwę między biegami. 15:9 na ten moment. Zawodnicy wyjeżdżają na tor. Ustawiają się przy taśmie. Najlepszy start Buczkowskiego. Para gospodarzy na prowadzeniu. Mikkel próbował odebrać Okoniewskiemu 2 pkt, lecz bez skutku.
Krzysztof Buczkowski 3
Leon Madsen 0
Mikkel Michelsen 1
6 Artem Łaguta 33:3
23:13
Łaguta i Bjerre przygotowani już przy taśmie. Start za 10 sekund. Najlepiej ze startu Łaguta. 3:3 na razie. Walka Nowaka o 1 punkt.
Marcin Nowak 0
Kenneth Bjerre 2
Piotr Świderski 1*
7 Peter Ljung 14:2
27:15
1.20 sekund do startu. Zapowiada się ciekawa rywalizacja między Kołodziejem a Gollobem. Ostatecznie wygrywa ten drugi.
Tomasz Gollob 3
0
8 Artem Łaguta 33:3
30:18
Gospodarze z każdym biegiem powiększają przewagę nad Jaskółkami. 12 punktów różnicy. Tarnowianie szukają nowych i lepszych ustawień. Póki co Leon Masden z najlepszym czasem dzisiaj. Najwięcej wygranych z toru 2, najmniej z 3. Minuta do startu. Łaguta najlepiej ze startu. 3:3 na razie. Zbyt duże odległości między zawodnikami. Bieg bez historii. Leon Madsen z ostrzeżeniem od sędziego za utrudnianie startu.
0
Leon Madsen 1*
Mikkel Michelsen 2
9 Peter Ljung 35:1
35:19
Zmiana Świderskiego na Kołodzieja. 12 punktów różnicy. Minuta do startu. Ljung najlepiej ze startu. Podwójne prowadzenie gospodarzy. Nieskuteczne nawiązanie walki Kołodzieja z Gollobem o 2 punkty.
Tomasz Gollob 2*
Kenneth Bjerre 0
Piotr Świderski Janusz Kołodziej 1
10 Rafał Okoniewski 2*5:1
40:20
Chwila przerwy dla Kołodzieja. Zawodnicy są już przy taśmie. Wygrana startu Okoniewskiego. Para gospodarzy na prowadzeniu. Jaskółki nie nawiązują walki.
Janusz Kołodziej 1
11 Artem Łaguta 35:1
45:21
Tarnów cały czas szuka ustawień. Mała szansa na wygraną Jaskółek. Kosmetyka toru. Koniec przerwy. Zawodnicy ustawiają się przed taśmą. Para gospodarzy na prowadzeniu. Bieg bez historii. Tym podwójnym zwycięstwem drużyna z Grudziądza zapewnia sobie wygraną w tym spotkaniu.
12 Rafał Okoniewski 35:1
50:22
Para gospodarzy lepsza ze startu. Kłopoty Leona na dystansie. Kolejne 5:1. Szykuje się pogrom Jaskółek.
Marcin Nowak 2*
Leon Madsen 1
0
13 Peter Ljung 14:2
54:24
Zawodnicy wjeżdżają na tor. 30 sekund do biegu. 4:2 dla gospodarzy. Walka Świderskiego o 1 punkt. Bezskuteczna. Kołodziej próbował atakować Buczka po zewnętrznej, ale ostatecznie uplasował się na drugim miejscu.
BIEGI NOMINOWANE
14 Krzysztof Buczkowski 22:4
56:28
Przed biegami nominowanymi 30 punktów różnicy. Kosmetyka toru. Zawodnicy zaraz wyjadą na tor. Bjerre na prowadzeniu. Mikkel na 3 miejscu. Problemy na dystansie Duńczyka. Z 5:1 dla tarnowian zrobiło się 4:2. Ładna jazda Michelsena.
Tomasz Gollob 0
Kenneth Bjerre 3
15 Rafał Okoniewski 11:5
57:33
20 sekund do startu. Goście na prowadzeniu. Atakowany Leon ostatecznie zdobywa 2 punkty. Po ciekawym biegu drużyna z Grudziądza wygrywa 57:33.